Navsteva tchyne pres noc

31
27.5.20 14:45

Navsteva tchyne pres noc

Ahoj holky, potrebuju se nekomu sverit, tak pisu sem. Mela jsem doma minuly vikend tchanovce, prijeli se podivat na malou (pulrocni mimco) a jeste dneska jsem z toho uplne vyrizena a obcas si pobrecim. Tchyne se tvari, jak je strasne hodna a vsechno mysli dobre, ale clovek se od ni docka jen same kritiky. Cele tri dny jsem poslouchala narazky na malou - jaka je chudinka, ze ji (kdyz jime) nedam neco do rucicky, aspon rohlik nebo kurku chleba, podivej, jaky ma hlad (mala byla zvedava, ale jinak spokojena, nakojena, teprve zavádíme zeleninku), u vseho musi byt, asistovala i pri koupani, komentovala, jak malou mydlm, dale ze ma mit v kocarku vic hracek (jedna podle me staci, stejne v kocarku vzdycky spi), kdyz ji chvili mela hlidat, protoze jsem neco delala v kuchyni, spitala ji do ouska “maminka te nechce” :pocitac: Pak ze nam pomuze na zahrade, tak to bylo zas, proc vam tu uz neroste pazitka/bylinky/dalsi veci, to mate mit davno zasazene, jak jsme hrozni a pomali, (zahradu teprve zakladame a s malym mimcem toho krom domacnosti ted fakt vic nestiham), tchan zas porad komentoval co jim a “co mi jde do mlika” - nevim, co mu vadilo na kurecim vyvaru k veceri a chlebu s máslem k snidani, to, ze mam malou obcas v nositku na sobe komentoval slovy, ze jsem prepecliva matka atd. Doma mame spatne tohle a tamto, navic k nam prijeli o nekolik hodin drive nez bylo domluveno a ani nedali vedet, takze me zastihli zpocenou v kuchyni s horou nadobi, kdyz jsem akorat dovarila na vikend. Pocitala jsem s tim, ze se jeste pak s muzem v klidu najime, ale to jsme kvuli jejich dřívějšímu prijezdu nestihli a to bylo hned, vy jste neobedvali?! A pak jizlive: No jo, s miminkem se to neda vse stihnout. Mozna ted kdyz to pisu, to nezni tak hrozne, ale ty poznamky jsem poslouchala non-stop cely vikend a jak se rika, stokrat nic umorilo slona. Jeste ted jsem se z toho neoklepala, nejradeji bych je sem uz nikdy nezvala, jsem uplne vysata. Clovek jim nabídne jidlo, dům a zahradu k dispozici a poslouchá od rana do vecera nejaky narazky. Kdo docetl az sem, moc dekuju. Vy, ke kterym jezdi tchanovci pres noc, jsou taky tak kriticky a netaktni? Partner rika, ze je mam brat s rezervou, ale taky se mu nektery veci nelibi. Tchyne je ale nemocna, tak s ni nechce jit do konfliktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20417
27.5.20 14:50
@LaLuz píše:
Ahoj holky, potrebuju se nekomu sverit, tak pisu sem. Mela jsem doma minuly vikend tchanovce, prijeli se podivat na malou (pulrocni mimco) a jeste dneska jsem z toho uplne vyrizena a obcas si pobrecim. Tchyne se tvari, jak je strasne hodna a vsechno mysli dobre, ale clovek se od ni docka jen same kritiky. Cele tri dny jsem poslouchala narazky na malou - jaka je chudinka, ze ji (kdyz jime) nedam neco do rucicky, aspon rohlik nebo kurku chleba, podivej, jaky ma hlad (mala byla zvedava, ale jinak spokojena, nakojena, teprve zavádíme zeleninku), u vseho musi byt, asistovala i pri koupani, komentovala, jak malou mydlm, dale ze ma mit v kocarku vic hracek (jedna podle me staci, stejne v kocarku vzdycky spi), kdyz ji chvili mela hlidat, protoze jsem neco delala v kuchyni,spitala ji do ouska “maminka te nechce” :pocitac: Pak ze nam pomuze na zahrade, tak to bylo zas, proc vam tu uz neroste pazitka/bylinky/dalsi veci, to mate mit davno zasazene, jak jsme hrozni a pomali, (zahradu teprve zakladame a s malym mimcem toho krom domacnosti ted fakt vic nestiham), tchan zas porad komentoval co jim a “co mi jde do mlika” - nevim, co mu vadilo na kurecim vyvaru k veceri a chlebu s máslem k snidani, to, ze mam malou obcas v nositku na sobe komentoval slovy, ze jsem prepecliva matka atd. Doma mame spatne tohle a tamto, navic k nam prijeli o nekolik hodin drive nez bylo domluveno a ani nedali vedet, takze me zastihli zpocenou v kuchyni s horou nadobi, kdyz jsem akorat dovarila na vikend. Pocitala jsem s tim, ze se jeste pak s muzem v klidu najime, ale to jsme kvuli jejich dřívějšímu prijezdu nestihli a to bylo hned, vy jste neobedvali?! A pak jizlive: No jo, s miminkem se to neda vse stihnout. Mozna ted kdyz to pisu, to nezni tak hrozne, ale ty poznamky jsem poslouchala non-stop cely vikend a jak se rika, stokrat nic umorilo slona. Jeste ted jsem se z toho neoklepala, nejradeji bych je sem uz nikdy nezvala, jsem uplne vysata. Clovek jim nabídne jidlo, dům a zahradu k dispozici a poslouchá od rana do vecera nejaky narazky. Kdo docetl az sem, moc dekuju. Vy, ke kterym jezdi tchanovci pres noc, jsou taky tak kriticky a netaktni? Partner rika, ze je mam brat s rezervou, ale taky se mu nektery veci nelibi. Tchyne je ale nemocna, tak s ni nechce jit do konfliktu.

jestli je toto pravda, okamžitě by končila. Tak teda opravdu nee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 14:52

Jj tohle znám moc dobře. K nám sice nejezdí přes noc, ale jednou jsme s nimi jeli na dovolenou do velkého apartmánu, kde jsme měli sdílenou kuchyň a koupelnu. Malé byl tenkrát taky půl rok. A nejvíc mě dostalo, že ona si seděla na verande čekala až já připravím věci na výlet a malá začala brečet a ona na mě křičí - brečí ti dítě… Já běhala horem dolem, abych vše nachystala ona seděla a odpočívala a k dítěti, které měla 3 metry od sebe se zvednout nemohla. A to jsme jim kompletně celou dovču zaplatili.

• Citovat
  • Nahlásit
7620
27.5.20 14:54

@Keyllah Přesně všechno bych přežila, vlastně tohle zažívám každý týden co jezdíme ke tchanovcum :think:, až na tuhle větu. To by byla konečná. Co si dovolí příště? Teď z toho dítě nemá rozum, ale až tomu porozumí třeba dvouletý? Děti si všechno strašně moc berou, a nechápou že to není pravda.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.20 14:57
@LaLuz píše:
Ahoj holky, potrebuju se nekomu sverit, tak pisu sem. Mela jsem doma minuly vikend tchanovce…

Ať je zdravá, či nemocná, tak říkat dítěti že maminka ji nechce je už přes čáru. V klidu ale asertivně bych tchýni vysvětlil, že pokud bude manipulovat mým dítětem, tak už ho nikdy neuvidí. Zároveň bych to všechno řekl manželovi, hlavně i to, jaké z toho máte pocity. Tchánovi zase: promiňte, ale co mi jde do mléka není vaše starost. A byla bych ráda, abyste upustil intimních dotazů, je mi to nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
27.5.20 14:57

Bohužel si myslím, že je to normální - ale - my čerstvé maminky to bereme jako narážky, tchýně zase jako dobrou radu… Takže vyslechni a přejdi… Bude to už asi napořád
:lol: Malýmu je 10 měsíců a já teď zase každou návštěvu poslouchám, jak by měl mít bačkůrky, že kluci (manžel a jeho bratr) je už dávno měli… Už X-krát jsem řekla, že bačkůrky dostane, až bude 3 měsíce sám chodit, že to řekla dr… Na to se vždy tchýně zašklebí a pak to „cpe“ zase muži… Opravdu buď nad věcí… ;) Obávám se, že jednou budeme taky takové tchýně :oops: :lol:

Edit: ale je pravda, že ta její věta, to je tedy jiný kafe, to je dost síla :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.5.20 15:00

@mackA159 @Keyllah to me uplne nadzvedlo a hned jsem se ohradila: “tohle uz ji nikdy nerikej!” Ale presne, uplne se bojim, co ji bude vykladat, az bude starsi a ja u toho treba nebudu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
27.5.20 15:03

A ty jako nemáš pusu? :roll: Že bys jí něco řekla? To ti pomůže víc, než když budeš jen škytat tady, jak je hrozná :roll:
A vůbec by mě nezajímalo, že je nemocná.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 15:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
27.5.20 15:04

Ještě mě napadlo - nemyslela tu větu tak, že jí nechceš jako v tu chvíli - jakože jsi na ni neměla čas, protože jsi něco dělala a ona neomaleně rekla: „No jo, maminka tě (teď) nechce“? Jakože by to prostě nemyslela nějak zle, jen to prostě pitomě formulovala? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 15:05

Moje tchýně opakovaně řekla dětem, že jsem krava, co je nema ráda. Staršímu i řekla, že bude bydlet u ní, protože ho nechci (byly mu tehdy 4 roky a zapsala jsem ho do školky, podle toho usoudila, že ho nemám ráda).
Aktuálně je v „podmínce“, nemá je osamote a za další podobnou hlášku už je nikdy neuvidí.
Ale chce, aby to řešil chlap, pokud ne, tak musí minimálně být na tvé straně.
Taky samozřejmě všemu rozumí, ale má smůlu, jedním uchem tam a druhým ven.

• Citovat
  • Nahlásit
24575
27.5.20 15:07

Ja bych se ozvala, nebo aspon rekla chlapovi at si rodiče srovná. Tohle neznam, nemam za tchanovce burany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
27.5.20 15:08
@Planetka85 píše:
Bohužel si myslím, že je to normální - ale - my čerstvé maminky to bereme jako narážky, tchýně zase jako dobrou radu… Takže vyslechni a přejdi… Bude to už asi napořád :lol: Malýmu je 10 měsíců a já teď zase každou návštěvu poslouchám, jak by měl mít bačkůrky, že kluci (manžel a jeho bratr) je už dávno měli… Už X-krát jsem řekla, že bačkůrky dostane, až bude 3 měsíce sám chodit, že to řekla dr… Na to se vždy tchýně zašklebí a pak to „cpe“ zase muži… Opravdu buď nad věcí… ;) Obávám se, že jednou budeme taky takové tchýně :oops: :lol:Edit: ale je pravda, že ta její věta, to je tedy jiný kafe, to je dost síla :oops:

Nemáme stejnou tchyni? Psala mi návrh co bysme mohli udělat z plotem, totální nesmysl, napsala jsem ji ze to dělat nebudeme. Za 5 minut volala chlapovi s jejím debilní nápadem, naštěstí ji rekl že to je blbost a dělat to nebudeme 8) :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
27.5.20 15:11

@Šmoulice spis me zajimalo, jak to mate vy ostatni..jasne ze ji na to reaguji, obhajuju, vysvetluju…pro klid v rodine a vzhledem k jejimu stavu to nechci hrotit, snazim se byt “rozumna”, za ten vikend toho ale bylo tolik, ze jsem se potrebovala sverit a jak tak koukam, je to vsude dost podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53938
27.5.20 15:12
@Planetka85 píše:
Ještě mě napadlo - nemyslela tu větu tak, že jí nechceš jako v tu chvíli - jakože jsi na ni neměla čas, protože jsi něco dělala a ona neomaleně rekla: „No jo, maminka tě (teď) nechce“? Jakože by to prostě nemyslela nějak zle, jen to prostě pitomě formulovala? :kytka:

a to je snad normální tohle říkat?

Tohle by řekla jednou :jazyk: @LaLuz řekla bych manželovi at to s nimi pořeší nebo bych jim to řekla jasně sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
27.5.20 15:14
@Kriss Tina píše:
Ja bych se ozvala, nebo aspon rekla chlapovi at si rodiče srovná. Tohle neznam, nemam za tchanovce burany.

Taky tak :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat