Neobvyklý problém týkající se spoluvlastnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 21:45
Neobvyklý problém týkající se spoluvlastnictví

Ahojte :mavam:

Ženský nevím, jestli tady najdu radu, ale pokusím se shrnout „problém“.
Máme velmi dobré letité přátele, kteří podnikají, mají e-shop už pěkných pár let a funguje to tak, že oni dělají administrativu a na balení zboží k expedici si najímají „brigádníky“.Pokud je to možné tak někoho z řad známých a kamarádů. Bydlí v řadovém rodinném domě u nás v ulici a teď k věci…V domě mají ještě jednu bytovou jednotku, do které se před cca dvěma lety nastěhovali příbuzní. Já už u nich pomáhám s balením cca 4,5 roku a chodím jak je potřeba…Jde o to, že cca 2,5 roku mi normálně vždycky přišli otevřít dveře a pustili mě do sklepa, kde je místnost jako kancelář uzpůsobená pro balení zásilek…No a k „jádru pudla“ asi před dvěma roky už je přestalo bavit mi chodit otevírat dveře, tak mi vnutili klíče od baráku a chodím a odemykám si sama…Podotýkám! že se mi to od začátku nelíbilo, protože jsou v domě bydlí ještě ti příbuzní a bohužel naši přátelé s těmi svými příbuznými jsou „na nože“. Popravdě nevím, kde a jak to vzniklo, protože ti naši přátelé jsou inteligentní a hlavně absolutně nekonfliktní lidé, ti jejich příbuzní jsou o generaci starší sedmdesátníci a i jako nezávislý pozorovatel mám pocit, že ti příbuzní jsou tak trochu psychicky nemocní-neustálé naschvály z jejich strany, udávání na cokoli, co by se dalo nějak někde „požalovat“ udat atd :roll: takové ty primitivní projevy jako, že pán sebere kočiččí výkaly-hodí je jim před dveře, namontuje nejsilnější žárovku někam ve sklepě a nechá jí tam několik dní svítit, udává na stavební úřad, že určitě nemají povolení na to a tamto…neustále si pro sebe nadává ty nesprostější nadávky mířené na naše přátele atd atd :roll: No prostě jsem věděla, že to samozřejmě bude s těmi klíči problém, říkala jsem to našim přátelům, že jestliže chtějí, abych ty klíče měla, tak ale ať to řeknou těm svým příbuzným, že bych se nerada dostávala do nepříjemných situací, kamarád mi na to odpověděl, že se na něj vykašle, že je ve svým baráku, a že si může dělat, co chce-což mě jako od inteligentního člověka překvapilo, protože on nepochopil, že nejde o něj, ale o mě-že mě dostává do potenciálně nepříjemné a trapné situace :zed:
Pokaždé, když jsem odemykala, nebylo mi příjemně, příbuzné spolumajitele jsem nepotkala skoro rok, ale vím, že oni o mě vědí, ale taky vím, že asi sebírali nějakou kuráž a teprva loni nějak po Vánocích si mě na chodbě, která je společná odchytila paní a ptala se mě jakože co tam dělám…Slušně jsem jí odpověděla, že dělám jakousi práci pro přátele-ona mi říkala, víte já jsem spolumajitelka a nelíbí se mi, že máte klíče-na to jsem jí já odpověděla, že to chápu, že jsem ty klíče ani nechtěla, ani mně to není příjemné a hlavně jsem jí řekla, že jsem přátelům říkala, když mi ty klíče vnutili, aby to oznámili jejich příbuzným…Paní mi na to odpověděla, že chápe a ví, že „za to nemůžu“. No ale za 20 minut tam byla ve sklepě i se státní policií 8o :zed: já v totálním šoku, paní si mě „nechala zjistit“nebo nevím, co to mělo za účel :zed: a od té doby tam chodím ještě ve větším stresu, protože mi bylo jasné, že tam nejde o to, že potřebuje zjistit, co jsem zač, ale prostě o takový jakýsi „výkřik do tmy“ že to prostě potřebují osladit zase té druhé straně-jenže nechápu, že oni dva nechápou, že já jsem přece nezúčastněný člověk, který nemá s tímto nic společného :zed:
Přesně jsem tušila, že tahle situace se bude znova opakovat, protože ještě i pán sebere kuráž a bude na mě „machrovat“…Tato situace se opakovala de facto po roce-dneska, kdy jsem odcházel, pán tam asi naschvál přerovnával něco ve sklepě, aby mě neminul, já musela okolo něj, vždycky ho slušně zdravím a on po takové době se mě dneska optal-cože tam jako dělám, byla jsem na tuhle situaci připravená a odpověděla mu ve vší slušnosti, že tohle už jsem řešila s jeho paní, no na to něco v tom smyslu, jakože paní to nevyřešila tak razantně jako to bude řešit on-načež já jsem mu odpověděla, že tohle si musí vyřídit se svými příbuznými a ne se mnou…On si prostě mlel to svoje, že mám klíče a že si tam chodím jak se mi zachce-já mu neustále odpovídala, že tohle si musí vyřídit se svými příbuznými, že si tuhle situaci přeci nemůže vyřizovat se mnou 8o…jenže problém je, že tenhle postarší pán se bojí toho našeho kamaráda-vyloženě bojí, tak nemá odvahu to s ním „jít řešit“ a vlastně to nesmyslně řeší se mnou-jako kdybych já snad ty klíče ukradla a chodila si tam ve dne, v noci…řekla jsem mu, že přeci já nemůžu „odnášet“ jejich spory…on mi řekl, že s těmi našimi přáteli se nedá domluvit(no pravda je ta, že se tento starší pán bojí)
Já jsem dneska kamarádovi řekla, že mu vrátím klíče a ať mi znovu chodí otevírat, protože tohle fakt nemám zapotřebí-on mi řekne, ať si trhne nohou, že ho mám ignorovat atd, ale nějak si neuvědomuje, že já jsem v jejich baráku a jsem slušnej člověk a prostě se necítím dobře…
Takže příběh znáte, mně spíš jde o to, jestli někdo tuší, jak je to z právního hlediska, když jsem v podstatě návštěva, jen se pohybuju sama ve společných prostorách-chodba a kousek sklepa?
Omluvám se za román…a jen prosím zae potenciální rádobychytré a rádobydrsné, aby nepřispívaly v tom smyslu-mně by se to taky nelíbilo atd…

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 22:06

Chapu to tak, ze kazda z rodin vlastni idealni polovinu. Zakazat pristup do domu ti nemohou, pokud se nejedna o prostory, ktere vlastni (uzivaji) vyhradne oni (to by ale bylo spis definovano ve smlouve o zrizeni vecneho bremene). Takze tady maji smulu. Spis bych si dala pozor, aby te neobvinili z kradeze apod. Nicmene pokud mas klice jen od spolecnych prostor, pak nemohou vydat zadny zakaz vstupu, jestlize druhy spolumajitel ti vstup umozni.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 19.01.17 22:15

@Myssicka motas pate pres devate… :?

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 19.01.17 22:20

Berte to tak, že jako brigádník máte klíče od svého pracoviště nic víc, nic míň. Stejně bych to podala i oněm postarším příbuzným až se budou ptát. Žádné vysvětlování ani omlouvání navíc, tím jen přilejete olej do ohně.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 23:10
@Moucharda píše:
@Myssicka motas pate pres devate… :?

Ale prosim te :lol: Pisu to, co vim ze svych vlastnich zkusenosti. Ale muzes prohledat google a zkopirovat sem nejakou cizi chytrou myslenku, jak mas ve zvyku :potlesk:

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 19.01.17 23:16

Tak pokud tě státní policie nevyvedla, tak bych to chápala zhruba jako @Myssicka - spoluvlastník si pozve, koho chce.
Jinak to ber tak, že takhle přece můžou prudit, i kdybys klíče neměla, pokud ti po celou dobu balení nebude stát někdo z těch tvých známých za zády… podstatné je, že ses tam dostala s jejich souhlasem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >