Osoba pečující, UP a školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 14:59
osoba pečující, UP a školka

Ahoj, mám skoro pětileté dítě, chodí do školky ale beru si ho většinou po obědě domů, zatím tam spal třikrát a to nemusel. Takže zbytečně platím odpolední svačiny, které nikdy neviděl.
Jsem registrovaná na UP ale chci se odhlásit a registrovat na pojišťovnu jako osoba pečující do 7 let dítěte. Prakticky co pro to mám udělat? Když se zítra odhlásím z UP můžu jít hned na pojišťovnu tam oznámit změnu a pak hned to oznámit do školky?? Nebo první musí přijít nějaký dopis z UP a až pak to můžu jít oznámit na pojišťovnu. Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 28.11.17 15:04

Můžeš se odhlásit z UP a hned jít na pojišťovnu, ale tedy spojitost se svačinami jsem nepochopila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:08
@j.a.n.i1 píše:
Můžeš se odhlásit z UP a hned jít na pojišťovnu, ale tedy spojitost se svačinami jsem nepochopila…

díky, no pokud je nahlášený na celodenní docházku tak i když ho odhlašuju každý den tak i tak platím za odpolední svačiny i když je nedostává, musela bych mít nahlášenou jen dopolední abych za ně neplatila, což teď budu muset mít jen dopolední abych splnila podmínku pojišťovny že dítě může být max 4 hodiny denně ve školce :kytka:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 22 inzerátů 28.11.17 15:08
@j.a.n.i1 píše:

Ani já ne, přeci když tam dítě nespí, tak svačiny neplatím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:11
@xstrasilka píše:
Ani já ne, přeci když tam dítě nespí, tak svačiny neplatím.

my platíme… všechny školky v našem městě ale v jiných je dostanou děti aspon s sebou když jdou po spinkání domů

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 22 inzerátů 28.11.17 15:14
@Anonymní píše:
my platíme… všechny školky v našem městě ale v jiných je dostanou děti aspon s sebou když jdou po spinkání domů

Já to tedy nikdy nepropocitavala, ale žiju v přesvědčení, že když jde dítě po obědě, svačiny neplatíme. Žádné vyúčtování nedostávame, rano jen děti hlásí, jak jdou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:17
@xstrasilka píše:
Já to tedy nikdy nepropocitavala, ale žiju v přesvědčení, že když jde dítě po obědě, svačiny neplatíme. Žádné vyúčtování nedostávame, rano jen děti hlásí, jak jdou.

my taky ne a taky jsem žila v tom že se neplatí, ale až nedávno jsem na to došla čistou náhodou když mi kamarádky právě říkaly, že u nich ve školce dostávají svačinku s sebou domů, proto jsem se na to pak ptala a bohužel se to musí platit, neplatila bych kdybych měla nahlášené jen to dopoledne natrvalo, ale nevím jestli to tak je jen u nás ve městě nebo všude… je to pár korun ale tak určitě by mi pomohlo kdyby to dostával s sebou domů, svačinka se hodí vždy :mrgreen:

Aspera
Generální žvanilka 21160 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 15:17

U nás jsou dvě možnosti. Buď to nahlásím den dopředu a svačinu mu odhlásí a nebo to nestihnu, tak ji dostane v pytlíčku sebou. Zkus se zeptat, jestli to u Vás taky není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:21
@Aspera píše:
U nás jsou dvě možnosti. Buď to nahlásím den dopředu a svačinu mu odhlásí a nebo to nestihnu, tak ji dostane v pytlíčku sebou. Zkus se zeptat, jestli to u Vás taky není.

s sebou ji nedostáváme prý z hygienických důvodů a jinak odhlášení je jen když chci odhlásit celý den tak musím nejpozději v 8 ráno zavolat ale jinak najde odhlásit jen svačinu, je to divné :think:

sagina
Echt Kelišová 7665 příspěvků 28.11.17 15:38
@Anonymní píše:
s sebou ji nedostáváme prý z hygienických důvodů a jinak odhlášení je jen když chci odhlásit celý den tak musím nejpozději v 8 ráno zavolat ale jinak najde odhlásit jen svačinu, je to divné :think:

děti mám ze školky už dávno pryč, ale ani u nás tehdy nešlo odhlásit jen část jídla, vždy buď všechno nebo nic. svačiny jsme domů dostávali, ale právě z hygienických důvodů jiné, než ostatní děti - ty měly například chleba s pomazánkou a nakrájenou okurku, my rohlík s mrkví nebo jogurt nebo prostě něco, co je v celku, nic připravovaného v kuchyni. ale museli jsme to hlásit předem.

Markéta80
Hvězda diskuse 40526 příspěvků 28.11.17 15:46
@Anonymní píše:
díky, no pokud je nahlášený na celodenní docházku tak i když ho odhlašuju každý den tak i tak platím za odpolední svačiny i když je nedostává, musela bych mít nahlášenou jen dopolední abych za ně neplatila, což teď budu muset mít jen dopolední abych splnila podmínku pojišťovny že dítě může být max 4 hodiny denně ve školce :kytka:

a proč nedostává svačinu když je v ceně? malá tam nikdy nespala a vždy dostane svačinu domů. Neplatíš třeba jen za oběd a dopol svačinu? Pokud ne tak bych to řešila, nebudu platit za něco co dítě nedostane a ostatní co jdou po obědě taky nemají svačinu?

Irinka0210
Závislačka 4614 příspěvků 28.11.17 15:47

Prvně je třeba mít papír z pracáku, že tam je ukončená evidence, jinak nemá cenu na pojišťovnu chodit - dneska jsem tam byla zbytečně. Dostala jsem formulář na vyplnění a potom s tím formulářem a papírem z UP na pojišťovnu. Takže já jdu zítra ukončit evidenci a pak na pojišťovnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:49
@Irinka0210 píše:
Prvně je třeba mít papír z pracáku, že tam je ukončená evidence, jinak nemá cenu na pojišťovnu chodit - dneska jsem tam byla zbytečně. Dostala jsem formulář na vyplnění a potom s tím formulářem a papírem z UP na pojišťovnu. Takže já jdu zítra ukončit evidenci a pak na pojišťovnu.

no a ten papír mi dá hned zítra jak to tam půjdu ukončit nebo musím počkat až mi přijde poštou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 15:50
@Markéta80 píše:
a proč nedostává svačinu když je v ceně? malá tam nikdy nespala a vždy dostane svačinu domů. Neplatíš třeba jen za oběd a dopol svačinu? Pokud ne tak bych to řešila, nebudu platit za něco co dítě nedostane a ostatní co jdou po obědě taky nemají svačinu?

všichni co jdou po obědě tak platí a nedostanou ji, prostě to tam takhle mají, je to pěkně pitomé, ředitelka mi řekla že pokud nechci platit tak musím odhlásit na furt :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 40526 příspěvků 28.11.17 15:56
@Anonymní píše:
všichni co jdou po obědě tak platí a nedostanou ji, prostě to tam takhle mají, je to pěkně pitomé, ředitelka mi řekla že pokud nechci platit tak musím odhlásit na furt :nevim:

tak to ybch se teda hádala, platit za ěnco co dítě nedostane :cert: :cert:, u nás to mají děti vždy na místě kde mají položené čepice a odpovídá svačina tomu co píší v jídelníčku. Zase tam nejde odhlásit svačiny, prostě se platí za jídlo na celý den s tím že sváču si dítě odnáší domů ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >