Můžu držet dietu, když kojím?

460
1.8.07 10:23

Můžu držet dietu když kojím?

Ahoj všem, myslíte si že můžu držet dietu když kojím? Nabrala jsem 20kg a vůbec se necítím dobře, tak chci co nejdřív zhubnout. Dietu myslím rozumnou, omezit se v jídle, omezit tuky a cukry, jíst pravidelně a málo a nejíst po 18 hod. večer. Problém je v tom, že malá hodně v noci papá a já když kolem ní skáču, tak mě kručí v žaludku a u nočního kojení mám strašnej hlad. Babička mě tvrdí, že když mám hlad mám se najíst, ale jak budu vypadat za půl roku! :cry:
Mám strach abych nepřišla o mlíko. Taky sem někde četla že když budu mít hlad, že to mlíko je pak slabý. Máte někdo zkušenost s hubnutím při kojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
1.8.07 10:34

Já myslím, že to asi není ideální doba pro dietu. Nechceš spíš zajít za skutečně dobrým dietologem, řešit s ním, co jíš a co by ti on doporučoval? A každopádně si myslím, že spíš než dieta by byl vhodný pohyb, takže jsou cvičení, kdy můžeš cvičit i s malou a to by mi přišlo lepší. Ale neber to jako dogma, třeba ta dieta jde, já s tím sama zkušenost nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
1.8.07 10:36

Já myslím, že jak to popisuješ bys dietu držet mohla. Ale jestli máš v nocu hlad, tak jez i po 18.h. Kručet v žaludku by ti nemělo :wink: . Sama s tím ale zkušenosti nemám, chce to opravdu opatrně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
1.8.07 10:57

Ahoj, koukám, že ti akorát končí šestinedělí… Já teda zkušenosti nemám, ale přijde mi to docela brzo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
1.8.07 11:35

Ja si myslim, ze pokud budes proste jist zdrave, neprejidat se a rozumne sportovat, tak se nemusis o mleko bat. Tak jsem to aspon delala ja a kila sla dolu sama. Po pul roce jsem uz byla pod „predtehotenskou“ vahou.
Pokud mas hlad v noci, tak se klidne najez, ale spis treba ovoce nez chleba se :,-(lem :-)
Dieta nemusi vzdycky znamenat hladovku, staci jist s rozumem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.8.07 12:36

Ahoj,

teorie, že se nemá po 5. hodině jíst už byla překonaná. Teď se razí jíst často, ale malé porce, zaměřovat se na zeleninu, cereální výrobky, hodně pít. Takhle brzo po porodu jsem měla pořád strašnej hlad a když jsem denně neměla čokoládku, běsnila jsem. Trvalo to asi 3 měsíce a pak jsem zjistila, že už tolik sladký nepotřebuju a to kojíme dál a skoro po hodině. Dej tomu ještě čas, po měsíci po dvou bych se ale už asi začala hlídat v tom, co jím. Rozhodně nehladovět. Jo a do mlíka se určitě dostane všechno, co dítě potřebuje, ale tvoje tělo bude strádat, pokud mu to ve stravě nedodáš. Budeš unavená, anemická atd. atd. A pohyb by taky nebyl na škodu, ale nechvátala bych na to. Ať se daří!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
1.8.07 12:43

Ahoj,
ja si mylsim, ze pokud kojis, tak ta kila v pohode shodis.
Ja jsem behem tehu pribrala 16 kg - a take mi prislo, ze porad nehubnu, ale zase jsem se bala drzet nejakou dietu a nakonec po pul roce jsem v normlani vaze a to se priznam, ze jsem docela na skadke a nijak jsem se nesetrila.
Ale pokud chces tak myslim, ze rozumne hubnout muzes - treba jist zdraveji a vice se pohybovat.
No nejake typy jak bubnout muzes najit treba na www.kojeni.net - kde je navod na „hubnuti nejen pri kojeni“
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
1.8.07 13:09

Já jsem se taky neomezovala a během tří měsíců jsem byla zpátky na své původní váze. Teď už to jde trochu hůř, zatím jsem od porodu shodila jen 3kg, ale nijak se nesnažím a navíc mám taky hrozný sladkochutě, každý den sním aspoň dvě čokoládové sušenky (samozřejmě kromě hromady jiného jídla :lol: ) a končím v deset večer. Já ale vždycky jedla hlavně večer a pořád jsem se držela mezi 57-59kg (měřím 170cm), což je docela dobrý.
Teď mám 63kg a pokusím se to shodit na 60kg, ale až skončím s kojením. Kojení samo o sobě hodně pomáhá hubnout, někde jsem četla, že kojení spotřebuje až 800 kalorií denně (ale nezaručuju). Takže paradoxně se hůř shazuje, když se s kojením skončí.
Jo a při kojení nesmí být ŽÍZEŇ, ne hlad.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.07 13:47

Nevim jestli to je zrovna hladovy mliko, ale ja mam vlastni zkusenost - diky tehotenstvi mne zacal trapit zlucnik a jeste v sestinedeli se mi rozjely zlucnikovy koliky.
Ve ctyrech mesicich veku dcery jsem sla na laparoskopicke vyndani zlucniku a cca od sestinedeli do jejich trech mesicu jsem byla ziva na houskach a sunce. Postupne mi vse jineho zpusobilo zachvat.
Dcera prestala pribirat a dokrmovali jsme UM. Definitivne se odstavila na konci 3.mesice, kdy jsem zasla menstruovat a MM ji definitivne prestalo chutnat - i tak byly predtim boje s kojenim.
Takze ja „hladovy mliko“ bohuzel mela…Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1177
1.8.07 14:16

Neboj, při kojení to půjde dolů samo. Já jsem v těhotenství nabrala taky kolem 20 kg a teď už mám všechno dole a možná i něco navíc (jako dole, jestli rozumíš :D ). Ale rozumná životospráva nikdy není na škodu. Jestli míváš večer hlad a nechceš moct jíst, tak zkus třeba mrkvičku - nenadýmá a není ani alergen a nebo jablko bez slupky - to by taky nemělo vyvolat alegickou reakci u miminka. Ale určitě žádnou výraznou dietu nedrž. Kojení je dost vyčerpávající, celkový výdej denní energie při kojení je srovnatelný s výdejem energie práce horníka. A jestli jako horník nejíš, určitě budeš jako laňka dřív, než se naděješ. :) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
1.8.07 17:43

Díky všem za optimistické odpovědi. Zrovna jsme se vrátili z dlouhé procházky a jsu k.o. a to mě ještě čeká koupání drobotiny, žehlení a určitě nás čeká zase večerní kolika, která skončí tak o půlnici, tak jak píšete to snad půjde samo. Po prvním porodu jsem moc nenabrala a od půl roku jsem chodila na aerobic a aquaaerobic, tak jsem to měla dole hned. Navíc taťka slíbil, že když to zhubnu do roka, tak si uděláme pěknej víkend ze zorbováním, tak mám vééélikou motivaci, on by do toho totiž jinak nikdy nešel. Ještě jednou díky všem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
1.8.07 17:51

Drzim pesti :D ten zorbing by na me asi mel opacny ucinek :lol: radsi zhubnu jenom me prosim nestrkej z ty strane v ty sileny kouli :lol: :lol: jestli si to teda s necim nepletu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.13 10:58

jak na kila

Ahoj, mám váhu jak před otěhotněním, ale ráda bych shodila ještě několik kil. Kojím a malá má problémy s prdíky, takže nemůžu zeleninu čerstvé pečivo, koření a tak podobně, jsem vlastně jen na starém pečivu a bramborách, už mi to ani nechutná. Poraďte prosím co jíst, aby se mi podařilo něco shodit. Pohyb se snažím mít, dost chodíme, denně kolem 8 km, ale kila dolů nejdou…Ivet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
28.5.13 11:21

@eva5511 Já bych začala spíš zdravě jíst a omezila sladké a z mimčem chodila na dlouhé procházky ;) Ale jinač ze svojí zkušenosti můžu říct, že já jsem jedla snad jen rohlíky a tousty se šunkou a mlíka jsem měla dost a malá přibírala luxusně :mrgreen: Ale já jsem tak málo nejedla proto, že bych chtěla, ale měla jsem žlučníkové kameny a snad ze všeho jsem měla koliku tak jsem neměla na výběr. Tak ať jdou kila rychle dolů pa :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
28.5.13 11:22

Jo a teď si to po sobě čtu a napsala jsem z mimčem místo s mimčem no fuj omlouvám se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama