Navýšení rodičáku, jak na to?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 21:42
Navýšení rodičáku...nerozumím

Můžete mi to tedy někdo vysvětlit? Jsem mimo z toho nového návrhu. Jak je to u maminky která má prodloužený rodičák do únoru 2020 na pár stovek a dítko bude mít 4 roky v létě 2020. Prosím bez komentářu o vyčuranosti maminek a že máme dítě abychom ho živili sami atd… Zajímá mě jen, jak by to tedy bylo v tomto případě. Děkuji, jen prosím vysvětlení.

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elan
Kecalka 259 příspěvků 16.05.19 22:02

V lednu zažádáš znovu a dostaneš rodičák na 2 měsíce, ale nejspíš dávku sloučí do jedné dávky(poslední měsíc je málo peněz, tak se to slučuje s předešlým měsícem. Žádných 80 tisíc navíc nedostaneš, jen poměr za ty dva měsíce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:03
@elan píše:
V lednu zažádáš znovu a dostaneš rodičák na 2 měsíce, ale nejspíš dávku sloučí do jedné dávky(poslední měsíc je málo peněz, tak se to slučuje s předešlým měsícem. Žádných 80 tisíc navíc nedostaneš, jen poměr za ty dva měsíce.

a počítá se to podle čeho? Jako podle těch pár stovek z rodičáku? Nebo podle výše mateřské???

Cenarius
Kecalka 499 příspěvků 16.05.19 22:03
@Anonymní píše:
Můžete mi to tedy někdo vysvětlit? Jsem mimo z toho nového návrhu. Jak je to u maminky která má prodloužený rodičák do únoru 2020 na pár stovek a dítko bude mít 4 roky v létě 2020. Prosím bez komentářu o vyčuranosti maminek a že máme dítě abychom ho živili sami atd… Zajímá mě jen, jak by to tedy bylo v tomto případě. Děkuji, jen prosím vysvětlení.

Hlavne pockat co 20. Kvetna projde vladou a bude se schvalovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:06
@Cenarius píše:
Hlavne pockat co 20. Kvetna projde vladou a bude se schvalovat.

JOoo tak tomu určitě rozumím. Já spíše že jsem z toho jelen. Když si potom člověk prodlouží rodičák po té 50ti koruně až do věku 4 letí dítětě tak to potom vybere? Já jsem z toho tumpachová…

a12
Hvězda diskuse 36622 příspěvků 16.05.19 22:15
@elan píše:

Na dva mesice? Ja myslela, že kdyz v tom lednu jeste neco bude brat tak dostane do tech 4 let a ne dva mesice teda :think:
Ja to pochopila tak, ze staci kdyz ji tam zbydou penize na ten leden.. A pak do tech 4let bude vybírat z tech 80 000,co stihne, stihne..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:17
@a12 píše:
Na dva mesice? Ja myslela, že kdyz v tom lednu jeste neco bude brat tak dostane do tech 4 let a ne dva mesice teda :think:
Ja to pochopila tak, ze staci kdyz ji tam zbydou penize na ten leden.. A pak do tech 4let bude vybírat z tech 80 000,co stihne, stihne..

Já to taky tak původně pochopila…někde to píšou tak a jinde právě o těch dvou měsících. Já pochopila že do 4 let dle výše mateřšké. (DVZ).

elan
Kecalka 259 příspěvků 16.05.19 22:20

Pokud to schválí, tak čím mladší dítě, tak více z té částky 80 tisíc víc vybere. Matky za starší děti vyberou méně. Vy konkrétně dostanete na 1 měsíc cca 700 Kč, ale částku za dva měsíce sloučí dohromady.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 16.05.19 22:30
@Anonymní píše:
Já to taky tak původně pochopila…někde to píšou tak a jinde právě o těch dvou měsících. Já pochopila že do 4 let dle výše mateřšké. (DVZ).

Já to pochopila také tak, ne jak píše elan

katyna1984
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 16.05.19 22:32

@elan nevím, jestli jste neprehledla, ze ditku budou 4 roky az v lete? Proc by měli dostat penize jen za leden a unor, pokud navrh projde?

a12
Hvězda diskuse 36622 příspěvků 16.05.19 22:34
@Anonymní píše:
Já to taky tak původně pochopila…někde to píšou tak a jinde právě o těch dvou měsících. Já pochopila že do 4 let dle výše mateřšké. (DVZ).

No mne to teda prijde divny.. Protože kdyby sis to teda rozvrhla tak, abys tam ty penize mela az března.. Tak v lednu si půjdeš zažádat a zmenis si tu vysi rodicaku a uz s tim, ze vybiras z tech 80 000,kazdy tri mesice tu casku muzes menit, takže preci v tom lednu by sis to klidne mohla jit zmenit aby ti vyšlo treba tech 50kc do leta - kdyby nepřidavali.. Tak moc nechapu proc by posilali jen ten zbytek, kdyz si aktivne pobirajici a diteti nebyli 4 :think:
No asi jsem to napsala dost zmatene :mrgreen:
Proste jsem to pochopila tak, ze v lednu si aktivně pobirajici..takze v tom lednu ti tam jakoby naskoci tech 80 a ty si to muzes jit zvednout tak abys vybrala do 4let co nejvic :nevim:
Protoze vsude jsem cetla, ze nejvyhodnejsi by bylo zvednout si rodicak aby se do toho ledna vybralo co nejvic penez, ale aby tam v tom lednu ještě neco bylo aby byla aktivně pobirajici..

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 16.05.19 22:37

Nesmí ti vypršet celý rodicak. Ale pokud ho máš až do února, tak si ho v prosinci (od ledna) navýšíš až do čtyř let věku dítěte na nejvyšší možnou částku abys vybrala co nejvíc a budeš ho pobírat normálně až do léta.
Jiná verze podle mě není. Možná že matky se staršíma dětma dostanou míň než 80 tisíc ale teda o verzi od @elan jsem neslyšela.

Příspěvek upraven 16.05.19 v 22:38

Aduš8
Závislačka 4757 příspěvků 16.05.19 22:38

@a12 tohle jsem přesně četla taky, že v lednu tam musí zůstat nějaká malá částka, aby vzniknul nárok na alespoň část z těch 80k. Že si to mají ti, koho se to týká, pořádně pohlídat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:38
@a12 píše:
No mne to teda prijde divny.. Protože kdyby sis to teda rozvrhla tak, abys tam ty penize mela az března.. Tak v lednu si půjdeš zažádat a zmenis si tu vysi rodicaku a uz s tim, ze vybiras z tech 80 000,kazdy tri mesice tu casku muzes menit, takže preci v tom lednu by sis to klidne mohla jit zmenit aby ti vyšlo treba tech 50kc do leta - kdyby nepřidavali.. Tak moc nechapu proc by posilali jen ten zbytek, kdyz si aktivne pobirajici a diteti nebyli 4 :think:
No asi jsem to napsala dost zmatene :mrgreen:
Proste jsem to pochopila tak, ze v lednu si aktivně pobirajici..takze v tom lednu ti tam jakoby naskoci tech 80 a ty si to muzes jit zvednout tak abys vybrala do 4let co nejvic :nevim:
Protoze vsude jsem cetla, ze nejvyhodnejsi by bylo zvednout si rodicak aby se do toho ledna vybralo co nejvic penez, ale aby tam v tom lednu ještě neco bylo aby byla aktivně pobirajici..

Já to pochopila taky tak. Jen že si můžeš vybrat měsíčně max. dle mateřšké počítané dle DVZ, takže někdo vybere víc, někdo mín. Záleži kdy bude mít dítko přesně 4 roky a kolik může max. vybrat měsíčně.

a12
Hvězda diskuse 36622 příspěvků 16.05.19 22:38
@katyna1984 píše:
Já to pochopila také tak, ne jak píše elan

No to, co pise elan mi prijde jako blbost :nevim: ona tam nevybrany peníze mít bude a o to jde ne? Nikde se přeci neuvadi datum do kdy to chceš pobírat, jen castka :nevim:
A ona tam v lednu naky peníze mit bude.. A kdyby si to v tom lednu chtěla rozložit jeste do toho leta, a vyslo by ji to i kdyby bylo jen tech220 000, proc by si to jako misto snizeni nemohla navysit kdyz se přidaj penize aktivně pobirajicim 8o proc by ji to jako meli vyplatit jrn za ty dva měsíce? Vzdyt by to byl hroznej gulas

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama