Odstoupení od smlouvy aaa auto mimo prodejnu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 01:39

Odstoupení od smlouvy aaa auto mimo prodejnu

Prosím o radu :oops: Řešíme koupi vozu, muž si vybral jeden z aaa auto, vůz přivezli ukázat a ať se rozmyslíme, jsem momentálně mimo domov, ale k autům nemám co říct, tak jsem to nechala na něm. Rozhodl se, že ho vezmeme a část budeme financovat na úvěr, chtěla jsem smlouvu vidět, takže předběžnou poslali na mail, spolu jsme to zkonzultovali a že to vezmem. Dnes přivezli smlouvu domů, takže si to prošel a podepsal s tím, že se zbytek dořeší v týdnu a smlouvy zase odvezli, jenže se mu to rozleželo, šel kouknout do mailu a zjistil, že v přivezené smlouvě je měsíční splátka najednou skoro o 600,– vyšší, telefon už nikdo nebral, byl už večer. Chci se zeptat, zda v takovém případě je nárok na odstoupení od smlouvy do 14 dnů, když ji vlastně podepsal mimo prodejnu a ke koupi ještě fyzicky nedošlo? Chceme to řešit hned ráno, ale je neděle, tak těžko říct, kdo se s náma bude bavit. Dekuju za rady :kytka:

Příspěvek upraven 09.01.22 v 06:25

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
674
9.1.22 02:27

No, vyjednat cokoliv, co se nehodí AAA bude velmi obtížné. Máme osobní zkušenost. Po ní už nikdy auto z AAA. A to nás tehdy zachránila jedna hodná paní. Jinak nám prodali auto bez technické a neměli s tím sebemenší problém. Tvrdili, že technický průkaz přijde poštou. Tak nějak zapomněli přiznat, že nebude funkční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
9.1.22 02:48

Pohledej na internetu na AAA Auto najdes hromadu spiny. A i presto se stale drzi, protoze se necha nachytat spousta dalsich lidi. Jak z toho ven to nevim zeptat se pravnika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 05:42

@dreamis @Poštolka J Děkuju, toho jsem se bála, vím, že je to manželova chyba, ale jednají jako šmejdi, nenapadlo ho, že přivezou upravenou smlouvu a navíc to je asi i schválně, v původní smlouvě je splátka 7171,– a v dovezené 7717,– a chápu, že to jednoduše přehlédl a spletl :oops: Našla jsem toho bohužel dost, jenom je všude řešeno, co se smlouvou a převzatým vozem, když se něco objevilo, jenže naše situace je trochu jiná :think:

• Citovat
  • Nahlásit
11881
9.1.22 05:47

Kdy mohu i „bezdůvodně“ odstoupit od smlouvy?
Pouze v případech stanovených zákonem  

V jakých případech?
Zákon dává spotřebiteli právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu jen v případech uzavření smlouvy prostřednictvím prostředků komunikace na dálku (klasicky přes internet či po telefonu), v případech uzavření smlouvy mimo obvyklé obchodní prostory a v případě uzavření smlouvy o spotřebitelském úvěru.

Převzato z dTestu: www.dtest.cz/…-smlouvy/119

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 06:14
@Cenarius píše:
Kdy mohu i „bezdůvodně“ odstoupit od smlouvy?
Pouze v případech stanovených zákonem  

V jakých případech?
Zákon dává spotřebiteli právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu jen v případech uzavření smlouvy prostřednictvím prostředků komunikace na dálku (klasicky přes internet či po telefonu), v případech uzavření smlouvy mimo obvyklé obchodní prostory a v případě uzavření smlouvy o spotřebitelském úvěru.

Převzato z dTestu: www.dtest.cz/…-smlouvy/119

Děkuju, tohle jsem taky našla, že by to dle zákona mělo jít, ale mám strach, že u nich to platit nebude, navíc muž si není jistý, jestli tam byla jako místo podpisu uvedena prodejna, nevím, jakou to pak hraje roli :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
11881
9.1.22 06:36
@Anonymní píše:
Děkuju, tohle jsem taky našla, že by to dle zákona mělo jít, ale mám strach, že u nich to platit nebude, navíc muž si není jistý, jestli tam byla jako místo podpisu uvedena prodejna, nevím, jakou to pak hraje roli :oops:

No to se právě pletete. Nemáte žádný zákonný důvod odstoupit.

Co je „obvyklý obchodní prostor“?
Vysvětlení
Jde o místo, na kterém průměrný spotřebitel prodej daného zboží může předpokládat. Může jím být třeba i mobilní stánek. Vždy jím je prodej u spotřebitele doma, na ulici nebo při předváděcí akci. Nemusí se však tento pojem krýt s pojmem „provozovna“ podle živnostenského zákona, i když tato informace může být nápomocná. Prodejce je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit ve většině případů předem živnostenskému úřadu, s dotazem se lze obrátit na úřad příslušný podle umístění provozovny.

Prostorem obvyklým k podnikání může být i jiný prostor než provozovna, naopak nelze za takový prostor považovat účelově nahlášený prostor a špatně či vůbec neoznačenou, ale nahlášenou „provozovnu“, ve které by spotřebitel prodej daného zboží nečekal.

Převzato z dTestu: www.dtest.cz/…i-prostor/49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 07:59

@Cenarius Aha, děkuju, holt za blbost se platí :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
277
9.1.22 08:22

@Cenarius
Myslim, ze jsi to okopirovane blbe ocitivala, nebo tam maji chybu, ptz pokud podepises smlouvu doma, tak je to prave to misto, kde muzes vzdy odstoupit. Ja jsem nekolikrat odstupovala od smejdskych nabidek podepsanych doma a nikdy nebyl problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
9.1.22 08:28
@Anonymní píše:
@Cenarius Aha, děkuju, holt za blbost se platí :oops:

Ne, vy mame urcite moznost odstoupit. V pondeli bych poslala doporuceny dopis s dodejkou (dulezite pri neprevzeti). Schovala si kopii a podaci listek. A na email bych jim poslala informaci ze odstupujes od smouvy a poslala jsi jim to postou.
Navic jeste v tomhle pripade by to podle me slo uhrat na uvedeni v omyl-pokud mate na emailu smlouvu s jednou cenou a dalsi den vam dali podepsat jinou cenu. Ale tohle by bylo na pravnika. Odstoupeni zvladnete sami a oni to musi respektovat. Jo, a jeste bych poslala odtoupeni i na tu firmu na leasing-od te taky musis odstoupit (pokud je rozdilna od aaa)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
9.1.22 08:44

A hlavně příště v tom bazaru nic nekupovat a proboha už vůbec ne na úvěr - spočetli jste si, kolik tam přeplatíte? Když už, tak si vzít úvěr v bance. I když na ojeté auto je to celkově hloupost, může se lehce stát, že jej budete ještě splácet, i když auto už bude dávno na vrakáči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
9.1.22 09:08
@kateka.1 píše:
@Cenarius
Myslim, ze jsi to okopirovane blbe ocitivala, nebo tam maji chybu, ptz pokud podepises smlouvu doma, tak je to prave to misto, kde muzes vzdy odstoupit. Ja jsem nekolikrat odstupovala od smejdskych nabidek podepsanych doma a nikdy nebyl problem.

Je to ZKOPIROVANE co mají v té poradně. A ty jsi odstupovala od smluv uzavřených při podomním prodeji. Což není situace zakladatelky. A nikde v zákoně oporu pro svoje odstoupení nemá. Jako zkusit to může, za to nic nedá, ale podle mě jí pošlou někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
9.1.22 09:09

Áčka jsou darebáci, ošidí každýho. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
11881
9.1.22 09:12
@kateka.1 píše:
Ne, vy mame urcite moznost odstoupit. V pondeli bych poslala doporuceny dopis s dodejkou (dulezite pri neprevzeti). Schovala si kopii a podaci listek. A na email bych jim poslala informaci ze odstupujes od smouvy a poslala jsi jim to postou.
Navic jeste v tomhle pripade by to podle me slo uhrat na uvedeni v omyl-pokud mate na emailu smlouvu s jednou cenou a dalsi den vam dali podepsat jinou cenu. Ale tohle by bylo na pravnika. Odstoupeni zvladnete sami a oni to musi respektovat. Jo, a jeste bych poslala odtoupeni i na tu firmu na leasing-od te taky musis odstoupit (pokud je rozdilna od aaa)

Nesmysl. Jedno bude „předběžný návrh“, „předběžná kalkulace“ smlouvy apod. a že si nepřečetl to co podepsal je JENOM JEHO PROBLEM.

Jediný co opravdu můžu, tak odstoupit do 14dnů od té úvěrové smlouvy. Ale to si musí okamžitě zajistit financování jiné pro to auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
9.1.22 10:37

@Cenarius a divala ses treba na to, ze je to komentovane ze stareho zakona? A jeste ke vsemu blbe napsane?
Podle tebe z jakeho duvodu nemuzou odstoupit? Kde to mas presne napsane v zakone? Oni podepsali smlovu na dalku-tim padem maji narok na odstoupeni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat