Matka s tchýni se nesnáší

Anonymní
25.1.21 08:58

Matka s tchýni se nesnasi

Ahoj píší sem asi že už jsem bezradna. Moje máma se nesnáší s tchýni a to tolik ze mi máma řekla ze pokud potvůrky tchýni na oslavu narozenin syna tak ze nedorazí. Důvod je ten, ze tchyně nemá práci chodí po azylech a moje máma ji několikrát pomohla (když to bylo ještě celkem dobrý mezi nimi). A moje máma má furt stejnou práci stejný bydlení… Vadí ji ze tchyně vidí syna jednou do roka a dává to na sociální sítě, ze si hraje na,,babičku,, kterou není. Tchyně i když bydlela s námi ve stejném městě tak si syna nebrala, protože zas žárlila na moji mamu :nevim: Tchyně aby byl klid si chtěla moji matku na sociálních síti zablokovat, bohužel moje matka byla rychlejší aby si ji mohla odblokovat a zase řešit proč tam ma fotky vnuka. Kdykoliv jsem svoji máme vzdorovala ze to je taky babička tak mi začala nadávat ze jsem blba, mladá ze vím h… o životě atd. Ze jestli se s ni chci vídat tak ze ona (moje matka) nám přestane hlídat syna a ze jestli ji zákazu se vídat s mým synem ze mne dá k soudu. Tenkrát nám moje máma půjčila peníze na byt, vše ji splacime a ona hned ze tchyně nám do bytu nepůjde. Furt chce moje máma o ni drby když ji řeknu ze nevím. Tak si tchýni zablokuje aby ji pak mohla kontrolovat zeď zda jsme nebyli u ni se synem. Fakt mne to tíži, ale cokoliv řeknu a udělám tak matka otočí proti mne. Naposledy na mne rvala i v práci, ze jsem si dovolila i změnit práci.

Možná jsem se asi potřebovala vykecat, ale jestli někdo mate podobný zkušenosti budu rada za jakoukoliv radu.

Nejde to s matkou ani po dobrém ani po zlem.

Teď i víkendu jsme byli u tchyně a čekám kdy si matka tchýni odblokuje a zas bude po mne rvát. :( :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3029
25.1.21 09:05

Chovají se jako fakani, obě dvě. Pokud spolu mají problém, ať si ho vyřeší (třeba jim zajisti ring) a dál bych se do toho nepletla. Místo aby si užívaly babičkovství, tak si navzájem sledují sociální sítě, to mám dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6440
25.1.21 09:14

Na tym miste bych jim asi řekla, že se budeš vidat s kým chceš, že to je tvoje věc a jejich žabomyší války te nezajímají. Kdykoliv by začala jedna na druhou nadávat tak bych to okamžitě utla, že tě to nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 09:18

@JancaS84 to říkám pokaždé, ale je mi to k ničemu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 09:20

@JOHNDENVER to už si několikrát řekli, ale k nicemu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 09:24

Máme v rodině něco podobného a když domluvy nezabraly tak se to řeší tak, ze když jedna z těch osob začne o té druhé nehezky tak se návštěva sebe a jde. Celkem to už funguje a raději nikdy nezačíná pac ví, ze by pak mohl lamentovat do zdi…

• Citovat
  • Nahlásit
30309
25.1.21 09:26
@Anonymní píše:
Ahoj píší sem asi že už jsem bezradna. Moje máma se nesnáší s tchýni a to tolik ze mi máma řekla ze pokud potvůrky tchýni na oslavu narozenin syna tak ze nedorazí. Důvod je ten, ze tchyně nemá práci chodí po azylech a moje máma ji několikrát pomohla (když to bylo ještě celkem dobrý mezi nimi). A moje máma má furt stejnou práci stejný bydlení… Vadí ji ze tchyně vidí syna jednou do roka a dává to na sociální sítě, ze si hraje na,,babičku,, kterou není. Tchyně i když bydlela s námi ve stejném městě tak si syna nebrala, protože zas žárlila na moji mamu :nevim: Tchyně aby byl klid si chtěla moji matku na sociálních síti zablokovat, bohužel moje matka byla rychlejší aby si ji mohla odblokovat a zase řešit proč tam ma fotky vnuka. Kdykoliv jsem svoji máme vzdorovala ze to je taky babička tak mi začala nadávat ze jsem blba, mladá ze vím h… o životě atd. Ze jestli se s ni chci vídat tak ze ona (moje matka) nám přestane hlídat syna a ze jestli ji zákazu se vídat s mým synem ze mne dá k soudu. Tenkrát nám moje máma půjčila peníze na byt, vše ji splacime a ona hned ze tchyně nám do bytu nepůjde. Furt chce moje máma o ni drby když ji řeknu ze nevím. Tak si tchýni zablokuje aby ji pak mohla kontrolovat zeď zda jsme nebyli u ni se synem. Fakt mne to tíži, ale cokoliv řeknu a udělám tak matka otočí proti mne. Naposledy na mne rvala i v práci, ze jsem si dovolila i změnit práci.

Možná jsem se asi potřebovala vykecat, ale jestli někdo mate podobný zkušenosti budu rada za jakoukoliv radu.

Nejde to s matkou ani po dobrém ani po zlem.

Teď i víkendu jsme byli u tchyně a čekám kdy si matka tchýni odblokuje a zas bude po mne rvát. :( :?

Tak řekni tchýni, ať si nastavi na FB soukromí, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
25.1.21 09:39

Neřeš, ignoruj, nepředávej informace ani o tom, kdo se s kým viděl.

Tchýně si rozhodně může na svém profilu zablokovat koho chce, tomu tvoje matka nemůže nijak bránit. A příspěvky ať si nastaví jen pro přátele, bez známých.

Když bude matka prudit, oznam jí, že jsou ti jejich spory jedno a pokud na tebe bude ječet, nemusíš se s ní taky vídat. Evidentně je matinka zlatíčko, takže by to nejspíš velká ztráta nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30309
25.1.21 09:48
@elibro píše:
Neřeš, ignoruj, nepředávej informace ani o tom, kdo se s kým viděl.

Tchýně si rozhodně může na svém profilu zablokovat koho chce, tomu tvoje matka nemůže nijak bránit. A příspěvky ať si nastaví jen pro přátele, bez známých.

Když bude matka prudit, oznam jí, že jsou ti jejich spory jedno a pokud na tebe bude ječet, nemusíš se s ní taky vídat. Evidentně je matinka zlatíčko, takže by to nejspíš velká ztráta nebyla.

Píše, že matka si zablokovala tchýni, aby ji mohla v pravý čas odblokovat a sledovat.

Přitom by stačilo, kdyby si tchyne na zdi nastavila soukromí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
25.1.21 09:49

No mámu je potřeba srovnat, i když to zní hrozně. Ale prostě toto bych si líbit nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
25.1.21 10:02
@Bábrdl píše:
Píše, že matka si zablokovala tchýni, aby ji mohla v pravý čas odblokovat a sledovat.Přitom by stačilo, kdyby si tchyne na zdi nastavila soukromí. :nevim:

tak i kdyby jo, tak furt si ji přece tchýně může zablokovat na svém profilu taky. Anebo ji vyhodit z přátel a nastavit si soukromí, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 10:02

@elibro nejhorší na tom je ze takováhle začala být po smrti. Přijde mi ze i táta to kociroval když žil. S tchýni se znali

• Citovat
  • Nahlásit
18736
25.1.21 10:13
@Anonymní píše:
@elibro nejhorší na tom je ze takováhle začala být po smrti. Přijde mi ze i táta to kociroval když žil. S tchýni se znali

Proc to snasis? Jak bylo receno, tchyne, at si nastavi soukromi a matce jasne rekni, ze nebudes poslouchat jakekoli reci o tchyni. Pokud to nebude fungovat, seber se a okamzite prerus navstevu. Zas a znova. Proste to neposlouchej. Ono je celkem jednoduchy, jak se tomu branit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15426
25.1.21 10:17

Takže vlastně pro tebe je daleko větší problém tvoje matka, než tchyně…

Je mi líto, ale potřebuješ se naučit nastavovat hranice v tom, aby tvoje matka tě nezatahovala do svých obskurních her.

Pokud má problém s tchyní, ať si ho řeší s ní, ne přes tebe. Ty je nesoudcuj a na oslavy je zvi obě. Je to jejich věc jestli přijedou a nebo nepřijedou.

Tvoje matka na to bude reaovat mizerně, protože jakmile přestaneš poslouchat to co po tobě chce, jakmile začneš oslabovat její moc, kterou teď nad tebou má, tak kolem sebe začne nejspíš kopat.

jenže pokud si ty chceš udržet nějakou příčetnost, tak se potřebuješ z mámina vlivu vymanit a teprve až se to povede, tak můžete hledat nějaký férovější způsob fungování.

Pokud se mámě takovéhle manýry víc rozjely po tátově smrti, tak by bylo ideální zkusit ji zapojit do nějakých aktivit co by ji bavily a co by s tebou neměly nic společného, aby na tebe nenapírala veškerou svou energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat