Panický strach, že nebudu moct otěhotnět

Anonymní
23.2.21 19:53

Panický strach, že nebudu moct otěhotnět

Ahoj,

je to takové hloupé asi, ale mám šílený strach, že neotěhotním.

Je mi 32, jsem zdravá (snad), cyklus mám 29-30 dní posledních x let přesně, HA neberu od svých 26 let (ale začala jsem ji brát už v 15ti, mezitím 3× vysadila), chvíli tehdy trvalo než začal cyklus fungovat jak měl, ale samo od sebe se to dalo dohromady. Jsem štíhlá (50kg na 165cm - občas mám teda obavu že až moc, ale nejde mi přibrat, toto je moje váha celý život, jsem taková drobnější), neberu žádný léky, nemám žádné problémy, gynekolog mi nikdy nic nenašell a neřešila jsem nic, před 2 lety mi bral krev aby zjistil info kolik mám vajíček (nebo tak něco) a vyšlo to v pořádku vše.

Přesto - a asi je to díky emiminu apod, jsem začala mít děsný strach, že to nevyjde, nebo to bude trvat léta.

Okolo sebe mám jen 2 případy, kdy to nejde, jeden 6 let, žádný IVF nevyšlo, nakonec přirozeně obě děti, ale nevím co byl problém, druhý pár začíná 8 let a nic a oba prý zdraví. Jinak všichni víceméně „hned“. Takže mě rozhodili až diskuze na miminu :nevim: :oops:

No a otázka je asi co s tím. Dítě chceme, už si nedáváme ani moc pozor, necháváme to trochu osudu poslední 2 měsíce, ačkoliv já byla nemocná a vlastně jsme spolu spali bez ochrany asi v neplodné dny. Nedělám si žádné testy ani neberu léky, nevím zda mám ovulaci a kdy ji mám…řešili jste to nebo zezačátku ne?

Zásadní je ale jak řešit tu psychiku, protože já jsem fakt ve stavu, že dostanu ms a jsem zklamaná, a to se vlastně nijak nesnažíme - nebo jo, pozor nedáváme, ale vím že jsme spolu měli styk spíš ve druhé půlce cyklu :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13019
23.2.21 19:58

Hlavně klid. Já jsem zrovna případ, že mi to nešlo a jsem v širém okolí jediná. Jasně, neplodnost je čímdál častější, ale vážně není důvod, abys chytla černého petra zrovna Ty. Spíš se trochu zaměř na to, aby ses uvolnila, protože když nastane takové to urputné snažení, tak z toho člověku snadno hrábne :kytka:

Edit: Abych odpověděla na zbylé otázky, nechala bych tomu pár měsíců, užívej si sex a teprve pak řeš, co, jak a kdy :kytka:

Příspěvek upraven 23.02.21 v 19:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
23.2.21 19:58

Nikdo ti neřekne, za jak dlouho se povede. Ale po dvou měsících snažení je tohle docela přehnané. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
23.2.21 20:01

Na takové uvažování se úplně vykašli. Až se budete snažit rok a nepůjde to, tak to můžeš začít řešit s doktorem.
Hoď se do klidu.. ;) Jestli chceš a pro tvůj klid ti to pomůže, tak si můžeš zkusit dělat ovulační testy, abys věděla, že ji máš a kdy cca.
Pokud ti dělá problém psychika, tak se vykašli na nějaké weby a přehnané hledání informací, akorát z toho budeš víc v háji.

Já jsem si nikdy ovulaci nehlídala, nic neřešila, s partnerem měla sex jako obvykle (my teda máme sex v průměru 1× denně nebo za dva dny běžně) a šlo to.

Přeji hodně štěstí a vypusť nějaké pochybnosti. Užívejte se s partnerem navzájem a miminko si k vám najde cestu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988

Já dle diskuzi na emiminu taky měla pocit, že to bude dlouho trvat. No ve finále párkrat sex na ostro a jsem těhotná. Zastáván pravidlo, že to přijde, když ti nejméně čekáš :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15417

Hele překonej ostych a zábrany a normálně to řeš v psychoterapii.

Není to tak že bys byla duševně nemocná, ale zjevně se sešlo víc faktorů, které ti vyrobili takovouhle věc a základní průšvih je, že čím víc úzkosti v těle, tím nižší je šance na početí.

Tady fakt není čas na hrdinství a hledání nějaké cesty jak to zvládnout, protože se můžeš chytit do dost ošklivé spirály.

Úplně výborná na to je Zuzana Stejskalová, ale teda nejsem si jistá, jestli nabízí i on-line, respektive vím, že k ní teď lidi chodí i naživo. Ozvi se jí.

https://www.zuzanastejskalova.cz/

nebo si najdi někho na https://terap.io/

Je možné, že ti bude stačit pár setkání.

A rozhodně do toho přidej https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
23.2.21 20:02

Ahoj…Ale tohle je prostě jenom na tobě. Bud´prostě nečti, co tu kdo píše, případně si vybírej jiná témata a nebo se milujte s partnerem čistě plánovaně. Ty správný dny si hlídej a sexujte. Chce to ale nejspíš prostě pevný nervy. Ale pořád si to v hlavě musíš nějak nastavit ty sama. Partner to vidí jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
23.2.21 20:04

Emimino je takova cerna kronika. Doporucuji ho v tehu a ve snazeni vubec necist. Fakt strasny…

Kolik mas vajicek z krve urcite nepoznaji. Pro svuj klid si nasleduj ovulaci, treba Ti to pomuze hodit hlavu do klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62164
23.2.21 20:10

Nečti všechny ty šílené příběhy a buď víc v klidu. Sama mám děti 14,6 a teď 4 měsíce. Chtěla jsem je mít hned po sobě, no ani boha.. Dokonce mi po prvním dali papír, že to nepůjde a ejhle.. Sice to trvalo, ale mám 3 kluky.. Chce to hlavně klid. Někdy je problém hlavně ta hlava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 20:13

Holky díky! :srdce:

asi blbá otázka, ale ty ovu testy se dělají tedy asi denně, když nemám ponětí, kdy je mám, že? To abych vykoupila lékárnu.

Ale říkám si, že pro klid duše bych to mohla udělat - ovšem pokud ovulaci nebudu mít, tak začne teprve panika :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
15269
23.2.21 20:14

Fakt spíše řeš tu hlavu. Po 2cyklech takhle bláznit je ujeté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
23.2.21 20:15

Co na to rict…na emimino se vrat bud tak za 9 mesicu, nebudesli stale tehotna, nebo za 9 mesicu, az budes mit dite na svete…kdyz budes chodit sem, a to myslim smrtelne vazne, ten strach nikdy nezmizi..nejdrov strach, ze neotehotnis, pak strach, ze potratis, pak strach, ze bude plod postizeny, pak strach z predcasneho porodu, odtoku vody apod..proste sem nechod!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
23.2.21 20:17

Já si to nějak nedokážu představit. Sex máš jenom proto, abys měla dítě? Ne, přece! Do teď jsi jedla prášky, abys mohla sexovat kdy chceš. No tak je prostě nejez a užívej si konečně svobodu, že můžete kdy chcete, nemusíš jíst prášky nebo řešit kondomy a nebojíš se otěhotnění. Zbytek života to zas řešit budeš. Asi nebudete chtít dítě každý rok, no tak to je teď jedinečná příležitost. To je přece jedno, jestli dítě přijde na první pomyšlení nebo třeba za rok, v tom je to kouzlo. Nejde si všechno do minuty naplánovat. Neřeknu když to nejde po několika letech, to už se myšlenky vykrádají, ale ještě jste tomu ani nedali volný průběh a už máš černé scénáře. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 20:22
@Anonymní píše:
Holky díky! :srdce:

asi blbá otázka, ale ty ovu testy se dělají tedy asi denně, když nemám ponětí, kdy je mám, že? To abych vykoupila lékárnu.

Ale říkám si, že pro klid duše bych to mohla udělat - ovšem pokud ovulaci nebudu mít, tak začne teprve panika :zed:

Přečti si něco o ovulačním hlenu a tělesných změnách během ovulace. Ve zkratce, po menstruaci budeš mít asi týden pocit úplného sucha, pak se na kalhotkách objevuje bílý, nezapáchající výtok, který se během týdne změní až v takový „hlen“, taková konzistence bílků - to je příznak ovulace. Kolem ovulace taky může povolovat břicho, pocit nafouklosti, zvětšená prsa nebo naopak si připadáš skvěle, štíhlejsi…to má každá jinak. Pak zase hlen přestává a do 14 dnů přichází menstruace. Zkus to sledovat a nemusíš se otravovat s ovulačními testy. (Omlouvám se za naturalistický popis, ale nenapadá mě, jak to popsat elegantněji :mrgreen: )

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 20:34
@lachtanice86 píše:
Fakt spíše řeš tu hlavu. Po 2cyklech takhle bláznit je ujeté

já tak bláznila i u 0 cyklu, prostě strach, za budu další co bude čekat léta nebo to nedopadne, muj sen jsou 3 děti a taky blízko sobě atd, ale prostě obava je velká, začalo fakt díky emiminu :oops: Jinak jsem si říkala, že to půjde raz dva určitě

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat