Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše: Více
I tak to proste neni tvoje vec, proste to neres.
A co když to vědí co s dítětem je, ale nechtějí to řešit s okolím? Mám taky trošku,,jiné,, dítě, budou mu tri za 14 dní, přišel o všechny horní zoubky, nemluví, dělá jen posunky a pár svých výrazů. Vím co mu je a jak to mám řešit a úplně nesnáším otázky okoli- děláš s tím něco, on nemluví? Děláš něco s těma zubama? Tos mu je nečistila? To naše dítě v jeho věku už bla bla bla, on má ještě plenku? On nejezdí na odrážedle/koloběžce, to ho neučíš?? Proč nemá rád jiný děti, ty ho nebereš mezi ně? A milion dalších d*bilnich otázek, takže odpovídám dost podobně jako rodiče které zminujes. Když to s někým chci rozebírat, tak jedině s úzkou rodinou, některými přáteli a lékaři, ostatním je po tom prd co a jak dělám a řeším
@KáťaKašpi píše: Více
To mě taky napadlo. Když nejsou kdovíjaké kamarádky, tak bych do toho nos nestrkala.
@Klávesa289 taky si myslím a úplně nejvíc mě vytáčí když začnou větu - Měla bys - to musíš - myslím si, že
![]()
Starej se o svý dítě a neřeš jiné. Tyhle lidi jako ty, co se cpou jiným do života, jsou fakt skvělý dáreček. Taky jsem.mela dítě, co začalo mluvit později a i ve škole má určité problémy s výslovností. Ale kdyby mi někdo cpal svoje nápady, co mu je, proč to tak je a kam by dítě mělo chodit, tak takového člověka pošlu velmi rychle k šípku.
@starfish_at_night píše: Více
Jako fakt, ze dite se chce rozvijet a rodice mu v tom brani a chovaji se jak k miminu? To je jak z hororu..
@lilith1 píše: Více
No, to je přesně každá druhá diskuse zde a nejde o děti s diagnózou ![]()
@Midaku som zvedavá, ako sa dá vďaka pecí ostať v 6 rokoch na úrovni 18m? Dieťa sa vyvíja aj nepodnetnom prostredi
@lilith1 píše: Více
Ano, zni to jak z hororu, ale videla jsem to v celkem banalnim provedeni - nedas batoleti lzicku, aby ti nezaneradilo pulku kuchyne 3× denne, ale nakrmis ho a krmis ho s tim, ze od maminky je to lepsi az do doby nez musi do skolky, stejne tak s oblekanim, proste nemas cas/trpelivost cekat az si oblece bundu, nebo treba se strihanim nuzkama, aby si neublizilo, nedas mu nuzky do ruky, nebo treba s utiranim po sprse, aby na nem nezustala nahodou kapka vody a aby treba nenastydlo, kdyz mu to bude trvat, nenechas ho utrit, kdyz to zacne zkouset…
Treba to resi a nechteji to s tebou rozebírat. Taky jsem znala takovou rodinu, jejich dite docela nestandartni, nikdy nemluvili o tom, ze by s nim neco bylo, ve školce kdyz se jedna maminka ptala, tak rekli ze neni co k reseni a pak jsem se dozvedela, ze to dávno resili, jen to nechteli veřejně rozebirat. Mozna z tebe maji pocit, ze se az moc zajimas a neni to tvoje vec a nejak to resi, ale chteji soukromi, minimalne než se neco dozví, obcas ty diagnozy jsou na dlouho.
A ja vlastne taky, mam dite s dysfazii a mela jsem obdobi, kdy jsme se taky tvarila, ze neresim nic, protoze všichni chytri jak radio. Navic dite v zahraničí a 3 jazyky a nakonec to dala, ale stale ve vsech 3 pretrvava mírný, recovy problém, ale stále na tom pracujeme a dite byt s dysfazii ovlada 3 jazyky a 2 uz jslu skoro kompenzovane, ten co nejméně je cestina tam to přetrvává nejvice, jelikoz neni tolik protostu se venovat tomu jazyku, ale i tak se zlepsuje a dokonce projevuje zajem o ctvrty, jelikoz ma kamaradku co ma rodny jazyk španělštinu..A okoli vecne reci a rady a vyptávání co delame, jak to delame, peoc to delame a peoc nedelame tohke namísto tamtoho a proc dite trapime vice jazyky.. cloveka to přestane bavit a proste nereaguje a resi si to sam..
Ty vis jistě, ze to nikterak neresi? Pokud jo, je to blby, ale oni i nekdy lékaři ty rodice podpiruji, ze dite ma jeste cas, nektere se rozmlouvaji později, nam i několik logo reklo, ze nemame zkusit, ze dite je vícejazyčné, zacinaji pozdeji, pak ze je normální ze neconkomoli, trvalo najit odbornika co by vzal dite v brzkem veku..
Jestli chodi do skolky, tam by meli prupadne doporucit nejaka vysetreni..smutna strana je, ze pokud ano a rodice stale nic..jenze ty tak, nic nenadelas, neni to tvoje vec..muzes se jim snazig poradit, nasmerovat, ale pokud tam neni vule..ve skole se to urco resit bude, uz pred 1. tridou, jenze tam uz bude pozde neco zacinat..
Tohle znám z druhé strany. Nedonošený dítě, lehká vývojová disfázie, specifický potřeby. Dítě pod dohledem lékařů. A každý měl potřebu řešit a radit a cpát se do věcí, do kterých mu nic nebylo. Jednu kamarádku jsem musela vykopnout ze života. Taky hrozně nabízela, jak mi pomůže s hledáním lékařů a jak bych měla tohle a tamto…
. A její věta na závěr - no, to ho nemůžeš takhle nechat.
Fakt jsem neměla potřebu neustále veřejně sdílet, co máme všechno za sebou. Ve finále jsem se dětem věnovala stokrát víc než ona.
Lidi, zeptejte se, ale respektujte rodiče. Oni nemají povinnost s vámi sdílet detaily péče o dítě.
@Janli píše: Více
Děkuji ti za tento příspěvek a doufám, že si z toho zakladatelka něco vezme. Protože ona ještě vůbec netuší, co jí čeká a tvůj příspěvek je přesně to, co jí čeká.
@arinecka z jejich strany padlo jako první, že malá možná taky bude něco mít. (jako moje dítě)
Ale řešit to nechtějí.
Podotýkám, že děti máme stejně staré a moje je na tom tisíckrát lépe a to máme k autismu i přidružené diagnózy.