Návštěva centra asistenční reprodukce po 40cítce

Anonymní
22.11.18 14:10

Navsteva centra as.repro po 40citce....

Ahoj, je tu prosim nekdo takovy, kdo byl poprve v Caru po 40citce? Co mne ceka? Jak to dopadlo? Muzete nejaky Car doporucit? ( prip nedoporucit)

Pisi jako anonym z urc. duvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4191
22.11.18 14:39

Není to po čtyřicítce už riskantní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
22.11.18 14:42

Ahoj.

Postup bude stejný, jako bys CAR navštívila před 40, jediný rozdíl bude v tom, že všechny poplatky půjdou z Tvé kapsy.

Hned při první návštěvě Ti nejspíš odeberou krev a manželovi/partnerovi udělají spermiogram.

Doporučí např. Clostigelbyt či diagnostickou laparoskopii. Tu bych neodmítala, protože pokud bys měla náhodou endometriózu či srůsty (např. po operaci slepého střeva), mohlo by to ztížit následné IVF.

Nejspíš Tě nebudou tlačit do inseminace, i když těžko říct. Přece jen procento úspěšnosti při IUI je poměrně malé. A co si budeme nalhávat, po 40 je každý měsíc dobrý. :)

Asi si budeš moci i víc diktovat podmínky, když jsi samoplátce. Např. Ti nebudou doporučovat, že při první embryotranferu si musíš nechat zavést jen jedno embryo.

V každém případě téměř každý CAR má na svých stránkách ceník, tak Ti doporučuji je nastudovat.

Doporučuji Pronatal v Praze 4. Mám s ním velmi dobré zkušenosti a jejich výsledek byl 100 %. Hned na poprvé.

Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
22.11.18 14:47
@Enmamma píše:
Není to po čtyřicítce už riskantní?

Ahoj.

Umělé oplodnění se u nás tuším provádí do 49 let.

Takže 40 je dle mého názoru pořád v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
22.11.18 14:55

Doporučuji Geennet. Nedoporučuji Iscare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
22.11.18 15:15
@tininas píše:
Ahoj.Postup bude stejný, jako bys CAR navštívila před 40, jediný rozdíl bude v tom, že všechny poplatky půjdou z Tvé kapsy.

Ne, všechna vyšetření a případně i IUI jdou normálně na pojišťovnu, jen už poj. nepřispívá na proces IVF jako takový - techniky a léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
22.11.18 15:43
@histep píše:
Ne, všechna vyšetření a případně i IUI jdou normálně na pojišťovnu, jen už poj. nepřispívá na proces IVF jako takový - techniky a léky.

Ahoj.

No. Třeba my jsme byly na pojišťovnu a stejně jsme docela dost dopláceli. To je častý omyl - že IVF je zadarmo. :)

Ano, chápu. Předoperační vyšetření jsem musela podstoupit u obvodního lékaře, ale stejně ta žádost šla z CARu - takže otázka je, jak a která pojišťovna to vyhodnotí. Může se stát, že i to si nechá proplatit.

Tím samozřejmě nechci zakladatelku strašit a věřím, že to tak nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
22.11.18 15:49

@tininas
Píšu, že ve 40 u ž pojišťovna NEPŘISPÍVÁ na IVF, celé zadarmo není nikdy.
Všechna VYŠETŘENÍ - spermiogram, ultrazvuky, hormonální profil, infekce, genetika, imunologie atd pojišťovna platí i po 40. Také i po 40 hradí IUI.
Pokud pojišťovna (před věkem 39) hradí v rámci IVF anestezi, což hradí, pak samozřejmě hradí i předoperační vyšetření, bez toho by anesteze nemohla být.
Nicméně to zakladatelku nezajímá, protože je jí více než 40.

Ty jsi původně psala, že VŠECHNY poplatky půjdou z její kapsy, což ovšem není pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
22.11.18 16:08
@histep píše:
@tininas
Píšu, že ve 40 u ž pojišťovna NEPŘISPÍVÁ na IVF, celé zadarmo není nikdy.
Všechna VYŠETŘENÍ - spermiogram, ultrazvuky, hormonální profil, infekce, genetika, imunologie atd pojišťovna platí i po 40. Také i po 40 hradí IUI.
Pokud pojišťovna (před věkem 39) hradí v rámci IVF anestezi, což hradí, pak samozřejmě hradí i předoperační vyšetření, bez toho by anesteze nemohla být.
Nicméně to zakladatelku nezajímá, protože je jí více než 40.Ty jsi původně psala, že VŠECHNY poplatky půjdou z její kapsy, což ovšem není pravda.

Ahoj.

Nemám právnické vzdělání, takže se ve slovíčkaření neorientuji. :)

A taky jsem psala něco o prostudování si ceníků případných CAR.

A taky vím, že ne každá pojišťovna hradí stejně ty stejné úkony.

Takže jsem zakladatelce jen napsala svou zkušenost, o kterou se může snad opřít. Nebo jsem ji aspoň poskytla nástřel, jak to v CARech chodí.

A ty místo toho, aby jsi zakladatelce poskytla užitečnou radu, začala ses navážet do mého komentáře. Takže pokud víš víc jak já, tak piš, piš, piš (ať Tě sní myš).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.18 17:34

Zakl: diky za prispevky. Na kolik tak takova navsteva Caru muze prijit ??

• Nahlásit
  • Citovat
5187
23.11.18 18:18
@Anonymní píše:
Zakl: diky za prispevky. Na kolik tak takova navsteva Caru muze prijit ??

Za navstevu, konzultace a vysetreni nic neplatis. Ani po 40. Ceny jednotlivych ukonu v ramci oplodneni ma kazdy CAR na svem webu, nejde rict co to bude stat, kdyz nevis co budete potrebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.18 18:21
@Anonymní píše:
Zakl: diky za prispevky. Na kolik tak takova navsteva Caru muze prijit ??

Tipuji ze za ivf cyklus kolem 60 tisic.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama