Poslala jsem peníze za zboží a nic mi nepřišlo.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marben
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 26.08.19 19:24
Nemá doma někdo policajta? Dotaz

Holky bracha 13let našel na internetu chlapa co prodává nintendo switch. Konečně nasetril necelých 5tis a tak mě poprosil zda bych mu to nekoupila. S panem jsem se domluvila a poslala peníze z účtu předem. Od te doby výmluvy proč neposlal, pak přestal odpovídat úplně. Setkala jsem se s tím poprvé, na netu nakupuji dost a tohle nevím jak řešit a zde je vůbec reálné dostat peníze zpět? Mám jen e-maily, Číslo účtu kam šly peníze. Jakoukoli radu radu přivítám. Předpokládám, ze půjdu na policii, to je jasné

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 9583 příspěvků 26.08.19 19:27

@Marben No půjdeš na něj podat trestní oznámení, co bys chtěla dělat jiného? Reálné možná je, že se lekne a peníze vrátí a nebo je to ostřílenej podvodník a živí se tím, umí v tom chodit, nic nemá, nebude mu co vzít a nedostaneš nic. Taky je možný vzít třeba dva svalovce a dojet si pro peníze osobně ;).

tothova
Kecalka 147 příspěvků 26.08.19 19:28

Přes internet nikdy nedostaneš peníze zpět a ani policii to z něj nedostane a to i kdyby ho našla, ale nejspíš ani hledat nebude, protože to nemá význam. Bohužel. Ale myslím si, že varování před takovými platbami je všude víc než dost.
Podáš tr. oznámení a konec.

Příspěvek upraven 26.08.19 v 19:29

ospalámyš
Kelišová 5819 příspěvků 26.08.19 19:29

To bude drahá zkušenost :think: nikdy neposílej peníze předem, pokud to není velmi dobře ověřený online shop. Ale skoro každej se někdy kvůli naivitě spálí ;)

no každopádně přeju ať to dopadne dobřea bráchovi bych to nitendo koupila jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 19:30

@Marben Zajdi na nejbližší policejní služebnu, vem s sebou veškerou komunikaci s nim, výpis z účtu, proste vše co k nákupu máš. Podáš na něho trestní oznámení. Dal ti zbývá modlit se, ať se podaří zjistit o koho se jedna. Muže byt k němu nahlaseno i více případů.

Monchichik
Echt Kelišová 9583 příspěvků 26.08.19 19:33

@tothova Proč by to nemělo mít význam? Samozřejmě že ho budou hledat…

cincula
Kecalka 369 příspěvků 26.08.19 19:34

Vyzkoušej vygooglit číslo účtu, email nebo adresu. Pokud se jedná o podvodníka tak to často nebývá jediný pokus…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 19:37

@tothova Hledat ho budou, zjisti o koho se jedna. Druhá věc je, ze penize zakladatelka už nejspíš neuvidí. Těžko se z takových podvodníků dostávají zpět.

Bledulicka
Kecalka 423 příspěvků 26.08.19 19:48

@Marben pozadej dej banku ze si to odeslala na jinej ucet a platbu musi vratit

Adulka24
Echt Kelišová 8585 příspěvků 26.08.19 19:50

@Marben nikdy neplatim takové častky předem na účet, ale vždy dobírkou..

Monchichik
Echt Kelišová 9583 příspěvků 26.08.19 19:58

@Adulka24 tak ti může přijít v balíčku kus cihly, to si nepomůžeš…

Showme_a
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 26.08.19 19:59
@Bledulicka píše:
@Marben pozadej dej banku ze si to odeslala na jinej ucet a platbu musi vratit

To neni pravda… poslou je zpet jedine pokud se platilo kartou ne prevodem a nebo dokaze ze si spletla cislo uctu o nejakou cislici a oni to preposliu ta ten spravny. Tento problem jsem taky resila a nepomohli mi.

Marben
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 26.08.19 19:59

@Adulka24 kde mám jistotu, ze mi neposle třeba kamen nebo nějakou cihlu? Dobirka také není leckdy jistota :mrgreen: ale samozřejmě chápu jak to myslíš

Marben
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 26.08.19 20:03

@cincula ano tento typ jsem již také dostala a kamarád je iT tak mi slíbil z jakého místa komunikoval a asi si tam zajedeme udělat výlet… mě o ty peníze ani tak nejde, spálit se muže každý, já obchoduji po internetu opravdu hodně, nakupuji znackove zboží a ne jen z e-shopu a vždy mi balík přišel a i originál žádná kopie, ale bracha na to dva roky šetřil, první zkušenost, strašně se těšil a teď tohle :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Bledulicka
Kecalka 423 příspěvků 26.08.19 20:04

@Showme_a poslou to na tvuj ucet s kteryho to odeslo nekolikrat se my to stalo ze my nekdo poslal omylem penize posilala jsem to vzdy na stejny ucet i me se to stalo a poslaly to na muj ucet,

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama