Nechce se mnou bydlet - jsem moc hrr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 11:04
Nechce se mnou bydlet - jsem moc hrr?

Ahoj, holky, mám půl roku přítele, je nám oběma plus mínus 30. Je nám spolu dobře, a tak mi to nedalo, ale velice jemně, ale bez oklik, jsem na něj vyrukovala s myšlenkou společného bydlení - no, byla jsem odmítnuta:/ já vím, že vnímání tohoto může mít každý jinak, ale i tak mě to mrzí a mám to asi neprávem partnerovi za zlé:/ asi to byla chyba a uspěchala jsem to, ale prostě jsem to tak cítila. Samozřejmě jsem nemyslela hned, ale začít o tom uvažovat, rozhlížet se. On je schopný přemýšlet o tom, jak a kde budem bydlet za 5 let, ale teď mi nebyl schopen dát ani základní časovou črtu. Jsem z toho trochu znechucená, najednou mi přijde, že mě až tolik nežere, i když ostatní chování tomu nenasvědčuje…nebo vyšiluju zbytečně?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5618 příspěvků 10.02.19 11:06

Nejlíp se poznáte, když spolu budete bydlet, po půl roce ve vašem věku to není zas tak brzy, taky by mě to mrzelo, kdyby se mnou bydlet nechtěl, každý to má ale jinak no :nevim:

g.sandova
Závislačka 4034 příspěvků 10.02.19 11:08

B tomto věku už bych po půl roce chtěla spolecne bydlet. Na ci čekat.

Hroznej puberťák
Kelišová 6121 příspěvků 10.02.19 11:12

Po půl roce ve 30 tě se společným bydlením pošle do háje? Tak to tě vážně asi moc nežere :D

maja45
Povídálka 45 příspěvků 10.02.19 11:13

Jestli vám je kolem 30-ti, tak mi přemýšlení o společném bydlení za 5 let mi připadá pozdě. Co se týká 6-ti měsíčního vztahu, tak to vnímám už jako možnou hranici, kdy se o tom uvažovat dá. Extrémně brzy mi to nepřijde, ale je možné že partner to tak ještě vnímá. Nicméně, pokud by tento názor měl i za dalších půl roku, tak by mě to asi vedlo už k zamyšlení…ale chápu, že každý to má jinak

truelly
Závislačka 3035 příspěvků 10.02.19 11:14

No ve vašem věku bych tedy chtěla vědět přesnější osu. Nemáte nač čekat a stěhování spolu je to minimum. Určitě chceš děti do horizontu pěti let,.takže stěhování k sobě a plánování svatby rodiny je normální věc.
Určitě v tomto debatu začni, ať se za dva roky nedozvíš, že jsi jen ztrácela čas. Já bych tomuvdala max půl roku a jestli se v tomto nikam nepohnete, tak nazdar. Čas letí rychle a ani to početí nemusí jít hned na povel.

Maiandra
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 10.02.19 11:16

Je úplně jedno, jak to máme my tady, půl roku skutečně může být pro někoho brzy. A když tu čtu ty historky, jak z příšernýho vztahu nejde odejít, protože spolu prostě bydlej a není kam jít, fakt si myslím, že není na škodu toho člověka trochu víc poznat předem, ono to může pak i to stěhování v některých případech ušetřit rovnou (i když jinde se vybarví fakt až po stěhování). Moc přes třicet dle tvé formulace vám asi nebude, takže zas nevidím důvod chvatat. Co ale JE problém, je to, že není schopen říct, kdy by do toho šel. Je jedna věc, pokud se teď necítí, ale má představu, že třeba za půl roku ano, a úplně jiná, pokud mlží, nic neplánuje, není možné se s ním dohodnout. Protože to bys opravdu mohla čekat roky a roky a nic z toho. Komunikace je základ, pokud jste to neudělali, tak proberte, kdy by to komu z vás vyhovovalo a proč (i z hlediska jiných závazků - nevím, jaká je vaše situace, kdo kde bydlí, s kým a za kolik, to vše může hrát samozřejmě roli), kdo má z čeho obavy…

Příspěvek upraven 10.02.19 v 11:17

Dendaska
Stálice 82 příspěvků 10.02.19 11:16

Po půl roce vzathu je to pro někoho brzo. Každý to má jinak. Zase, ale s ohledem na váš věk. Určitě by mě, ale také vadilo, že se o tom není schopen ve 30 letech ani bavit. A čekat 5 let ve vašem věku je dlouho. Pokud o tom nebude schopen uvažovat po roce, tak by to bylo špatné.

Maiandra
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 10.02.19 11:20
@Dendaska píše:
Po půl roce vzathu je to pro někoho brzo. Každý to má jinak. Zase, ale s ohledem na váš věk. Určitě by mě, ale také vadilo, že se o tom není schopen ve 30 letech ani bavit. A čekat 5 let ve vašem věku je dlouho. Pokud o tom nebude schopen uvažovat po roce, tak by to bylo špatné.

Právě. Pět let… Jemu to může být jedno, jí, pokud už jí 30 bylo, těžko. Někteří chlapi se chovají, jako by chyběli na zásadních hodinách biologie. A pokud není schopen o tom mluvit a „nechce to řešit“, tak to fakt dobře nevypadá. Jenom teda doufám, že on ještě nebydlí u maminky a nechce se stěhovat kvůli pohodlí doma, to by tomu nasadilo korunu :lol:

free333
Generální žvanilka 21940 příspěvků 10.02.19 11:24
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, mám půl roku přítele, je nám oběma plus mínus 30. Je nám spolu dobře, a tak mi to nedalo, ale velice jemně, ale bez oklik, jsem na něj vyrukovala s myšlenkou společného bydlení - no, byla jsem odmítnuta:/ já vím, že vnímání tohoto může mít každý jinak, ale i tak mě to mrzí a mám to asi neprávem partnerovi za zlé:/ asi to byla chyba a uspěchala jsem to, ale prostě jsem to tak cítila. Samozřejmě jsem nemyslela hned, ale začít o tom uvažovat, rozhlížet se. On je schopný přemýšlet o tom, jak a kde budem bydlet za 5 let, ale teď mi nebyl schopen dát ani základní časovou črtu. Jsem z toho trochu znechucená, najednou mi přijde, že mě až tolik nežere, i když ostatní chování tomu nenasvědčuje…nebo vyšiluju zbytečně?

A jak měl předchozí vztahy?
Dlouhodobé anebo krátkodobé?
Bydlel s někým?
Ted bydlí sám anebo je v mamahotelu?

Bylo by to jedno, ale jestli se nerozhoupe nikdy, tak to bude blbé pro Tebe ohledně dětí, pak hledat někoho v 35 na zakládání rodiny je nicmoc, jinak bych to neřešila, jde jen o ty případné děti, čas letí…

AloisR
Povídálka 21 příspěvků 10.02.19 11:24

A kde přítel teďka bydlí? Jestli u maminky tak to chápu, ještě je čas :D :D na druhou stranu jestli je schopný naplánovat budoucí pětiletku.. no ještě aby ji splnil :)

Tomkins
Kecalka 151 příspěvků 10.02.19 11:25

Když jsem měl holku rád, trávili jsme spolu tolik času, že pak jsem najednou zjistil, že spolu vlastně bydlíme. Prostě v jednu chvíli měla u mě kartáček a tolik věcí, že prakticky nepotřebovala odcházet k sobě domů. A mně se vždycky stýskalo, když odešla třeba k rodičům. A byl jsem rád, když se večer vrátila zase za mnou, než aby zůstala doma.

Takže bych na to šel takhke. Pokud si ale lezete po celém dni na nervy a on je rád, že se jdeš vyspat k sobě domů, pak je něco špatně.

Sany80s
Kelišová 6843 příspěvků 10.02.19 11:30

A jak to odmítnutí přesně formuloval? Jaké důvody uvedl?

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 10.02.19 11:33
@Anonymní píše:

Pro mě je bydlení po půl roce opravdu brzy, ale to jeho „po pěti letech“ ve vašem věku je úplně šíleně pozdě, to už fakt raději po tom půl roce… My spolu začali žít po cca roce vztahu, přišlo mi to akorát. Pokud je partner nakloněn s tebou bydlet třeba po roce, tak bych počkala, ale pokud zcela vážně myslí těch pět let, tak bych asi ten vztah ukončila, protože mi těch pět let přijde jen jako taková posouvačka a nevypadá to, že by vztah myslel vážně.

Hroznej puberťák
Kelišová 6121 příspěvků 10.02.19 11:34
@Tomkins píše:
Když jsem měl holku rád, trávili jsme spolu tolik času, že pak jsem najednou zjistil, že spolu vlastně bydlíme. Prostě v jednu chvíli měla u mě kartáček a tolik věcí, že prakticky nepotřebovala odcházet k sobě domů. A mně se vždycky stýskalo, když odešla třeba k rodičům. A byl jsem rád, když se večer vrátila zase za mnou, než aby zůstala doma.Takže bych na to šel takhke. Pokud si ale lezete po celém dni na nervy a on je rád, že se jdeš vyspat k sobě domů, pak je něco špatně.

Přesně o tom to je. Pokud ti dva spolu chtěj být, tak po tom půl roce už spolu v podstatě stejně jsou. Kartáček po měsíci, spodní prádlo po dvou… a po půl roce už je z toho spolubydlení v podstatě dávno samo. A nebo taky ne, to když od toho holt jeden očekává jen snadné občasné zapíchání, a nějakou tu omáčku okolo tak nějak jen trpí, aby o to snadné píchání nepřišel, pak je na všechno najednou moc „brzo“, kdežto básnit tom, co „určitě“ bude za 5 let nic nestojí, slibem nezarmoutíš :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >