Otěhotnění a cysta na vaječníku

Anonymní
13.2.20 15:18

Otěhotnění a cysta na vaječníku

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat jestli mužů otěhotnět s cystou na vaječníku. Před par dny jsem byla u gynekologa, který mi rekl, ze mám na vaječníku cystu, a ze mám přijít za tři měsíce na kontrolu. Snažíme se s přítelem o miminko, a zajimalo by me, jestli je nějaká šance, ze otěhotnim i přes to. Předem dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1547
13.2.20 15:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat jestli mužů otěhotnět s cystou na vaječníku. Před par dny jsem byla u gynekologa, který mi rekl, ze mám na vaječníku cystu, a ze mám přijít za tři měsíce na kontrolu. Snažíme se s přítelem o miminko, a zajimalo by me, jestli je nějaká šance, ze otěhotnim i přes to. Předem dekuji

Ahoj, měla jsem to stejně v lednu. Pokud je to folikulární cysta, tento měsíc nemůžeš otěhotnět. Jde o to, že folikul rostl a rostl, ale nepraskl a neuvolnil vajíčko, které by mohlo být oplodněno. Z folikulu se stala cysta. Mě třeba sama praskla a za několik dní jsem dostala MS. Po MS jsem šla na kontrolu a Dr. viděla, že je prasklá a zbyl tam jen její pozůstatek. Nicméně další cyklus dojde opět k tomu, že bude folikul (jiný, zpravidla z druhého vaječníku) růst a poté by měl normálně prasknout a uvolnit vajíčko. Já měla v tomto cyklu ovulaci posunutou a mohlo to být způsobený tou cystou. Nicméně i s cystou jde otěhotnět :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 15:29

Já měla cystu několik let a byla jsem s ní těhotná 2×. Když nezmizela ani po druhém porodu, nechala jsem si ji laparoskopicky odstranit. Poprvé trvalo otěhotnění přes rok, podruhé jsem otěhotněla při jednom z prvních dvou pokusů.

• Nahlásit
  • Citovat
3
13.2.20 15:29
@Slunečnice0303
@Slunečnice0303 píše:
Ahoj, měla jsem to stejně v lednu. Pokud je to folikulární cysta, tento měsíc nemůžeš otěhotnět. Jde o to, že folikul rostl a rostl, ale nepraskl a neuvolnil vajíčko, které by mohlo být oplodněno. Z folikulu se stala cysta. Mě třeba sama praskla a za několik dní jsem dostala MS. Po MS jsem šla na kontrolu a Dr. viděla, že je prasklá a zbyl tam jen její pozůstatek. Nicméně další cyklus dojde opět k tomu, že bude folikul (jiný, zpravidla z druhého vaječníku) růst a poté by měl normálně prasknout a uvolnit vajíčko. Já měla v tomto cyklu ovulaci posunutou a mohlo to být způsobený tou cystou. Nicméně i s cystou jde otěhotnět :)

Já prave zapomněla dodat, ze to mám s MS jinak. Mám ji prave tak 4-5 x do roka. Dr. říkala, ze je to normální, ze to některé ženy takto mívají. A prave se bojim, ze to asi nepujde i když se snažíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
13.2.20 15:32

@Maky.ly
Aha, tak to nevím…nepřijde mi úplně normální mít MS 4-5× do roka 8o Asi bych se snažila prve nějak cyklus upravit, zpravidelnit…takhle bude celkově těžký otěhotnět, protože předpokládám, že ani nevíš, kdy máš ovulaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.2.20 15:33
@Slunečnice0303 píše:
@Maky.ly
Aha, tak to nevím…nepřijde mi úplně normální mít MS 4-5× do roka 8o Asi bych se snažila prve nějak cyklus upravit, zpravidelnit…takhle bude celkově těžký otěhotnět, protože předpokládám, že ani nevíš, kdy máš ovulaci?

Já se prave snažila, ale dr. Mi nabídla na pravidelnou MS jen antikoncepci, což logicky nechci :/
Nene nevim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
13.2.20 15:37

@Maky.ly
Tak v tom případě bych asi změnila Dr…No a nebo zkus pogooglit, začala bych něčím přírodním, například Gynex..ten si tady holky chválí. Nebo jeřáb ptačí. Ale prve si o tom něco zjisti :) Pokud máš MS 4-5× do roka, těžko se zjišťuje ovulace, ta může být kdykoliv. Můžeš dělat ovulační testy, ale to tě bude stát majlant a nebo zkusit měřit bazální teplotu :) Bohužel víc ti asi neporadím :) Já bych prve řešila tu MS :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.2.20 15:40

@Slunečnice0303 dobre dekuji moc:blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
13.2.20 15:42

@Maky.ly
Nemáš zač :-) držím palce, aby se ti MS srovnala a brzy si otěhotněla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 16:27

Cysta a snaha o miminko

Ahoj holky..
Chci se vás zeptat.. S přítelem se snažíme o miminko ale teď mi dr našel cystu na vaječníku ( plná krve ) a poslal mě na laparoskopický zákrok ale na ten me momentálně v téhle situaci nechtějí vzít.. že se prý nesmí operovat když je teď ten Covid… Chci se vás jen zeptat zda se můžeme dál snažit nebo máme spíš počkat až se to vše uklidní a udělají mi ten zákrok.. Moc děkuji.
A hezký den všem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 10:26

Ahojky, chtěla bych se taky zeptat na nějaké otázky jestli můžu. Minulý měsíc jsem měla menstruaci dřív o dva dny ale nebylo by to tak divné kdyby místo 4 dnů netrvala 7 dní a ještě k tomu dva poslední dny to vypadalo jako menstruace jinak jen špinění. Tento měsíc jsem to měla dostat ale nic, dnešním dnem mám zpoždění 5 dní. Byla jsem včera u lékaře že mě poboliva břicho, testy negativní a on mi našel cystu na vajecniku a objednal mě za 14 dní pokud to nedostanu. Chci se zeptat, čím dal víc mě bolí prsa a strašně se zvětšila. Může to dělat ta cysta? Dřív jsem měla cysty na obou vaječníkách a šla jsem sněma na operaci ale nikdy jsem nebyla bez menstruace, max 2 dny rozdíl jinak pravidelné a prsa nikdy nebolela. Má někdo taky takové zkušenosti? Antikoncepci neberu, snažíme se o mimi. Děkuji za rady :) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama