Mrzí vás, když někomu vynadáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 05.09.18 21:14
Mrzí vás, když někomu vynadáte?

Ahoj, takový dost divný dotaz. Taky vám je líto, když někoho zaslouženě vypeskujete a vidíte, jak to dotyčného sebralo? Dlouhodobě jsem měla problém s dělníky na stavbě a upozornovala na to. Když dnes dorazili o dvě hodiny pozdě, položili si věci a oznámili mi, že odcházejí na svačinu, tak jsem bouchla. Neřvala jsem na ně, ale byla jsem dost nepříjemná a sjela jsem je za všechno, co udělali blbě. I s odstupem bych řekla, že jsem ve všem měla naprostou pravdu a na problémy jsem předtím 100× upozornila slušně. Přesto si nyní připadám jako naprostá bestie a je mi jich líto :zed: máte to taky tak? Zároven kdybych si to i dneska nechala líbit, tak bych si připadala jako úplný blbec :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 05.09.18 21:17

Ne, to tedy nemam. Na takove delnase bych mela takovy vztek, ze bych si pripadala jako grant, ze je tam jeste trpim.

 
ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 05.09.18 21:17

Popravdě? Je-li to oprávněné a vede-li to k nápravě, mám ze sebe dobrý pocit. Pokud je to oprávněné a dotyčný se nafoukne, urazí a vyrazí do protiútoku, mám vztek. Ale pokud by se ukázalo, že to bylo noprávněné, i po omluvě bych ze sebe teda sakra blbý pocit měla. V práci různé „domluvy“ řeším na denním pořádku, takže už jsem nějak imunní, prioritou pro mě je, aby to mělo efekt a „prohřešek“ už se neopakoval.

 
PeknyVlasy
Kecalka 215 příspěvků 05.09.18 21:24

Podle mě žádné výlevy na pracoviště nepatří, to bych nestrpěla. Ale já si mohu pracoviště vybírat… nicméně dělníci v dnešní době taky :think:. Myslím, že se dá vše vyřešit maximálně důraznějším tónem a vysvětlením co se stane v případě, že požadavku nevyhoví. Svědomí ti říká, že příště bys měla reagovat jinak.

 
Luucanam123
Stálice 89 příspěvků 05.09.18 21:26

@Lalelale Jinak… dostavaji predpokladam od Vas zaplaceno, uz jste je slusne upozornovala nekolikrat, mela jste pravo i rvat. Pokud nekdo dela neco na me stavbe, davam mu svoje vydelane penize, slusne upozornuji atd. Je na case pritvrdit. Necitte se spatne, nemate proc. L.

 
Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6578 příspěvků 05.09.18 21:31
@PeknyVlasy píše:
Podle mě žádné výlevy na pracoviště nepatří, to bych nestrpěla. Ale já si mohu pracoviště vybírat… nicméně dělníci v dnešní době taky :think:. Myslím, že se dá vše vyřešit maximálně důraznějším tónem a vysvětlením co se stane v případě, že požadavku nevyhoví. Svědomí ti říká, že příště bys měla reagovat jinak.

Měla se jim asi omluvit, že kvůli ní museli vstávat a doběhnout pro svačinu :mrgreen: :mrgreen:
Podle zakladatelčina popisu jednala naprosto adekvátně.

 
Uživatel je onlineLioness34
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 05.09.18 21:32

Já to znám - jednou jsem byla i špatná z toho ze jsem vyhodila jehovistu - nejprve si šel pro kartičku totožnosti ke kolegovi o x domu dal… primárně jsem nechtěla být tak moc odmerena a tak dále… proste já se snažím chovat se slušně a někdy to proste nejde. Pokud té to trapi tak za nimi zítra jdi a řekni chlapi nezlobte se na mě já na vás včera nechtěla tak vyjet, ale opravdu mě to vytocilo. Nemůžete chodit včas? Tak nějak obrousit hrany.
Pak jsem to měla i s ucitelkou - naštvala mě a mam pocit ze jak nemá deti tak někdy jedna až moc podle tabulek a přísně a pro mě až nesmyslne a měly jsme rozhovor - no v závěru jsem byla naštvaná na ni a byla razna, cítím, ze nejsme obě úplně na stejne vlně, nicméně jsem si řekla, ze není v jádru zla. Ona podle mě v jádru je citlivá… a snažím se vycházet a ona se taky snaží. Posila mi i fotky ze školky apod abych viděla ze je všem ok a udělala několik věci navíc… ale to je problém i tohoto systému ze zase po nich cosi chtějí atd a nemají to taky snadné..
každopádně pokud mas pocit žen jsi to přehnala - lidsky, ze proste jsi nemusela vyjet - tak za nimi zítra zajdi a řekni jim v klidu co ti vadí a ze nechceš se hádat apod.
To mě napadlo - teď mi měl dorazit balík a ráno sms ze nelze doručit - od dodavatele mail ze jsem si ho nepřevzala což mě vytocilo tak tam volám a řidiči se nechtělo a nechal to automaticky na druhy den. Tak druhy den dojel a já jsem se ho ptala - to Vy jste mi včera psal? On se priblble usmíval a začala jedna výmluva za druhou.. řekla jsem mu - Prosím vás nechte si tyhle povídačky příště zavolejte a nějak domluvíme ale neexistuje ze mi pošlete sms a mě pak přijde mail ze jsem si to nevyzvedla… snažím se jednat narovinu a v klidu a někdy to nepříjemné je a když to přepisknu vždyť není bič špatného na tom jít a říci včera byl náročný den měla jsem toho dost pokud jsem reagovala moc agresivně tak mě to mrzí ale toto je potřeba dodelat.

 
welovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 105 inzerátů 05.09.18 21:33

já tě naprosto chápu, mám nějak zakodované, že mám být k lidem slušná a nerada řeším konflikty,když je něco špatně jsem dlouho diplomat.. na druhou stranu, když vidím, že mojí dobroty někdo dlouhodobě zneužívá bouchnu a vyčtu klidně i věc starou třeba rok… kálet na hlavu si fakt většinou nenechám… pak si taky říkám jestli jsem to nepřehnala :-)ale stejně jako ty mám samozřejmě pravdu :-)

jo a pro uklidnění, v horším případě si řeknou, že si hysterka, v lepším případě si z toho vezmou něco k srdci :mavam:

 
PeknyVlasy
Kecalka 215 příspěvků 05.09.18 21:44
@ivašot. píše:
Měla se jim asi omluvit, že kvůli ní museli vstávat a doběhnout pro svačinu :mrgreen: :mrgreen:
Podle zakladatelčina popisu jednala naprosto adekvátně.

Řev není dle mého názoru nikdy adekvátní, zejména pro někoho, kdo je nadřízeným skupině dospělých a soběstačných jedinců. Takhle se profesionál nechová.

Nevím na základě čeho soudíš, že jednala adekvátně, příspěvek není tak detailní, abych něco takového usoudila. Ale pokud je pro tebe řev přijatelná reakce na pracovišti, tak to je mi (bez ironie) líto.

Beztak zakladatelka chtěla potvrzení, že její jednání bylo správné, aby ulevila svědomí. Já říkám, že sama v nitru ví, že jednala špatně, ale to nevadí - důležité je si to uvědomit, poučit se a jít na to rafinovaněji než peskovat dospělé dělníky jako učitelka bandu neukázněných dětí.

Příspěvek upraven 05.09.18 v 21:47

 
Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4174 příspěvků 6 inzerátů 05.09.18 21:47

@PeknyVlasy pokud se dospělí dělníci chovají jako banda neukázněných děcek a nepomáhá to říct normálně, tak je na místě je seřvat, jelikož na to obvykle slyší

 
Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 05.09.18 21:50

@PeknyVlasy a jak to měla udělat?

 
růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 05.09.18 21:51

Na cizí dělníky bych nehulákala, mluvila bych na ně smrtelně chladným tónem až by se počůrali strachy :cert: , jako rukodělný puntíčkář detailista nesnesu odfláknutou práci a vidím všechno…bohužel pro řemeslníka.

 
tyniste
Kecalka 343 příspěvků 05.09.18 21:53
@stinga píše:
@PeknyVlasy pokud se dospělí dělníci chovají jako banda neukázněných děcek a nepomáhá to říct normálně, tak je na místě je seřvat, jelikož na to obvykle slyší

:roll: Opět tu máme nesmyslnou dedukci. Zakladatelka nepíše, že se chovali jako banda neukázněných děcek, nýbrž, že je zakladatelka takto sjela.

@Trojlístek píše:
@PeknyVlasy a jak to měla udělat?

To jako vážně?

Tak0 bych nekřičela na své podřízené.

Příspěvek upraven 05.09.18 v 21:54

 
Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6578 příspěvků 05.09.18 21:54
@PeknyVlasy píše: Řev není dle mého názoru nikdy adekvátní, zejména pro někoho, kdo je nadřízeným skupině dospělých a soběstačných jedinců. Takhle se profesionál nechová.

Nevím na základě čeho soudíš, že jednala adekvátně, příspěvek není tak detailní, abych něco takového usoudila. Ale pokud je pro tebe řev přijatelná reakce na pracovišti, tak to je mi (bez ironie) líto.

Beztak zakladatelka chtěla potvrzení, že její jednání bylo správné, aby ulevila svědomí. Já říkám, že sama v nitru ví, že jednala špatně, ale to nevadí - důležité je si to uvědomit, poučit se a jít na to rafinovaněji než peskovat dospělé dělníky jako učitelka bandu neukázněných dětí.

Přečti si ještě jednou úvodní příspěvek. Zakladatelka píše, že neřvala.
A jestli je nadřízená nebo zákazník, který je platí, z toho taky nebylo tak úplně možné určit.

Příspěvek upraven 05.09.18 v 21:57

 
Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6578 příspěvků 05.09.18 21:56

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >