Osobní trenér na silový trénink - zkušenosti, cena v Praze ?

Anonymní
27.9.20 18:29

Osobní trenér na silový trénink - zkušenosti, cena v Praze ?

Držím stravu a cvičím doma (vlastní váha, sed lehy atd) mám dole několik kilo, stále mě asi 20 zbývá a už mám povolenou kůži. Cvičení doma mě už nebaví a tedka jsem viděla sestřenici po delší době.

Zhubla „jenom“ asi 12 kg, ale z nějaké velikosti 2 XL je na nějkém M-L. Zpevněná, pěkná. Oládla o 10 let. Ani stravu prý neměnila jediný co chodí denně minimálně 5 tisíc kroku a 3× týdně má silový trénink v posilce s trenérem. Dokonce zvedá velký váhy, enormní svaly nemá, ale pěkne se vysekala. A to vše asi za půl roku. Platí tedy 900kč za lekci, ale zase chodí v polední pauze a dělá kousek od Václváku v Praze (proto ta cena).
Já mám kousek od baráku fitko. Soukromé hodiny tam nabízí od 450 kč trenér. Chtělo by to asi pravidelnost, ale na to finančně nemám. Naadlo mě, že bych mohla chodit 1× týdně abych se naučila jak cvičit + 1× týdně chodit cvičit sama.

Potřebuji změnu a chci vidět výsledky, ale zase finančně si víc jak 1 hodinu týdně dovolit nemužu. Má někdo zkušenosti? myslíte, že by to k něčemu i tak bylo? Pokud chodíte bylo to k něčemu, zkušenosti? Případně pokud jste z Prahy kolik se běžně platí?

děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3271
27.9.20 20:08

Chodím na kruhové tréninky. Tam je to kolem stovky za 90 minut. Je tam víc lidí, ale i tak jsem ve cvikach opravována. Takže já bych šla spíš touto cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
27.9.20 20:13

Ja som este davno davno chodila tak, ze sme si s trenerom presli jednu zostavu, tu som odcvicila 10 krat sama, potom druhu zostavu a na striedacku som cvicila prvu a druhu zase sama, tretiu seriu s trenerom a viac som nedala, odstahovala sa a takeho super trenera uz nenasla. Ucinok to malo a velky, neschudla som na kg vela, ale na tele to bolo poznat. Kazdopadne to bolo financne lacne.

A potom druha vlna bola na funkcnom treningu. Chodila som na skupinove lekcie, v Prahe jedna vyjde na cca 200 kc, ale cez nejaku permanentku aj lacnejsie. A je to podla mna lepsie ako silovy trening. Neschudla som teda nic, ale nebol to ani uplne moj ciel. Zato telo bolo funkcne a bola to parada. Odporucam velmi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3120
27.9.20 20:17

Jdi dvakrat na soukromou lekci, at se naucis cviky a pak uz chod sama za obycejne vstupne. S trenerem zas treba az budes chtit zmenit trenink, po dvou mesicich prijde nuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 21:03

@jaia00 @kacakaca

jedna hodina stojí 750 kč….když koupím permanentku na 10 h tak to vyjde na 5000kč. takže hodina na 500kč a mám to kousek od baráku, tak mě napadlo jít první dva týdny třeba 2yx týdně a pak chodit 1× týdne…až se naučím základy jak na který stroj, jak dýchat atd tak třeba jen 1× za měsíc…problém je, že většina těch trenéru tohle rádo nemá…chtějí pravidelnost aby měli i stálý příjem…

• Citovat
  • Nahlásit
2763
27.9.20 21:57

Pokud chces razantně hubnout, musis cvicit, jelikoz ta kuze se sama jen tak do normalu neda. Zalezi taky na genetice a velu. Kazdopadne staci si vzit trenera treba 3× a pak pojedes ty cviky sama. Je to jednoduchy na zapamatování. Muzes si vzit pak stejného trenera treba jen 1× mesicne. Ze ti nekdo stoji za zadkem, kdyz uz to umis je zbytecny. A chapu ze i financne narocny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
27.9.20 22:02
@Anonymní píše:
Držím stravu a cvičím doma (vlastní váha, sed lehy atd) mám dole několik kilo, stále mě asi 20 zbývá a už mám povolenou kůži. Cvičení doma mě už nebaví a tedka jsem viděla sestřenici po delší době.

Zhubla „jenom“ asi 12 kg, ale z nějaké velikosti 2 XL je na nějkém M-L. Zpevněná, pěkná. Oládla o 10 let. Ani stravu prý neměnila jediný co chodí denně minimálně 5 tisíc kroku a 3× týdně má silový trénink v posilce s trenérem. Dokonce zvedá velký váhy, enormní svaly nemá, ale pěkne se vysekala. A to vše asi za půl roku. Platí tedy 900kč za lekci, ale zase chodí v polední pauze a dělá kousek od Václváku v Praze (proto ta cena).
Já mám kousek od baráku fitko. Soukromé hodiny tam nabízí od 450 kč trenér. Chtělo by to asi pravidelnost, ale na to finančně nemám. Naadlo mě, že bych mohla chodit 1× týdně abych se naučila jak cvičit + 1× týdně chodit cvičit sama.

Potřebuji změnu a chci vidět výsledky, ale zase finančně si víc jak 1 hodinu týdně dovolit nemužu. Má někdo zkušenosti? myslíte, že by to k něčemu i tak bylo? Pokud chodíte bylo to k něčemu, zkušenosti? Případně pokud jste z Prahy kolik se běžně platí?

děkuji

Legenda v Praze je Jonáš Petřík. Cena je 1.000,– Kč/hod, ale je fakt nejlepší. Nemaže med okolo pusy, ale je férový. Má i některé rady na Instagramu, nebo youtube… Sice chápu, že to pro tebe je hodně, ale třeba jen 2-3 lekce :nevim: Když mu to řekneš na rovinu, myslím že se s ním domluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 13:18
@Anonymní píše:

děkuji

Tohle je dosti složité téma, 450 kč za hodinu cvičení mi přijde docela dost. Nevím, jestli je opravdu nutné, aby trenér trávil veškerý čas jen s jednou osobou. Na druhou stranu, pro něj to velký výdělek není, něco připadne pro instituci/budovu, takže trenér sám z toho má třeba pro sebe 300Kč. Takže špičový trenér to asi nebude. Neexistují nějaká cvičení, kde cvičí víc lidí a je tam na to jeden trenér? Případně má své asistenty nebo člověka zkorigují i další cvičenci.

Cvičení s činkami, to chce aspoň 3× týdně, méně, tak do dalšího tréninku se ztratí trénovanost. Bývalý tělocvikář trénoval kulturisty, moje máti k němu chodila na nějaké jiné cvičení, ale bylo to tak, že trénoval najednou více lidí (sám byl bývalý reprezentant na OH). Mít trenéra čistě pro sebe mi přijde docela luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3120
29.9.20 06:27
@Anonymní píše:
@jaia00 @kacakacajedna hodina stojí 750 kč….když koupím permanentku na 10 h tak to vyjde na 5000kč. takže hodina na 500kč a mám to kousek od baráku, tak mě napadlo jít první dva týdny třeba 2yx týdně a pak chodit 1× týdne…až se naučím základy jak na který stroj, jak dýchat atd tak třeba jen 1× za měsíc…problém je, že většina těch trenéru tohle rádo nemá…chtějí pravidelnost aby měli i stálý příjem…

Ja si vzala trenera, rekla jsem mu sve cile (ty chces hubnout, ja chtela silu a rust svalu), jak casto chci cvicit a on se mnou tedy jel trenink dle mych potreb. Jak dychat a jak cvicit na strojich-skoro kazdemu staci jednou-dvakrat ukazat. Pis si stroje, zatez, at se priste nezdrzujes, maluj obrazky cviku s cinkou, poznamky (drz rovna zada, lokty sd nehybou apod.). Bude te to stat 750 a staci. Nechapu, proc by mel nekdo za 500 na hodinu cucet, jak cvicim. Fakt ho nepotrebujes vickrat, jen prekonej ten strach. Osobni trener furt je draha pomucka pro ty, co se nemuzou k cviceni dokopat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 10:30
@kacakaca píše:
Ja si vzala trenera, rekla jsem mu sve cile (ty chces hubnout, ja chtela silu a rust svalu), jak casto chci cvicit a on se mnou tedy jel trenink dle mych potreb. Jak dychat a jak cvicit na strojich-skoro kazdemu staci jednou-dvakrat ukazat. Pis si stroje, zatez, at se priste nezdrzujes, maluj obrazky cviku s cinkou, poznamky (drz rovna zada, lokty sd nehybou apod.). Bude te to stat 750 a staci. Nechapu, proc by mel nekdo za 500 na hodinu cucet, jak cvicim. Fakt ho nepotrebujes vickrat, jen prekonej ten strach. Osobni trener furt je draha pomucka pro ty, co se nemuzou k cviceni dokopat.

já nejsem typ abych se to za 3 hodiny naučila…když si člověk koupí 10 vyjde to pod 500 kč…. když jednorázově je to za 700 kč…

• Citovat
  • Nahlásit
29.9.20 19:23

Co takhle trénink ve Form Factory? Jestli chápu, tak tam si člověk zaplatí členství (při ročním závazku 900Kč za měsíc) a pak má neomezený přístup do vybraného klubu. Což snad je zvolený druh cvičení, chápu-li dobře, jsou to skupinové lekce s trenérem (z nichž je plno žen). Nevím, jestli mimo lekce je možné tam přijít a cvičit sám, asi ano, doporučil bych zjistit.

Jedna známá měla dřív postavu nic moc, prostě nadváha, pak se do toho dala a postava výrazně zeštíhlela a současně zesílila, už to není rozteklý tuk, ale pevné svaly. Myslím, že tam tráví i dosti času, baví ji to. Když jedu kolem v tramvaji, tak vídám jednotlivé postavy na strojích, např. jak cvičí, řekl bych jednotlivě. 10 tisíc za rok není úplně málo, ale např. kolo se za ty peníze nekoupí, to spíš za trojnásobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 11:23
@Náhodný host píše:
Co takhle trénink ve Form Factory? Jestli chápu, tak tam si člověk zaplatí členství (při ročním závazku 900Kč za měsíc) a pak má neomezený přístup do vybraného klubu. Což snad je zvolený druh cvičení, chápu-li dobře, jsou to skupinové lekce s trenérem (z nichž je plno žen). Nevím, jestli mimo lekce je možné tam přijít a cvičit sám, asi ano, doporučil bych zjistit.Jedna známá měla dřív postavu nic moc, prostě nadváha, pak se do toho dala a postava výrazně zeštíhlela a současně zesílila, už to není rozteklý tuk, ale pevné svaly. Myslím, že tam tráví i dosti času, baví ji to. Když jedu kolem v tramvaji, tak vídám jednotlivé postavy na strojích, např. jak cvičí, řekl bych jednotlivě. 10 tisíc za rok není úplně málo, ale např. kolo se za ty peníze nekoupí, to spíš za trojnásobek.
:zed:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 11:37

Já chodila v Praze ještě začátkem letošního roku k trenérovi za 600/hod. + dej pozor, že k tomu platíš téměř vždy zvlášť vstup do fitka (to se odvíjí od daného fitka, já měla multisport a tak se vstup neplatil).
Mě osobně to hodně pomohlo. Z původních 72kg (výška 162) jsem zhubla 10 kg asi za půlroku s tím, že pak se ani tak nehýbala váha, ale hodně se formovala postava, takže opticky to vypadalo, jak kdybych furt hubla, ale na váze to znát nebylo (svaly váží víc než tuk).
Já jsem zkoušela bez trenéra cvičit dřív dlouho, ale vždy mě to brzo přešlo, takže jsem si raději platila a díky tomu chodila pravidelně 2× týdně docela po dlouhou dobu.

Vím, že trenér měl klienty, kteří k němu třeba šli 1× týdně s tím, že si napsali trénink a pak si ho dali třeba 1-3× sami a takhle k němu chodili i několik let.
Pokud je pro tebe trenér drahý, tak bych si ho vzala třeba na 1 hodinu, pak třeba týden nebo dva bez něj, pak zas jednou s ním a tak pořád dokola třeba 1-2 měsíce. Jde o to, že se naučíš různý cviky, jak je zkombinovat, poradí ti, jestli cvičíš správně a pak se to už naučíš sestavovat tal, ať se neustále neopakuješ a nenudí tě to. Když pojedeš jednu sestavu měsíc a víc, tak tě chuť cvičit dost možná brzy přejde.

Jinak skupinové lekce jsou taky možné, ale třeba já osobně je fakt ráda nemám. Tam záleží, jaké jsou tvoje osobní preference. Já chtěla trénink na míru, takže skupinovky pro mě nejsou. Navíc když nemáš zpočátku formu, tak rozhodně pozor na lekce typi hiit nebo tabata, kde tě to tempo odradí na začátku (ostatní už mohou být vytrénovaní).

• Citovat
  • Nahlásit
30.9.20 19:37
@Anonymní píše:
Já chodila v Praze ještě začátkem letošního roku k trenérovi za 600/hod. + dej pozor, že k tomu platíš téměř vždy zvlášť vstup do fitka (to se odvíjí od daného fitka, já měla multisport a tak se vstup neplatil).
Mě osobně to hodně pomohlo. Z původních 72kg (výška 162) jsem zhubla 10 kg asi za půlroku s tím, že pak se ani tak nehýbala váha, ale hodně se formovala postava, takže opticky to vypadalo, jak kdybych furt hubla, ale na váze to znát nebylo (svaly váží víc než tuk).
Já jsem zkoušela bez trenéra cvičit dřív dlouho, ale vždy mě to brzo přešlo, takže jsem si raději platila a díky tomu chodila pravidelně 2× týdně docela po dlouhou dobu.

Vím, že trenér měl klienty, kteří k němu třeba šli 1× týdně s tím, že si napsali trénink a pak si ho dali třeba 1-3× sami a takhle k němu chodili i několik let.
Pokud je pro tebe trenér drahý, tak bych si ho vzala třeba na 1 hodinu, pak třeba týden nebo dva bez něj, pak zas jednou s ním a tak pořád dokola třeba 1-2 měsíce. Jde o to, že se naučíš různý cviky, jak je zkombinovat, poradí ti, jestli cvičíš správně a pak se to už naučíš sestavovat tal, ať se neustále neopakuješ a nenudí tě to. Když pojedeš jednu sestavu měsíc a víc, tak tě chuť cvičit dost možná brzy přejde.

Jinak skupinové lekce jsou taky možné, ale třeba já osobně je fakt ráda nemám. Tam záleží, jaké jsou tvoje osobní preference. Já chtěla trénink na míru, takže skupinovky pro mě nejsou. Navíc když nemáš zpočátku formu, tak rozhodně pozor na lekce typi hiit nebo tabata, kde tě to tempo odradí na začátku (ostatní už mohou být vytrénovaní).

Tak je to trošku jak učení se cizímu jazyku. To se jde učit v zásadě trojím způsobem. Jako samouk, někde v kurzu tj. na skupinové lekci a potom mít učitele zcela sám pro sebe. Jako standard se bere to druhé, učení se sám, to je spíš k doplnění např. školní výuky a podobně učitel jen pro sebe, to zas odpovídá, když třeba někdo ve škole nestačí v matematice a zjedná si doučování. Což může být i pro cizí jazyk.
Mít trenéra jen pro sebe, tak tady je nevýhoda, že člověk ho pořádně nevyužije. Já nejsem schopen najednou se naučit tolik, tolik si zapamatovat. Spíš mi stačí nějaký celkový výklad či ukázka, předvedení pro skupinu, a potom když třeba jednou dvakrát mi zkoriguje moje chyby. Trenér jen pro sebe, to bych bral spíš jako doplnění k té hromadné výuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 09:30
@Anonymní píše:

no nějak takhle jsem to myslela, první dva týdny jít třeba 2× abych se naučila a pak chodit s ním jen 1× za 14 dní jinak sama… otázka je jestli to k něčemu je…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat