Může tohle být stresem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 18:02

Může tohle být stresem

Mám takový problém, je mi 16 let, a poslední asi tak před rokem a něco jsem byla ve stresu, nebo jsem si moc neuvědomovala, že jsem ve stresu až do té doby než jsem z toho měla psychosomatické potíže, brala jsem antidepresiva, které mě toho zbavili, ale ve stresu jsem občas byla pořád. Teďka je už asi tak dva měsíce neberu. Ale necítím se moc psychicky ok. Ale nedokážu na sobě poznat jestli jsem ve stresu, v úzkosti, v depresi či co, já byla docela asi dlouho ve stresu že jsem si na to zvykla, že už to na sobě skoro necítím. Ale přijde mi že jsem poslední dobou nějaká, docela dost zapomínám, špatně se mi soustředí, a nejsem schopna se skoro ani vyjádřit, třeba nedokážu svůj problém pořádně popsat, protože mám pocit, že se sama v sobě nevyznám. Ale přijde mi na sobě že jsem nějaká taková otupělá, dokážu zírat do blbá a myšlenkami někde jinde a jsem strašně podrážděná. I kdybych si s tímhle zašla třeba někam k psychologovi, tak si nejsem jistá zda bych mu to dokázala všechno říct, já nejsem schopná vůbec svoje pocity popsat a ani se v sobě nemůžu vyznat. Působí to divně co tady píšu, ale potřebovala bych něčí názor, nemá te to někdo taky tak. Jen chci upozornit, že nemám žádné halucinace ani sebevražedné sklony, ani myšlenky na sebevraždu a tak. A nijak depresivně se necítím

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
22.10.21 18:03

Podľa mňa ano, ale určite by som to prebrala s lekárom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
22.10.21 18:28

Tak jistě to od stresu být může, a je dobře, že si tuhle variantu připouštíš. Spousta starších lidí s potížemi pramenícími od stresu, léčbu odmítají, že přece nejsou blázni, aby brali antidepresiva třeba na bolest žaludku nebo migrénu :nevim: na druhou stranu je ti 16 let, a pokud jsi v takovém stresu, že je ti z toho fyzicky blbě, bylo by dobré s trochou sebereflexe zhodnotit svůj život a zauvažovat, jestli si třeba řadu těch potíží nezpůsobuješ tak trochu sama - přehnané nároky na sebe sama, příliš těžká škola, multitasking, soutěživost a kdoví, co ještě. Máš před sebou celej život a musíš se naučit, jak s tím stresem a tlakem pracovat. A tohle všechno ti doporučuju jakožto celoživotní nervák, který si stresem pokazil mládí a po třicítce se léčí s žaludečníma vředama :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
22.10.21 22:17

To co popisuješ je zkrátka nedostatek serotoninu v mozku, který způsobuje skoro všechny psychický problémy. Neschopnost radovat se, procítit emoce, pozitivní i negativní. Být tebou, pokračuji v AD i nadále, oni skutečně při dlouhodobém užívání ten serotonin dokáží vybalancovat do normy, ale nesmíš to po pár měsících hrdinsky zahodit.
Jelikož je ti ale teprve 16, tak si stejně myslím, že jsi jen hodně přecitlivělá a zrovna necítíš žádnou radost v životě. Chce to si najít něco, co tě bude bavit a přehodnotit tvůj styl života, :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2658
22.10.21 23:58

Možná to můžou být i hormony, přeci jen dospíváš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat