O 10 mladší partner - zkušenosti? Plusy a mínusy vztahu?

Anonymní
19.10.20 00:05

O 10 mladší partner - zkušenosti ? Plusy a mínusy vztahu ?

Omlouvám se za anonym, ale snad je to pochopitelné…Mě je 32 a je mu bude 22 po vánocích. Známe se cca 2 roky. Máme oblíbenou jednu věc. On jí tedka nově dělá profesionálně jako práci a já jako koníček. Ze začátku sme se nesnesli. Já ho měla za arogantního playboe a on mě za nudnou starou tlustou ženskou. Ale nějak sme se díky té společně věci bavili, měli společné známé atd. Slovo dalo slovo, nějak sme se tak z povinnosti začali bavit, pak že jsme chtěli atd a pak se z nás stali kamarádi, psali si a začali ten koníček dělat spolu atd. Několikrát sme spolu byli venku, i na jídle atd. Impuls k něčemu víc přišel z jeho strany. Já to zamítla z duvodu, že je o 10 let mladší i k jeho minulosti - byl to takový ten frajírek, předchozí přítelkyně asi taky starší ale jen o 2 roky, taková ta klasická vysolárkovaná, dofouklá pusa atd… nicméně po čase cca 2 měsíce udělal jeden galantní čin, kterým mě tak trošku přesvědčil a taky mě prostě chyběl, tak sem kývla, že to zkusíme…

Ze začátku jsem si říkala, že ho to baví, že je to taková zakázaná láska, ale on to tedka chce posunout někam dál…respektive né že bychom to tajili, ale nějak extra to nevykřikujeme atd. Bydlíme každý zvlášt. A musím říct, že se tak nějak na ničem neschodneme ani na sexu, ale nějak na všem pracujeme a o všem mluvíme, takže to zatím funguje daleko líp než moje všechny předchozí vztahy i se staršími muži. Myslím to tak, že na všem pracujeme což většinou nebývá na začátku vztahu, většinou kompromisy nebo pracování na vztahu přichází později… na stranu druhou to vše tak nějak funguje a nevznikají díky tomu, že o všem hned mluvíme takový to "ty si řekla, ale myslela si… atd " což mě vyhovuje.

Každopádně já do to ted brala tak nějak na zkoušku, jako zábavu s mladším klukem a říkala si, že ho to přestane bavit, jenže nepřestalo a ptal se zda po skoro roce spolu nezkusíme bydlet… já bych strašně chtěla, protože jak říkám, tím že o všem mluvíme, tak je mě po dlouhý době fajn, ale zase už je to važný krok a přece jenom ten věk, ta minulost atd jsme prostě takový neideální pár, tak nevím co a jak čekat…

Přece jenom 10 let a ještě 22 a 32 je takový ten blbý věk… Byla jsem rozhodnutá říct ne ( což by znamenalo rozchod ) ale pak jsem couvla, protože s ním chci být strašně moc a vypadá, že i on. Na stranu druhou si říkám, že za 5 let to může být jiné a oba pak ten čas ztratíme…hlavně tedy ve svém věku já…
Já třeba děti nechci (jsem i sterilizovaná ) a on říká, že také ne, že chce karieru atd… ale co já vím, tedka je mu 22 což je fakt málo a ve 28 letech to může být jinak vše…

Na jednu stranu mě je strašně fajn, na stranu druhou nevím co to přinese a říkám si, zda nás to třeba časem nesemele (přece jenom ten tlak okolí je děsný ) ….

Je tu prosím některá, která má o 10 let a VÍCE mladšího partnera a podělila by se o zkušenosti i příběh? Klidně i se špatným koncem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8352
19.10.20 02:51

Pokud nechceš děti - tzn. neujíždí ti vlak - tak bych určitě do společného bydleni šla. Co můžeš ztratit? Nic. Získat? Trvalý vztah. Nebo zkušenost. Utivejsi RK pěkný, co ti život nachystal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
19.10.20 03:30

Vidím v tom 2 aspekty:

1. Prožiješ si hezký čas
  2. Pravděpodobnost dlouhodobého vztahu tam nevidím, ale já nejsem vědma

Ty sama musíš vědět, co chceš, a za tím si jít.
Pokud chceš rodinu, děti, tak si najdi jiného: biologické hodiny.
Anebo si myslíš, že ti bude věrný, až by přišlo dítě, že by od tebe a dítěte neutekl za jinými kočkami? Já nevím? Neznám ho. Třeba neutekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
685
19.10.20 04:13

Hele, i v idealnim vztahu (co to je zejo? :nevim: ) se mohou po 6 letech rozejit, rozvest, netreba videt hned ty spatne scenare. Ja bych do toho sla a uzivala si to, jen jak rikas, casem muze ty deti zacit chtit, ne za 5, ani treba za 10, ale treba v 35, 40 si rekne ze by je chtel, ale ro spolu uz ani nemusite byt, tak te to nebude trapit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28358
19.10.20 07:59

O desel let mladší chlap jeho věku je fakt moc. Asi bych s ním budoucnost neplánovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
19.10.20 08:12

Tolerance je na všech stranách, ale i na všech stranách je netolerance. Když člověk nemá dobré zázemí, tak tu netoleranci špatně snáší. Lidé jsou stále především konvenční. Vzdorovat křivým pohledům, to musí být člověk už dost silný.

Chci tím říci, že to není jen o vztahu vás dvou. Až to budou lidé ve vašem okolí komentovat, to může být pak celkově i složitější.

Příspěvek upraven 19.10.20 v 08:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
19.10.20 08:12

Tim, ze jsi udelala razantni krok k tomu, abys nemela deti, tak nemas co ztratit. On je ve veku, kdy je pravdepodobne jeste ne uplne vyspely - ted je mu 21, pokud to dobre chapu. Na druhou stranu se uz sam zivi, je sobestacny. Urcite bych spolecne bydleni zkusila. S tom ditetem ovsem pravdu mas - chlapi o detech zacinaji uvazovat pozdeji a jeho nazor ohledne deti v tomto veku nelze brat za uplne bernou minci. Jako vzpomenout by si mohl na dite i za 20 let, to bude 41, takze ba chlapa uplne v pohode. Ale to je uz hodne do budoucna. Zamerila bych se na to, co jd ted a tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
19.10.20 08:13

Pro mne je podstatná informace, že nechceš děti..

v tom případě nemáš co ztratit.. užij si s kolouškem, nikdy nevíš, jak vztah dopadne i se starším mužem, tak co..

já žila v 28 celý rok s o 9let mladším klukem a byl to fakt moc krásný čas :mrgreen: ;)
ovšem brala jsem to jako dočasné, já chtěla normální rodinu, děti a tak.. a on sám byl ještě dítě.. ty jsi v jiné situaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 08:27

Ptáš se, jestli tu někdo má o deset let mladšího partnera. Takže ano, mám, ale jinak jiná situace, oba máme dítě/děti z předchozích vztahů a další neplánujeme, já jsem čtyřicátník, on třicátník.
Vždycky mi imponovali starší muži, takže nechápu, jak jsem mohla kývnout takovému mladíkovi, ale jsme spolu pět let a funguje to.

• Citovat
  • Nahlásit
4700
19.10.20 08:40

Zakladatelko, ne, že bych s tím měla zkušenost, ale jen bych chtěla reagovat na větu, že jste v „blbém věku“. Ne, nejste v blbém věku. V blbém věku byste byli, kdybyste neměli děti, Tobě by bylo 45 let a jemu 35 let a on by nějaké chtěl, zatímco u Tebe by to už nebylo biologicky možné (nebo třeba i bylo, ale značně komplikované). Myslím si, že právě ta schopnost mít děti u ženy je jakýsi mezník, který v těchto vztazích hraje podstatnou roli.
Pokud zatím děti nechcete, tím lépe. Máte aspoň čas se poznat a užít si svobody a nezávislosti. Ale pokud oba víte, že byste je v budoucnu chtěli, asi byste měli „plánovat“ s ohledem na Tvůj věk tak, abyste to stihli, tedy měli byste se těm biologickým limitům přizpůsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 08:56

Tak přesně takovej vztah (věk i věkovej rozdíl) mám za sebou. :) I když to ze začátku nebylo lehký (hlavně u něho, jeho máma si myslela, že ho chci jen využít na zplození dítěte a pak z něj tahat alimenty.. ze studenta…haha), nicméně došlo to tak daleko, že jsem ho přivedla i domů, on přivedl domů mě.
Celkově to bylo fajn, hlavně fantastickej sex :mrgreen:
Nicméně, tím, že byl student a neměl pořádně příjem, tak s ním nebyl takovej život jak jsem byla zvyklá. Když jsem chtěla na nějakou lepší dovolenou, musela jsem ji platit já, protože on na to prostě neměl, večeře v restauraci totéž.. No, a pak byl zvyklej, že ho řídí maminka. Takže třeba v domácnosti sice pomáhal, nakoupil a tak..ale vždycky bylo potřeba ho o to požádat. Ze začátku jsem to v zamilovanosti neviděla, ale pak mě to přestalo bavit, protože on nikdy nepřevzal iniciativu, všechno jsem táhla já.
No, a poslední kapka k rozchodu…byly nějaký prázdniny, on pořád někde rozlítanej po výletech s kamarády (to chápu, když jsem já byla na vejšce a žila s pracujícím, taky jsem na něj o prázdninách nebrala ohledy)…problém byl, že se ozval třeba jednou za dva, tři dny. Vzhledem k tomu, že studoval na pilota a dá se teda očekávat, že v budoucnu bude spíš pryč než doma a není ani schopnej se ozvat, jsem se s ním rozloučila. Po vztahu na dálku (a ještě k tomu s minimální komunikací) jsem nikdy netoužila.
Závěrem, myslím, že věk nehraje roli. Důležitý je, jestli ti dva fungujou spolu jako pár. I když, byla bych opatrná s těma dětma. Je dost pravděpodobný, že jak je začnou mít kamarádi, bude je chtít taky…
Tak hodně štěstí při rozhodování (a později samozřejmě taky)!

• Citovat
  • Nahlásit
229
19.10.20 09:07

Zkušenost s mladším partnerem nemám, ale s klidným svědomím jdi do toho. Pokud děti nechceš a podstoupila jsi sterilizaci, opravdu nemáš co ztratit. On je o tvém stavu informován a za pár let uvidí, jestli děti chce nebo ne. Ty můžeš získat pěkných pár společných let. Myslím, že je to daleko lepší varianta, než si najít chlapa s malými dětmi, pokud své nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
19.10.20 09:26

Děti nechceš a jedno odrostlejší si nastěhuješ :nevim:

Fungovat to bude dokud on nedospěje nebo to tebe neomrzí.
Pro toho kluka to bude dobrá škola :lol:
Co to přinese tobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
19.10.20 09:50

Zajímalo by mě, koho si jako představuješ? Většina chlapů přes třicet bude chtít dítě, takže bezdětného a ni nechtícího děti kolem 35 nenajdeš. Nebude to nadoživotí (a když náhodou jo, tak bude bonus), ale na mx 10 let, spíš na 5.
Pokud s tímto jsi srovnaná, jdi do toho a užívej si každý rok. Pokud hledáš někoho dospělého, kdo bude hledat partnerku navždy a již má/nebo ví, že nechce děti, tak bych se díval max na rok dopředu. V obou případech ale žij současností a ne budoucností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
19.10.20 10:18

Švagrové je 38,ten její má tuším kolem 24.Ona děti nechce, on prý také ne (což ale v jeho věku mi přijde u chlapa běžné), plánují budoucnost… Ředitelka od syna (naše sousedka) má 50 a její manžel 35. Ona má dvě děti, on žádné. Asi jim to vyhovuje a jí to očividně svědčí :mrgreen:.. Ale on už asi ve svém věku ví, zda se bez dětí obejde. Což u toho mladšího :nevim:. Ale tak za zkoušku nic nedáte :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama