Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Liberalissima píše:
A kdy si odpočine ona? Proč má krucinál pořád chlap nárok na odpočinek a ženská má zvládnout všecko?
ten chlap kromě toho, že dlouho pracuje každý den se stará o nemohoucí rodiče, je to bl. bé, ale i on má opravdu nárok na to si orazit a odpočinout
@Pidulka1991 píše:
Jako za normálního provozu ok, ale jede na víkend pryč oba nemocní a ona měsíc do porodu, jako vždyť může jít porodit, kam dá dítě, toto nechápu…
Přesně, kdyby tohle udělal můj muž, tak mně se přesně v této době spustil předčasný porod.. takže bych asi musela dítě dát do Klokánku (hlídání nemáme), jela sama rodit, vzhledem k tomu, že moje dítě šlo císařem a byl sjednaný bonding s otcem tak by ještě i miminko přišlo o bonding…ale podle některých by pořád bylo hlavní, abych muže, cituji, "neotravovala svojí zpruzelostí'. A lajkujou to nicky, které jsem doteď považovala za soudné. Fakt bych každou jednu ráda v té situaci viděla, zvlášť s těhotenstvím jako to moje, kdy jsem nemohla pořádně fakt ani chodit.
Ale tak hlavně aby si muž mohl v klidu zachlastat, to je nejdůležitější v rodině ![]()
@stinga píše:
ten chlap kromě toho, že dlouho pracuje každý den se stará o nemohoucí rodiče, je to bl. bé, ale i on má opravdu nárok na to si orazit a odpočinout
A o to jde, on má právo, žena ne?
Jako já nevím, mám teda děti dvě 4 a 3 roky a i když si teda vzpomenu na ten první rok, kdy jsem měla jen jedno a do toho těhotná, tak si fakt nevzpomínám na to, že bych si za ten rok někdy odpočinula. Ano, moje blbost, protože jsem měla doma sobce, takovou chybu už po druhé neudělám, to radši fakt budu sama, protože k čemu jako žít se sobeckým člověkem, který mi stejně nikdy nepomůže a bude mu přednější chlastačka s kámošema. Tohle je čistě a jednoduše jen sobecké chování.
@Zoe1 píše:
A o to jde, on má právo, žena ne?
Jako já nevím, mám teda děti dvě 4 a 3 roky a i když si teda vzpomenu na ten první rok, kdy jsem měla jen jedno a do toho těhotná, tak si fakt nevzpomínám na to, že bych si za ten rok někdy odpočinula. Ano, moje blbost, protože jsem měla doma sobce, takovou chybu už po druhé neudělám, to radši fakt budu sama, protože k čemu jako žít se sobeckým člověkem, který mi stejně nikdy nepomůže a bude mu přednější chlastačka s kámošema. Tohle je čistě a jednoduše jen sobecké chování.
takže jí radíš co? být sama na dvě děti? to si určitě pomůže a bude odpočívat každý den ![]()
@stinga píše:
takže jí radíš co? být sama na dvě děti? to si určitě pomůže
Já jsem si pomohla
protože takhle se můj bývalý stará víc než předtím, děti si bere aspoň v sobotu a já mám nějaký čas pro sebe, předtím si je nebral vůbec, když jsem s ním žila, nepomohl s ničím, byla to pro mě jen velká přítěž
Příspěvek upraven 08.10.22 v 21:59
@Janča6 píše:
No jenze kdyby na tu zabijacku nejel, tak by ti to stejne nijak nepomohlo. A kdyby nesel na nakup, tak by ti treba pomohl s detmi, ale hlava by te bolela stejne. A jeste byste nemeli co jistHlavne s tou zabijackou by me ani nenapadlo mu to zavidet. Prece se nekdo nebude omezovat jen proto, ze ja nekam nemuzu a nepotrebuju zadnou realnou pomoc.
Samozřejmě že by jí to pomohlo, pokud nemá trubce, který doma nic nedělá ![]()
@stinga píše:
proč nemáš myčku? ráda se dřeš zbytečně?
chlap, když je pořád v práci a ještě se stará o nemohoucí rodiče, také potřebuje oddech,
a mají pravdu ty holky, co ti píšou, že se dvěma dětma budeš už unavená pořád - já to u kamarádek vidím, mít dvě malé děti je pro většinu řehole, jedna známá, co má děti necelých 6 a necelých 3 se dokonce opakovaně fyzicky (a asi i duševně) hroutí - kdy opravdu odpadne a musí na kapačky
V tom případě asi dává o to větší rozum, aby si chlapi nejezdili po dýcháncích ale víc doma hákovali, ne? Jako proč má ženská dělat do výslovného fyzického zhroucení, ale nedej bože aby muž přišel o chlastačku? Vy tady takhle fakt všichni žijete, tohle vám skutečně přijde normální a správné? Asi v životě jsem tu nebyla z žádné diskuze tak zklamaná.
@Semtex píše:
Ne není, kočárek mi vůbec nevadí, ale problém je ten, ze proste stát ani chodit nevydrzim, mám určitý fyzicky problém spojeny s tehotenstvim, který mi v tom brání a neda se to. Ráno po probuzení dam tak hodku až dvě, než ta bolest přijde, takže vypravim staršího, prebalim prevleknu mladšího, udělám snídani, mycku, obed, hygienu, poklidime, a pak se snažím nějak přežít do večera, takže dělám jen nejnutnější a s batoletem si hraji pokud možno vleze, aby se mi ulevilo. Mezitím ještě něco se snažím rychle popracovat a pak hned zase lehnout. Seděnim si zas tolik nepomůžu
.
Od sedmého měsíce jsem při chůzi měla každých pár minut bolesti, které mě doslova zarazily, zlomily v pase a musela jsem je rozdýchávát…fakt chci vidět, jak v tomhle stavu honím batole. Fakt.
@lalaláček píše:
Někdo říká, že třeba příští týden ten chlap nevezme dítě a neodjede/nevypadne?
A někdo říká že ano? To si cucáš z prstu.
@Liberalissima píše:
Přesně, kdyby tohle udělal můj muž, tak mně se přesně v této době spustil předčasný porod.. takže bych asi musela dítě dát do Klokánku (hlídání nemáme), jela sama rodit, vzhledem k tomu, že moje dítě šlo císařem a byl sjednaný bonding s otcem tak by ještě i miminko přišlo o bonding…ale podle některých by pořád bylo hlavní, abych muže, cituji, "neotravovala svojí zpruzelostí'. A lajkujou to nicky, které jsem doteď považovala za soudné. Fakt bych každou jednu ráda v té situaci viděla, zvlášť s těhotenstvím jako to moje, kdy jsem nemohla pořádně fakt ani chodit.Ale tak hlavně aby si muž mohl v klidu zachlastat, to je nejdůležitější v rodině
Někdy tady fakt zírám
…
@Liberalissima píše:
Od sedmého měsíce jsem při chůzi měla každých pár minut bolesti, které mě doslova zarazily, zlomily v pase a musela jsem je rozdýchávát…fakt chci vidět, jak v tomhle stavu honím batole. Fakt.
ale zakladatelka nepíše, že by měla takové bolesti a chlapovi ten víkend dovolila, byli na tom domluvení už dávno, akorát ji rozsekalo, že jí chlap posílá vysmáté fotky z akce a přišlo jí to líto, což zase chápu,
já jsem třeba týden před porodem šla u nás za městem na místní kopec na takovou akci něco jako vzpomínání na staré časy, do půli kopce jel autobus, tak jsem si sedla a důchodci měli hloupé poznámky proč sedím - pak další půlka kopce se jde pěšky, a na akci se chodí „zvlněnou“ přírodou, zpět do města pěšky - ne každý je před porodem vyřízený
@Liberalissima a ještě - zakladatela nemá myčku, no dobře, třeba ji nemá kam dát - ale - když muž pořád vydělává a pořizují si dvě děti brzy po sobě, proč tu myčku nemá, proč si neulehčí běžnou denní práci, - anebo je paní taková ta dobrovolná trpitelka, co musí udělat všechno sama - ![]()
a teda asi měla chlapovi říct, ať na tu akci s kamarády nejede, ale neřekla to, tak teď už jí nezbývá než to vydržet
@Anonymní píše:
A ženská v osmém měsíci, která to od něj chytla a sama by potřebovala ležet?
Jen ještě doplním, že jsem partnerovi nic nerozmlouvala, nezakazovala, chovám se k němu úplně normálně s klidem. Ale asi nemám úplně potřebu odepisovat na rozjuchané fotky jak je to super, že se tak dobře baví.
Tak mu neodpovidej, kdyz nemas naladu, to neni povinnost…on treba nevi, ze ti je az tak zle
Treba mysli, ze ti temi zpravami udela radost…mela jsi mu rict, at ti teda nepise vubec. Je to jen vikend, zitra uz je doma…chapu, ze je ti neni dobre, ale pokud on jinak pomaha a je v pohode, tak holt zatni zuby, nic jineho ti nezbyva…priste treba zase pojedes nekam ty a on bude hlidat…bud rada, ze muzes byt doma, ja chodila do prace skoro do 9 mesice, 12 tky cely den na nohach, ryma neryma, kasel nekasel. A doma navic jeste dalsi male dite, tam me cekala druha smena. Ale jak rikam, chapu, ze nemas naladu, mu odpoviat, tak mu to napis, ze se na fotky podivas, az se vrati a popovidate si pak..co je na tom…? Vem si, ze jsou maminky, co jsou uplne bez partnera… ![]()
@Liberalissima píše:
Samozřejmě že by jí to pomohlo, pokud nemá trubce, který doma nic nedělá
Ja jsem pochopila, ze byla na rizikaci, ale nic ji nebylo. Neco jineho by bylo, kdyby mela potize, narizeny klidovy rezim apod. A i kdyz chlap doma pomaha, tak pro jednou to snad zena zvladne bez nej.
@Liberalissima píše:
V tom případě asi dává o to větší rozum, aby si chlapi nejezdili po dýcháncích ale víc doma hákovali, ne? Jako proč má ženská dělat do výslovného fyzického zhroucení, ale nedej bože aby muž přišel o chlastačku? Vy tady takhle fakt všichni žijete, tohle vám skutečně přijde normální a správné? Asi v životě jsem tu nebyla z žádné diskuze tak zklamaná.
Tak to ty zeny ale musi rict a ne delat, jak jsou v pohode a pak se divit ![]()