Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Danuško tak to je super, že máte tak krásné pokroky a moooooc gratuluju. Udělali jste mi obrovskou radost. Adélka začínala podobně, taky nejprve víc zvedat, pak odpažovat a pak to šlo hrozně rychle, takže si myslím, že jste na výborné cestě a ještě jednou mooooooooooc gratuluju, jste pašáci.
![]()
Nechci nic zakřiknout vtomto se pořád držím při zemi, protože jakmile mám zněčeho maličkou radost hned se to pokazí. Ručka je stále dost slabá, vůbec se na nic neudrží a vní taky dá se říct nic, ale nějaký pokrok tam je a jsem děsně ráda, ikdyž bych stále chtěla víc a víc, ale to asi každá ![]()
Tery moc díky za gratulace ![]()
Holky ahojky
Dani, no to jesuper-mám z Vás radost
,takže určitě za chvilku budeš psát dlší úspěchy
![]()
Naše verča se mi dneska taky předvedla zase s něčím novým. Když mně seděla na klíně, takk jsem jí ruku dala za ouško a snad půl min. ji tam měla. a v náruči, když jí chovám, tak si strka paleček psret. ručičky do pusy.
Jiank taky řeším, kdy jet nelépe do těch lázní-nejlepší by pro nás bylo o prázdninách a to jen v určitou dobu, protože na konci prázdnin jsou u nás hody a to my jdeme všichni v kroji a to si nechci nechat ujít. Pak má 6.září malá rok a Pavlík 11.října taky nar. Tak furt nevím jak nejlíp spáchat
ale nějak to dopadne. Nesmím pořád nad vším lamentovat nebo bych se opravdu brzy zbláznila. Ale kdyby nebyla aspon ta škola s Pájem, že by s ním mamka nemusela dělat úlohy, když odjedu ve školním roce.
a co jste všichni už zdraví vy i dětičky? doufám, že ano. papa a těším se na další nové krásně zprávy ![]()
Danuš, to je super, že jsou vidět střípky… Člověk je rád i za ty malinkaté. Určitě se bude ručička vylepšovat. Uvidíš, pokud o ni ví v hlavě, bude se ji snažit zapojovat. I když bude pomalejší, ale bude se hýbat a to je to hlavní.
Naše Mája si konečně sama sedla. Ze začátku se ji to povedlo jen dvakrát, nevěděla co s nožičkou a nevěřila levé ručičce v opření. Teď už se v mžiku přetočí na pupík a pak si sedá. Ale mívám obavy, aby se mi v kuchyni nerozplácla na dlažbu.
Mějte se moc krásně a zase se budu těšit na příspěvky. Pááááááá
Peti díky ![]()
Petřík si sám už taky sedl, no hlavně se tedy o něco furt zkouší zvedat, ale vyhoupne se na jedný ručce, druhou samozřejmě nemůže a už se párkrát stalo že si narazil bradičku
! ale včera se prohrabával v pokoji v boxu s hračkami a jak byl zdravou ručkou zapřený, tak se otočím a on seděl. Z lehu se mu to nepovede, ikdyž se hodně snaží, ale jak je o něco zapřený tak si sedne a to mám taky strach aby nespadl, protože se nedokáže zapřít a přidržet.
Danuš, tak to Ti věřím. Oni chvilku neposedí a to, že mají parézku jim vůbec nevadí. Domnívám se, že při lezení nejlíp posilují svalíky na ručičkách, i když mají třebas špatné náviky, jako má naše Mája, když je rozplácnutá na bříšku, tak má ručičku na hraně, ani na předloktí, ani na lokti. I když párkrát ji měla správně. Ale to jsou jen momentky.
) Které taky potěší. Musíme se umět naučit radovat se z maličkostí. Potom je hned veseleji. ![]()
To, že nám někdo řekne něco negativního, ať si, on s námi není, když cvičíme, nebo, když s dětmi absolvujeme další vyšetření. My víme, co naše dítka dělají špatně, protože s nimi cvičíme a máme základ z Vojtovky. Víme, na co se máme zaměřit a ty úniky. Ach jo…
Jen tak dál s pokroky. Dobrou.
No holky abych pravdu řekla s cvičením je to boj, nejsem Petříka schopná udržet na kolínkách. Dokonce rehabka stím měla problém, tak mi říkala že ať se snažím aspoň na tom pravým, když mě levou nožkou vyjede.No a ani nevím zda to dělá správně, spíš mi přijde že ramínko dává hodně nahoru místo aby zatahoval lopatku a nic tam ani pořádně nevidím. Když jsme u rehabky tak říká jo jo takhle to má dělat a když jsme doma, přijde mi že to snad dělá špatně, vážně si u toho pořád nejsem jistá a to už cvičím skoro 10měsíců
no a hlavně co mi u toho vyvádí doma si na rehabce nedovolí. Tam většinou leží, ale doma to se mi odráží nožičkami (při cviku na zádech)a kolikrát nejsem schopná ho udržet ani na těch zádech. No ale je pravda že u cviku na kolínkách tam vyvádí hrozně, až vzteklivě.
Ahoj maminečky..
Jsem tu jen na mžik vás všechny pozdravit.. A pochlubit se, že jsem si už konečně taky udělala facebook a budu moooooc ráda, když si mě přidáte. Jsem tam jako Tereza Bergerová.
Holky ahoj, moc Vás zdravím.
Jak se Máte, co dětičky? my jsme ted na nrtvým bodě, žádné změny. Pořád makáme, jako vy všechny. Na bríšku mám pocit, že nám to moc nejde. Děláme ted cviky, podle rhb prý jednoduchý, ale mně to příjde snad nejsložitější
,asi proto, že nevidím žádné výsledky. prostě jí držím za ušima, ne silou-ruku mám podel páteře, jedno nožka je svěšená a paretic.ruku má kolem obličeje a já ji mám vytahovat do strany, takže mám pocit, že malá nic nedělá, jen u toho příšerně kříčí až úplně nadává
. Nejlepší je pro mě tzv. podhmat, to aspon vidím, že ručku vytahuje. Jinak tedy s opicí ted moc nic neudělám, chce se pořád chovat a nejraději by byla na klině a dělala „hopsasa“
ale jak jí pořád tahám, tak mám úplně odrovnaný ruky(karpaly),v noci kvůli tomu nemůžu ani spát. Tak než začně malá chodit, kdo ví kdy, tak bude úplně na opdis ![]()
Tak se mějte holky pěkně a at se Vám daří a máte další pokroky.
kolik Vám vlastně je roků, mám pocit, že jsem z Vás nejstarší. Já jsem ročník 1977(prý v nejlepších letech, ale připadám si někdy na 120)
tak papa ![]()
Ahojík papulík..
Tak my děláme cvik úplně stejný a taky jsem ze začátku měla pocit, že u toho malá akorát řve, ale už začala docela zabírat a jde to.. Jinak já jsem ročník 1990
,asi tu budu možná pro změnu nejmladší
..
Jinak Adélka dneska ráno odcvičila na jedničku, takže mám radost. Poslední dobou se furt směje a mě to pak trhá srdce, když s ní musím začít cvičit a naštvat jí. Ale pomáhá to nádherně, takže hold zatnu zuby a jdeme na to. Ale co to sem vlastně píšu, však to každá znáte moc dobře..
No nic, jdu vařit oběd, ať se žamžel nají, než bude muset do práce..
Tak se zatím mějte krásně holky a přeju všem výbornou náladu, protože pak jde i to cvíčo lépe.. ![]()
Ahojky, tak jsem si pozjišťovala akupunkturu a dr, která to praktikuje mi to moc nedoporučuje. Prý se mám domluvit v HK se specialistou, ale moc pro to dr. nebyla, protože u tak malých dětí, které nevydrží v klidu… Jinak jsme dnes byly s Májou u fyzio. Malá dostala cca hodinku do těla. Musíme zamakat na správné opoře na loktu, když cvičíme na bříšku, jelikož si našla únik a opýrá se o zápěstí, pak to tahá ramenem a lopatka jde k ramenu a nechce se moc odlepit. Takže se zase vracíme k základu. Jinak, už se pomalinku rychtuje s jednou nožkou, jakoby na stojáka. Ale ty držko-pády. Promiňte mi ten výraz. Nesmím ji moc jistit, aby se zpoléhala jen sama na sebe, ale někdy to moc nejde. Jinak já jsem ročník 84. Takže asi nějaký střed mezi Vámi, že? ![]()
Přeji i já lepší náladu a hodně sil a zdraví na cvičení.
Ahoj maminečky..
Chtěla jsem se zeptat, na kolik vás celkem se vším všudy vyšly ty lázně? Já jen ať víme s čím počítat, aby pak tam na nás někdo nevybalil cenu a my nečučeli jak tele na vrata :-d.
Tery za sebe a Petříka jsem platila za každýho 100kč na den takže 200kč na den za měsíc nás to vyšlo na 5600kč (do toho nepočítám týden za Petra a Terezku)no apak jsem s sebou kupovala pleny do vody, ale vzala sem si jich zbytečně moc. Stejně jsem si je sušila, tak jsem jednu plenu použila tak na 2-3bazény a do výřivky plena nemusí být. Tohle byl takový základ co asi musíš zaplatit, ale pak už záleží na tobě si co s sebou budeš chtít brát, já si třeba sebou nakoupila hlavně kafe a něco na chuť, ale jinak jídla tam je dost to nemusíš mít strach jak pro tebe tak pro malou.Plus teda nafta, my měli 4cesty tak nevím jestli jsme projeli okolo 2000kč to už přesně nevím možná ani ne. Spíš mít s sebou nějakou kačku chodili jsme si s holkama sednout do kolonády. No a vlastně klasický pleny to jsem si brala asi dva velký balíky.
Holky a já jsem ročník 1984,takže asi taky střed ![]()
Ahoj holky včera měl Petřík 10m je to příšerný jakto valí…zachvíli mu padne rok a když si představím že bude chtít běhat hrát si a s ručkou nebude moc téměř nic udělat ![]()
Včera jsme byli na 10ti měsíční a rovnou na očkování, takže jsme měli včera odpoledne od cvíča pokoj a dnes jsem ho taky ušetřila zdá se mi i takový rozbrnklý a teplejší, tak ho ještě dnes nechám v klidu a zítra zas začnem.
Jinak dětské lékařka zněj byla nadšená, vlastně ho naposledy viděla před Prahou kdy ručku malinko odpažovali a zvedal k bříšku a vlastně asi 10dní po Praze začal ručku zvedat víc a vlastně mu aji přepadne do ohybu, takto úplně koukala, fakt byla nadšená říkala že je to velký pokrok co ho viděla naposledy, tak mě udělala radost.No já to tak nevnímám když ho vidím každý den, ale je fakt že pokrok udělal - to myslím celkově od narození. Jen jak říkám ručka je pořád hrozně slabá a nemá šanci se na ní udržet. Chtěl by si stoupat o vše se zvedá-tou zdravou, nemocnou si jen udržuje balanc-teda do tý doby než mu ujede nebo se podlomí a oto mám větší strach aby se mu něco nestalo a nenarazil si pusinku.
Ve čt jedem do Olomouce, tak jsem zvědavá co na něj rehabka řekne, protože jsme tam teď 14dní nebyli.
Jinak si představte k mamce do poradny začalo chodit další dítko s parézou, ale tentokrát to není způsobeno špatným vedením porodu, ale dítko mělo ručičku dopředu přes hlavičku, takže se tam spíš tak nějak seklo.Tak myslím že to nebude snad tak hrozný že by se tam vytrhly nervy až z míchy, ale nějaké poranění tak bude. Mamka říkala že ji malinko odpažuje a malinko zvedá asi tak jak Petřík než jsme jeli do Prahy.Tak myslím že to snad dobře rozcvičí.