Nemáme žádné kamarády

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 10:03

Nemáme žádné kamarády

Poslední roky jsme s ženou zjistili, že nemáme žádné přátele a kamarády, s nikým se nenavštěvujeme. Nejvíc se to projevuje během vánočních svátků, kdy jsou ty dny kolem vyložené prázdné. Jsme pár se dvěma dětmi, žijeme 15 let ve městě odkud nepocházíme. Známe jen spousty zákazníků ze svých prací, ale vyloženě přátelský vztah s nikým nemáme. Pracovní kolektiv taky nemáme, děláme sami na sebe. Několik pokusů navázat přátelství bylo, ale postupně to vždy nějak vyšumělo, zřejmě nejsme družní, neholdujeme alkoholu, oslavám, nesdílíme soukromí na sociálních sítích. Z koníčků máme jen zahradu a procházky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8587
20.1.22 10:16

Život bez přátel by mne tedy fakt děsil.. ale každý jsme jiný… znám rodiny, které se taky prostě nedruží a žijí jako samy pro sebe, případně se stýkají jen se svou rodinou..
záleží, zda vás to trápí nebo ne. Ale přátelství se stejně nedá vynutit. Prostě buď si s někým sedneš a rádi se vidíte, nebo ne…
Mohl by tomu pomoct koníček - např. fitko..
páč u sebe na zahradě fakt nové lidi a kámoše nepotkáš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
20.1.22 10:18

Hmm a co chceš za radu? Známí se hledají dobře přes děti, případně přes volnočasovou aktivitu - sport, turistiku apod. A je fajn nějaké známé nebo kamarády mít, ve víc lidech je větší zábava a je to přínosné i pro děti.
Ale někdo je sám pro sebe a do společnosti není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
20.1.22 10:21

Tak asi nejste moc družní no. Každý je nějaký. :nevim: Možná je to i tím, že jste šli oba do cizího města a už se vám nepovedlo nějak navázat. Mě osobně by ti celkem dědilo. Zkuste uspořádat nějakou sešlost, pozvat sousedy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
20.1.22 10:42

A zkusit oživit třeba nějaká přátelství ze školy? Ze střední, případně z VŠ? Nebo širší rodinu? To přeci nevadí, že nejste ze stejného města, nemusíte se přeci vídat denně. My máme taky většinu přátel z jiných měst, vídáme se o víkendech, dovolených a taky je to fajn.
A soukromí na sociálních sítích taky nesdílím a alkoholu neholduji, to, jestli člověk má nebo nemá přátele na tom fakt nestojí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25801
20.1.22 10:47

Už když jen napíšeš “neholdujeme alkoholu”, tak si říkám ……,,Á jé!!!
Evidentně jste pro většinu lidí poněkud nudní patroni, no. S tím nenaděláš nic. Budete muset hledat přátele mezi stejnými lidmi, i když, pokzd se to nepovedlo za 15 let, tak bych se pomalu smiřovala s tím, že bez přátel zůstanete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8114
20.1.22 10:51

Nedávno jsme o tom s manželem taky mluvili, před dětmi kolik jsme měli známých a kamarádů a přátel a jak to vlastně všechno vyšumělo. Jasně, že nejsme sami jak kůl v plotě, ale s nikým se nijak zvlášť nenavštěvujeme. Jedeme si hodně sami pro sebe a pečujeme spíš o rodinné vztahy. Někteří lidi kolem nás jezdí společně jako velká parta na chaty, i s dětmi. To jsme zkusili jednou a dopadlo to blbě, vlastně ty naše hlavní kamarády uvidíme až teď koncem ledna po roce a půl od té chaty :mrgreen:
U nás to vyšumělo postupně s příchodem děti, paradoxně proto, že jsme dost pohodari a nehrotime. Máme dvojčata a od mimin jsme se vlastně vždy, každé setkání přizpůsobovali pouze my, potřebám dítěte z druhé rodiny. Vždy čas a místo pouze podle toho, jak jim Pepíček spinká. Taky už nás to pak přestalo bavit. Před asi 3 lety jsme byli se známými venku, oni měli v tu dobu batole, já už holky školkové a chodila jsem do práce. na zkrácený uvazek. Říkám té kamarádce, jestli nekdy nechce přijet, doma jsem z práce v 15 h.,tak můžeme jít do botanické zahrady, máme to hned u školky. No, to mi malej ale spí v tu dobu, já můžu jenom dopoledne.
Hm :nevim: dopoledne jsem v práci, no :nevim: od té doby jsme je taky viděli jen jednou.
Pak jsme našli hrozně milý rodiče přes holky, kamaradily se s jejich holčičkou. Strašně se chtěli družit, nám přišli fajn, tak proc ne. Šli jsme tomu naproti. Nakonec se dcera s tou jejich trochu pokosila a chvíli spolu nemluvili, takže s námi přestali mluvit i její rodice 8o co dodat, holčička jedinacek a maminka 90% času věnuje tomu ji hledat program a kamarády, takže už nás nepotřebovala.
Nějak jsme pak nad tím vším zlomili hul, nemá to moc cenu. Covid doba tomu taky nepřidala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
20.1.22 11:03

No pokud si žijete sami pro sebe, tak kde by se ti přátelé vzali?

Pokud se chcete seznámit s někým, s kým se vztah postupně rozvine v přátelství tak spolu musíte trávit čas a oběma stranám to musí připadat smysluplné.

A musíte začít vy. Proč by vás jen tak někdo měl sám od sebe oslovovat?

Pokud je nějaké dítko ještě na základce, tak se propojte s rodiči buď ze třídy, nebo ještě lépe z nějakého kroužku či oddílu kam dítko chodí. (nechodí nikam? Jak se naučí vytvářet si přátelské vztahy, když u vás to jako vzorec chování nevidí?)

Nebo přidejte se k místnímu klubu turistů, nebo se podívejte jestli třeba někdo nedělá přednášky o péči o zahradu, jestli tam není nějaký spolek, co třeba pečuje o krajinu v nějaké blízké přírodní rezervaci, kam byste se zapojili.

Samozřejmě že jde vymyslet spoustu důvodů proč to nejde a nechat věci tak jak jsou. Ale pokud o přátele stojíš, tak si je budeš muset najít a proměnit povrchní známost v přátelství.

A fakt to nemá smysl svádět na hospodu či sociální sítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
20.1.22 11:17

Zakladatelko záleží jestli na současném stavu chceš něco měnit nebo ne. Pokud ne a máš jen pocit že jste „divní“ tak nejste s je to úplně ok.
My jsme dva dospělí a 2 děti, které občas jsou i u své mámy, ale popravdě když už mam nějaké volno, raději ho využijí jinak než družením se. Máme hodně známých, ale že bychom se scházeli pravidelně to tedy ne. Máme to tak nastavené, nikdo s námi na pevno nepočítá a není tedy ani naštvaný když odmítneme pozvání na společnou akci. Buď se předem domluvíme, nebo ne, nemáme výčitky, že jsme něco odmítli. Taky jsme oba abstinenti a tedy docela nezajímavá součást společenských akcí.
Další věc je, že máme rádi svůj klid, nemusím návštěvy a mít tady nasáčkovanou návštěvu co druhý víkend…bych se mohla…
Máme dost vlastních aktivit a náročné sportovní koníčky, nevím kam bych vecpala ještě další.
2× ročně děláme akci na zahradě, jednou společnou oslavu narozenin pro rodinu cca 50 lidí a jednou setkání se starými přáteli cca 30 lidí, to mě vždy vyléčí z dalšího družení na půl roku do předu.
Vzhledem k tomu že na ty to dvě akce jako pořadatel nezajišťujeme alkohol, ale jen jídlo a nealko, chlast si má každý dones sám, co pije a co vypije, oblíbenost u mladší části rodiny klesá, což je dobře, jinak by to nebylo 50 lidí, ale 80 a to už by mě je.lo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25448
20.1.22 11:26

Jste divný. A není to o abstinenci. Se spoustou kámošek si dáme jen kafe a dobrý zákusek. Když chcete mít přátele, tak se musíte snažit družit a investovat minimálně čas. Přátelé se potkávají ve škole, na střední, vejšce, v zaměstnání, na zájmových kroužcích, sportovištích, na koncertě, školení, s dětmi v jejich školce, škole, kroužcích, můžeš se skamarádit se sousedy, v nemocnici a já nevím, kde všude. Když se chce, všechno jde. Ale když chceš mít přátele, musíš být ochotný sdílet. A tím nemyslím sociální sítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 11:31

Děkuji všem za odpovědi, jsem rád, že nejsem sám.
Nějaké známosti proběhly s rodiči dětí spolužáků našich dětí, dvoje hory, nějaký ten víkend, plesy, ale buď to skončilo, že vztah těch druhých rodičů se rozpadl nebo nám nevyhovovali ty večery s chlastem, zvracením, nevěrou atd.
Dále je to často, jak píšete, že jiné rodiny mají jinak staré děti a tím provozují jiné aktivity. Já začal s dětma pozdě, takže spolužáci jsou často pasé, ti už řeší svatby svých dětí, případně vnoučata.
Dříve mi to nevadilo, ale jak jsou děti větší, tak si uvědomuji to osamění, prázdnotu. Třeba celý víkend ani jeden telefonát, sms nic. Celé Vánoce žádné přání.

• Citovat
  • Nahlásit
1141
20.1.22 11:39
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi, jsem rád, že nejsem sám.
Nějaké známosti proběhly s rodiči dětí spolužáků našich dětí, dvoje hory, nějaký ten víkend, plesy, ale buď to skončilo, že vztah těch druhých rodičů se rozpadl nebo nám nevyhovovali ty večery s chlastem, zvracením, nevěrou atd.
Dále je to často, jak píšete, že jiné rodiny mají jinak staré děti a tím provozují jiné aktivity. Já začal s dětma pozdě, takže spolužáci jsou často pasé, ti už řeší svatby svých dětí, případně vnoučata.
Dříve mi to nevadilo, ale jak jsou děti větší, tak si uvědomuji to osamění, prázdnotu. Třeba celý víkend ani jeden telefonát, sms nic. Celé Vánoce žádné přání.

Celé Vánoce žádné přání ale není o tom, že teď nemáte kamarády v novém městě. Ono to udržování přátelství „něco stojí“ a nemyslím peníze… Prostě se víc o lidi zajímat, podporovat je, hledat společná témata. Doba cobidova novým vztahům moc nepřeje, bohužel a myslím, že v těch pocitech osamění nejste zdaleka sami. Ideálně se seznamit přes děti, to je asi nejjednodušší - s kamarády jejich rodiču nebo přes sociální sítě v místních skupinách. A fakt ne každý, kdo pije, musí nutně zvracet a byt nevěrný. Tu abstinenci bych moc nezdůrazňovala, může to dělat dojem, že se povyšujete… Takže aktivně do toho a pokud se opravdu chcete seznámit, tak to půjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 11:46

Big boss: Je pravda, že přítelkyni taky časem vadilo, že musí kvůli rodinným oslavám nakupovat, vařit, péct, tak časem eliminovala i to.
Taky říkám, že aby si člověk udržel přátelství, musí do něj investovat čas. A času moc dříve nebylo.

• Citovat
  • Nahlásit
6676
20.1.22 11:56

Tak taky kdo by se s vámi chtěl bavit, když je z popisu evidentní, že o lidech, kteří mají přátelé, máte smýšlení, že imrvére paří, lejou první ligu, šukají se navzájem a zbytek času visí na sociálních sítích?
Sorry, ale mezi řádky nejde přehlédnout to, že svým okolím vlastně pohrdáte, protože jste „lepší lidi“. Tak asi si najděte někoho lepšího, no… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
20.1.22 12:03
@Janli píše:
Už když jen napíšeš “neholdujeme alkoholu”, tak si říkám ……,,Á jé!!!
Evidentně jste pro většinu lidí poněkud nudní patroni, no. S tím nenaděláš nic. Budete muset hledat přátele mezi stejnými lidmi, i když, pokzd se to nepovedlo za 15 let, tak bych se pomalu smiřovala s tím, že bez přátel zůstanete.

abstinenti se umí bavit stejně, jako pijáci. o tom to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat