Otec neuveden - zkušenosti

849
4.4.06 08:54

Otec neuveden - zkušenosti

Máme v rodině složitou situaci, proto prosím maminky, které neuvedly otce do RL dítěte, jestli by mi mohly napsat svoje zkušenosti, jak s úřady, tak s dotyčným tatínkem.
Já vidím dvě varianty:
A) otec neuveden = žádné alimenty, žádná práva otce, nevím, jak je to s příspěvky od státu, prý se nějak krátí?
B) otec uveden = alimenty vyměřeny, otázka je, jestli je bude platit (prý si zařídí takový ofic. plat, aby nic platit nemusel), vydíratelnost matky přes dítě do konce života.
Přijde mi, že varianta A by přinesla možná méně problémů do budoucna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1207
4.4.06 09:13

Ahoj,

zkušenost mám, ale s doby před 14 lety. KOuklay na mě jak na debila, pořád do mě hučeli, že ty peníze beru dítěti. No nic trvala jsem si na svém. Měla jsem klid, dokonce mi tenkrát stát platil peníze jakoby za tatínka. A s tatínkem jsem se domluvila, že mi něco dávat bude.
Je to určitě jednoduší do budoucna, pokud by se objevil člověk, který by tomu dítěti tatínka nahradil, tak stačí dojít na matriku, uvést ho jako otce a nemusí probíhat dlouhé kolečko s nezrušitelným osvojením. A i pro dítě je to lepší, pokud nechceme, aby vědělo kdo je otec.

Já jsem se po letech rozhoupala a žádala o určení otcovství pravého otce, to se povedlo a po roce jsem šla do koloběhu nezrušitelného osvojení, protže jsme potkaly toho pravého taťku. BYlo to děsné samé posudky, jednání, trvalo to skoro dva roky.
Kdybych před tím nežádla o to určení, bylo to jednodušší. Pro všechny strany. A to už je zkušenost z doby před třemi lety.

Z krácením příspěvků od státu to nevím jak je, ale zdá se mi to divné. Co když toho otce nezná????? To je na tom bita? Nejlepší by bylo si to zjistit někde na sociálce.

Přeji pevné nervy při vyřizování a hodně štěstí.
Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
4.4.06 09:22

Ja otce ditete uvedla, proto, aby dcerka vedela, ze nekam patri, aby ji to nebylo lito. Ovsem mnohokrat jsem litovala - clovek se pak treba nemuze odstehovat kam se mu zachce, delal problemy, atd.
Ale nyni zazivam zmenu. Otec ditete zemrel. Je mi hrozne, najednou mi me predchozi uvahy pripadaji hloupe. Jsem rada, ze dcerka ma otce v rodnem liste, ze vi, ze ji miloval, ma s nim fotky atd. I kdyz ja s nim posledni mesice moc nevychazela.
Prakticka stranka veci: muzu ted pro dcerku zazadat o sirotci duchod, vymahat odskodne (otec byl srazen autem), atd.

Ale to hlavni pro me ted je: pouceni, ze i sebevetsi problemy, co jsem s otcem ditete mela, komplikace, atd - to vse bych klidne brala zpatky, kdyby dcerka opet mohla mit sveho otce… aby videl, jak vyrusta, mel z ni radost, mohl ji vest k oltari… Jsem rada, ze jsem ve svem vzteku na nej nezazadala o zmenu jejiho prijmeni (ma po otci…). Proste ted vse vidim jinak, je to takova „zkusenost“, ze se to ani vypsat neda.

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
4.4.06 11:36

Děkuji za reakce, ale chytrá z toho stejně nejsem :roll: :lol:
Hamino , u nás je právě domluva nejasná, budoucí tatínek se chová nevypočitatelně a není s ním rozumná řeč, aby se něco domluvilo a to pak platilo :? Ty příspěvky se prý krátí, protože matka se nesnažila všemi dostupnými prostředky (tj. uvedením otce) svou rodinu zajistit (našla jsem to na stránkách jednoho MěÚ).
Hromix , váš příběh o té tragédii jsem četla, je mi to líto, tatínek měl asi k Aničce hezký vztah.
Já fakt nevím, co si o tom mám myslet, včera se zase řešilo, jestli chce jít otec k porodu a když se dozvěděl, že se k němu budoucí maminka opravdu nechce vrátit, tak řekl, že v tom případě ho to nezajímá… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
4.4.06 12:17

Ahoj Lendulin,
musis si ujasnit sve vztahy k tatinkovi miminka a podle toho se rozhodnout. Pokud otce neuvedes, budes mit logicky od statu mene penez, nez kdybys otce uvedla a on ti na mimi platil alimenty.
Kamaradka takhle otehotnela na zacatku vztahu, otec miminka rekl, ze to neni jeho, protoze on UDAJNE deti mit nemuze, a ze ma jit na potrat, takze se rozesli. Do rodneho listu ho jako otce neuvedla - jeji duvody jsou: zachoval se, jak se zachoval; prijmy nijak zavratne nema a asi ani mit nebude, takze s pripadnyma alimentama by to stejne asi nebylo nijak slavne; a hlavne - az bude jeji holcicka holcicka dospela a „tatinkovi“ by se nahodou neco stalo, nebude ho muset financne podporovat (vyzivovaci povinnost deti vs. rodice je oboustranna!!!).
Ted je jeji holcicce 14m, „otec“ ani nevi, ze ji ma, s penizkama je to pry spatne - se vsema moznyma pridavkama bere neco malo pres 5tis. :( takze ji financne podporuji jeji rodice. Na druhou stranu ma krasnou zdravou holcicku a to za to myslim stoji!
Takze - poradne si promysli a zvaz, co pro tebe a tvoje mimi bude nejlepsi!
Moc drzim palecky, aby to dobre dopadlo!
Hezky den preje Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
4.4.06 12:40

Aha, tak to mě vůbec nenapadlo, že to miminko by mělo mít taky povinnosti vůči otci… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xanadu
6.8.10 13:50

Jak to vidíš po 4letech?

Ahoj Lendulin,

jaká je tvá situace po těch 4letech? Řeším stejnou situaci. Zatím nejsem na tom finančně tak špatně (kéž bych nikdy nebyla), abych žádala o jakékoli příspěvky. Zatím ani nemám nárok. Ale nikdy nevíš, co se stane, taky chci, aby můj syn 3,5roku nebyl někdy škodný jen proto, že jsem otce v RL neuvedla. Občas všechna pro a proti zvažuju a nevím, jestli mám jít do soudního sporu, abych se pak „nemusela dělit“ o dítě, hádat apod. Jak to vidíš nyní teď ty po těch letech? Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.8.16 13:49

Mam dotaz kdyz neuvedu otce ani u druhyho diteteje to strasne komplikovane ma to taky nektera tak jak to vsechno je kdyz otec bude neznamy dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama