Neshoda s tchýní

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
winquee
Povídálka 14 příspěvků 12.09.18 12:47
Neshoda s tchýní

Ahoj holky. Neshodla se tu nektera z vas taky ve vychove sveho ditete s tchyni? Ta moje praktikovala na svych detech “nechat vyrvat” a vadi ji, ze ja sveho syna chovam, kdyz ho neco trapi. Chtela by ho chodit vozit v kocaru, ale naposledy ho vozila a pak mi rekla, ze ho tam nechala dlouho vyrvat. Uz ji ho davat nebudu, navic ma teprve 6 mesicu. Bohuzel v lednu nastupuju do prace na 4 smeny mesicne a tak ho nebudu mit u sebe, poverila jsem ale manzela a ten se synem bude doufam cely den, ale jistotu nemam nikdy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Závislačka 4057 příspěvků 12.09.18 12:52
@winquee píše:
Ahoj holky. Neshodla se tu nektera z vas taky ve vychove sveho ditete s tchyni? Ta moje praktikovala na svych detech “nechat vyrvat” a vadi ji, ze ja sveho syna chovam, kdyz ho neco trapi. Chtela by ho chodit vozit v kocaru, ale naposledy ho vozila a pak mi rekla, ze ho tam nechala dlouho vyrvat. Uz ji ho davat nebudu, navic ma teprve 6 mesicu. Bohuzel v lednu nastupuju do prace na 4 smeny mesicne a tak ho nebudu mit u sebe, poverila jsem ale manzela a ten se synem bude doufam cely den, ale jistotu nemam nikdy.

Teď jsem zažila miminko, které nechtělo být v kočárku ale pouze u maminky, to se okamžitě uklidnilo :mrgreen: Mohli jsme ho všichni chovat a nic, pouze maminka zabrala. Takže co vlastně zbylo tchyni na procházce jiného? :think: Ale vím, že pro maminku je ten pláč hrozný. Tak doufej, že manžel dokáže uklidnit…

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2157 příspěvků 12.09.18 12:53

Podle mně „nechat vyřvat“ akorát způsobí hysterii do budoucna. Pochovat, ale když se ukáže, že o nic vážného nejde, tak po chvíli položit a nechat si dítě blízko sebe, třeba v pojízdném koši nebo tak nějak. Mluvit na něj, normálně s ním diskutovat, klidně o vaření, oni poslouchají a přizvukují. Baví je to.
Návyk na celodenní chování je špatný, ale aby dítě řvalo a matka nevěděla proč, je zcestný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 12:55

Tchýně ti nemá co kecat do výchovy. Ona si vychovala svoje děti, ty si vychovavas svoje. Normálně ji to říct Narovinu. Je to tvoje rodina a nemá ti do toho co mluvit, jak ty vychovavas. Mě když se něco nelíbí, hned jí to řeknu.

Venetia
Hvězda diskuse 37462 příspěvků 12.09.18 13:01
@Anonymní píše:
Tchýně ti nemá co kecat do výchovy. Ona si vychovala svoje děti, ty si vychovavas svoje. Normálně ji to říct Narovinu. Je to tvoje rodina a nemá ti do toho co mluvit, jak ty vychovavas. Mě když se něco nelíbí, hned jí to řeknu.

ale neni povinna to dodržovat , že ? Co s ním měla na té procházce dělat ?

Bubla_Bučková
Závislačka 4057 příspěvků 12.09.18 13:03
@Anonymní píše:
Tchýně ti nemá co kecat do výchovy. Ona si vychovala svoje děti, ty si vychovavas svoje. Normálně ji to říct Narovinu. Je to tvoje rodina a nemá ti do toho co mluvit, jak ty vychovavas. Mě když se něco nelíbí, hned jí to řeknu.

Tchýně tu není na odkládání a hlídání dětí na zavolání, svoje si odchovala, dítě je vaše… Za takový názor v diskuzi : Když babičky nefungují, je tchýně odsouzena k odstřihnuti z rodiny, nezájem na narozeniny a svátky, nehlidat dům, když jsou pryč, pomoc na zahradě, smrt v tom posledním důchodaku… :lol: :P

aneb klasika, ideální tchýně sedí doma na prd.eli a mlčí a čeká na povely a pak zas mlčí a zásadně nic nekupuje ale ideálně převodem posílá peníze :roll:

Markéta80
Hvězda diskuse 40424 příspěvků 12.09.18 13:09

@winquee já se sní o výchově nikdy nebavila. Ona měla u sebe svojí mámu co se o vše postarala takže ani neříkala co a jak mám dělat :mrgreen: Vlastně jeden nápad měla, na celé dopoledne mam jít ven s kočárem pod strom a já se ptala že až přijdu domů tak uvařeno asi nebyla. No jo to už nevěděla co říct když nikdy nevařila :lol: Ale ne bylo to v klidu, když si někoho z dětí brala k sobě na návštěvu a byli menší tak se ptala co můžou a co ne ;)

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 12.09.18 13:11

To je sice moc hezkej přístup, ovšem může si ho dovolit pouze ten, kdo tu tchyni/babičku nepotřebuje, což asi nebude zakladatelky případ, když se vrací, byť omezeně do práce.

Tímto nechci tchyni omlouvat, každej má na toto jinej názor, ale abych jako babička hlídala dítka, a spolu s tím vyfásla papír co smím a co ne, a to bez pardonu, tak to sorry milá dítka, to si hlídejte sami. Nemluvím tady o případných zdravotních rizicích, dietách apod., tam by to fungovat mělo.

@Anonymní píše:
mojmira
Hvězda diskuse 77109 příspěvků 12.09.18 13:18
@Anonymní píše:

a proč jsi anonym?nechápu

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 12.09.18 13:21

Já třeba nechápu, proč se to musí takto brát…
Potřebuejš tchýni- poslouchej, nepotřebuješ tchýni můžeš ji odporovat.. A naopak , když tchýně ví, že ji mladí potřebují, tak je na koni a prostě vyžaduje věci podle ní, když to neni, tak už je to.. Babička hlídá, potřebujete ji, bude podle ní..
Nevím, za mě prostě ideální tchýně, je taková, která nevydírá tím, že hlídá, poradí, ale nevnucuje..
Prostě je ráda s vnukem a nedělá své nevěstě naschvály a nebo nedělá to co si nepřeje..
Já zase nechápu, proč to nejde, že prostě někdo musí za každou cenu to něčeho rýt..
Ano budu jednou tchýně :mrgreen: ale fakt jsem ráda, že moje tćhýně i mama jsou takové, že prostě něco řeknou, co by udělaly, a pak dodají, že si mám podle sebe, ale že ony mají názor takový..
Někdy poslechnu, nechám si poradit, někdy prostě jedem jinak podle nás..

mojmira
Hvězda diskuse 77109 příspěvků 12.09.18 13:24

Moje dcera i snacha byly rády,že jsem pohlídala,ale taky žádný manual jsem neobdržela.Když jsem se na něco zeptala,tak mě bylo řečeno,že určitě vím co mám dělat ;)

winquee
Povídálka 14 příspěvků 12.09.18 13:27

Ja bych za to hlidani byla rada, ale vedomi, ze nekde muj syn place a nikdo mu nepomuze, me stresuje. ( tchyne rika, ze chce vozit, abych si odpocala, coz je pravy opak toho, co se ve skutecnosti stane)

_0812_
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 12.09.18 13:33

Metodu nechat vyřvat praktikuju pouze na manželovi. Tam to zabírá excelentně, ale u miminka nikdy. Nejsem příznivcem neustálého nošení, ale zkontrolovat zda miminko něco netrápí nebo nebolí a pak ho dát do své blízkosti a dát mu buď štěrkátka, hrazdičku nebo pustit nějaké dětské písničky. Tohle mi na dcerku vždy zabralo. Třeba hrazdička nebo vibrační lehátko jí zabavilo od tří měsíců klidně i na dvě hodiny.

rozand
Závislačka 3382 příspěvků 12.09.18 13:46
@Venetia píše:
ale neni povinna to dodržovat , že ? Co s ním měla na té procházce dělat ?

Dovézt ho domů, pokud nešel upokojit například chováním? Tak to teda dělám já, když vozím děti příbuzných. :think:

winquee
Povídálka 14 příspěvků 12.09.18 13:47
@rozand píše:
Dovézt ho domů, pokud nešel upokojit například chováním? Tak to teda dělám já, když vozím děti příbuzných. :think:
. Presne tak. To je i to, co jsem ji rekla, pokud by hodne plakal, at prijede zpet.
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >