Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Teddie A hispánské národy jsou rodově-karmicky docela v háji jako celek, co? ![]()
@Knihomyš píše:
Takhle přivodila málem maminčině švagrové hodná kolegyně infarkt.
Maminka volala do práce „Je tam AB?“ a použila samozřejmě příjmení zasvobodna.
Načež kolegyně: „Tady žádná taková nepracuje!“
A maminka se vyděsila, že švagrovku vyhodili…
My jsme meli takhle novou ucitelku a jelikoz moje mamka uci taky, nejak se dopracovala k tomu, ze maji spolecnou znamou (ucitelku, co s mamkou studovala) a poprosila me, abych sve ucitelce vyridila pozdrav. Tak ja za ni po hodine sla a pry „Pozdravuje vas AB“ (samozrejme, mamka mi rekla jmeno spoluzacky za svobodna)…no koukala na me hodne divne, ze nikoho takoveho nezna
Nakonec jsme se k tomu dobraly, ale uz jsem pak mamce odmitala podobne veci vyrizovat
![]()
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně, manžel zná můj nick a nerada bych, aby zjistil že to řeším až takhle (celkem se za to stydím)…Jak název diskuze napovídá, před týdnem jsem se vdala a prostě si neumím zvyknout na to, že se jmenuju jinak. Možná je to tím, že jsme svatbu nějak neřešili, v podstatě všechno jsem zařizovala týden před ní, máme 9m prcka takže nebyl čas na nějaké trénování podpisu, představování se v zrcadle atd…
Včera jsem byla s prtětem na pohotovosti a dr. me oslovila p. Ká, tak jsem jí málem opravila že já jsem Pá, to samé fb - poté co jsem si tam změnila jméno a někdo mě označí, tak na to vždycky koukám, proč mi vyskakuje upozornění na nějakou K***ou
Napište mi, že je to normální, že si zvyknu, nebo že jsem koza a řeším blbiny… já bych se nejradši přejmenovala zpátky, fakt se necítím jako K***á![]()
![]()
![]()
klid, bude trvat. Já se i po roce byla schopná podepsat bývalým příjmením
![]()
Já to pletla ještě půl roku po svatbě. Vrátila jsem se do práce a tam jsem to měla zažité prostě pod starým příjmením a párkrát jsem se do telefonu představila jako za svobodna…
Holt, když se někdo 33 let jmenuje nějak, jméno je jeho součástí a najednou se to změní kvůli blbosti jménem svatba. Chtěla jsem dvě, ale neprošlo mi to.
Mně dělalo taky strašně velkej problém si na to zvyknout. Když jsem se vrátila vdaná na gympl pomalu celý zbytek studia jsem se podepisovala svým rodným příjmením. ![]()
@Meha My se brali tajně na rychlo, šlo nám jen o papír. Původně byla domluva, že jim to řekneme o pár měsíců později, a udělá se hezká symbolická svatba. Ale já po 11 dnech od svatby otěhotněla, takže jsme si řekli, že na vyřizování svstby neni čas. No a od té doby čekám a připomínám, že už by to vědět měli ![]()
Moje rodina to ví, protože jsem „slepičí pr*el“ ![]()
@Plomba To by mě zajímala jejich reakce, naši by mě asi zabili, kdyby se to dozvěděli po dvou letech
.
@Meha Myslim, že to je jeden z důvodů, proč to manžel pořád odsouvá ![]()