Moderní gymnastika

Anonymní
13.2.20 19:04

Moderní gymnastika

Dobrý den,
Zajímá mě Váš názor na na moderní gymnastiku. Vše co se týká závodů jak to prožíváte to hodnocení? Jste spokojené jak jsou vaše dcery hodnocené?
I ohledně financí, soustředění, tréninků, jaký názor máte na to vše okolo MG? Jak to zvládáte s časem? Jestli můžete napsat i jak dlouho dělají vaše holky MG, jak jsou spokojené? Vyhrávají /prohrávají? Vidíte v MG smysl?
Děkuji za jakoukoliv odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.2.20 19:24

Háčkuju se, ráda si taky přečtu.
Dcera měla v listopadu 3 roky, od září chci nějakej kroužek a ráda bych právě gymnastiku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 19:30
@Anonymní píše:
Háčkuju se, ráda si taky přečtu.
Dcera měla v listopadu 3 roky, od září chci nějakej kroužek a ráda bych právě gymnastiku.

Dcera právě MG dělá, a je to dost zahul teda jak po Fin. Stránce Tak časově řekla bych, že se člověk musí hodně věcí vzdát kvůli MG. I celkově ta organizace a jak to vše probíhá není to pro každého, řekla bych, že si to každé dítě i rodič musí zažít a zjistit sám jestli do toho půjde.
I v hodnocení…dítě může být moc šikovné, ale nakonec může skončit poslední.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 19:36

Zrovna mi vyprávěla tchýně, ze jeji kolega /nebo kamarád uz nevim, z gymnastiky dceru odhlasil, ze to byl desnej zahul a úplně prestala rust :? Pracuje jako rehabilitační sestra, z tohodle důvodu se mi ten sport nelíbí a někam do oddílu kde by byl fakt dryl bych svy dite nedala.. Všechny vrcholový gymnastky jsou hrozny, hobitky :?

• Nahlásit
  • Citovat
180
13.2.20 19:43

My jsme gymnastiku dělali celá rodina a všichni i mé kamarádky jsme s tím po nástupu na SŠ skončili. Neznám ani nikoho kdo by se tomu i v dospělosti plně věnoval. Myslím si že v Česku gymnastika není zrovna na bůh ví jaké úrovni a proto bych své dítě do gymnastiky asi nedala. Za mě pokud sport, tak takový, kde je nějaká šance, že se tomu bude věnovat i po středí a třeba z něj něco i bude. Pokud naše dítě bude mít nějaké sportovní nadáni tak budu ráda když ho bude bavit a půjde mu třeba tenis. Nutit ho ale určitě do ničeho nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 19:44
@Anonymní píše:
Dcera právě MG dělá, a je to dost zahul teda jak po Fin. Stránce Tak časově řekla bych, že se člověk musí hodně věcí vzdát kvůli MG. I celkově ta organizace a jak to vše probíhá není to pro každého, řekla bych, že si to každé dítě i rodič musí zažít a zjistit sám jestli do toho půjde.
I v hodnocení…dítě může být moc šikovné, ale nakonec může skončit poslední.

Můžu se zeptat na kolik tento kroužet přijde za rok? Započítány i nějaké dresy, oblečení atd? Dcera je velmi pohybově nadaná, tak uvažujem právě gymnastice. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 19:51

Zkušenosti mám. Dcera cvičila 6 let a dotáhla to na úroveň medailí z MS ČR. Není to sport pro každou holku. Je fyzicky velmi náročný, holky musí být hubené a hubnout je natvrdo nutí, trénink je každý všední den, někdy i dvoufázově místo školy. A taky to bolí. Holky na to musí mít náturu. Většina zvládne cvičit do těch 14-15 let. Pak končí i ze zdravotních důvodů. A je to velmi finančně náročné. Nejen příspěvky, ale i trikoty, náčiní, soutěžní dresy a hlavně v sezóně každý víkend závody na druhém konci republiky. Jestli máte ambice jít do toho vrcholově, tak to dobře uvažte. Je to totiž zápřah nejen pro dítě, ale pro celou rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
1934
13.2.20 20:16

Jsem docela ráda, že u nás žádná moderní gymnastika není. Asi bych nechtěla aby to dcery dělaly. Teď chodí na sportovní gymnastiku, ale u nás je to spíš takový kroužek, než vrcholový sport. I starší holky trénují jen 2× týdně, takže ideální pro aby byly šikovné, ale ne totálně zničené. Jinak já moderní gymnastiku dělala 9 let. Končila jsem v 16 letech, je to opravdu velký dril, krom školy a tréninků jsem nestíhala skoro nic. Trénink každý všední den cca 3 hodiny. To ve většině ostatních sportů není, nebo alespoň ne u takových dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
13.2.20 20:17

Ahoj, tak nase holky delaly sportovni gymnastiku. Na Moderni bych je nedala. Byly tam spokojene, zahul to je, neni to pro kazdeho. Maji dobre drzeni tela, jsou posilene, zpevnene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 20:21

Moderní gymnastika je velmi specifický sport. Holčičky začínají už ve 3-4 letech a ve 14 -15 jsou seniorky a většinou končí. Je to dřina, dřina, dril, nekonečné tréninky. A některé trenérky se k dětem nechovají dobře. Je to sport jen pro silné nátury.

• Nahlásit
  • Citovat
13.2.20 20:32

Dělala jsem moderní gymnastiku skoro 12 let..milovala jsem ji.. a odnesla jsem si poruchy příjmu potravy a naprosto zničené klouby.. ve 20 jsem se od paní doktorky na revmatologii dozvěděla, že do 30 let skončím s endoprotezami obou kyčlí, což naštěstí ještě nenastalo, ale musela sem se naučit žít s neustálou a doživotní bolestí kloubů a hlavně zad. Myslím, že to za to nestoji.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 20:35

Chodila jsem jako dítě 5 let, jezdila na závody, hodně mi to šlo. Své dítě bych tam ale nedala. Pořád nás buzerovali, ať jsme hubené a to i v deseti letech, kdy jsme opravdu neměly na sobě ani gram tuku. Dokud jsem cvičila, tak jsem skoro nerostla. Po skončení jsem zase vyrostla tak rychle, že jsem z toho měla zdravotní potíže a to i se srdcem. Mám oddělané kyčle, záda, kolena, ramena. Tréninky samozřejmě bolí. Bavilo mě to, ale nestálo to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
14224
13.2.20 20:39

@Aerial girl :hug: :hug: snad se ti problémy zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 21:05

@divine woman dekuju moc :) nicméně dnes je mi už 35 a prostě jsem se tím naučila žít, snažim se bolest kompenzovat, hodně cvičím, aby se klouby zpevnily alespoň pevnějšími svaly. Je mi líto holčiček, které jejich rodiče bez rozmyslu dají na tento sport. Pro ženské tělo a psychiku, myslím, dost znicujici..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13225
13.2.20 22:04

Zrovna jsem chtela psat, ze tak jak sport miluju tak zrovna MG bych dceri proste natvrdo zakazala. Koukam, ze uz to psat ani nemusim :D Stejne jak jsem to udelala u kluku, kdyz prisli s americkym fotbalem. Chci, aby si deti pohyb zafixovaly, ale ne aby si znicily zdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama