Partnerovi nesmím do ničeho mluvit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.6.22 01:27

Partnerovi nesmím do ničeho mluvit

Ahoj maminky, omlouvám se předem za anonym, ale je to pro mě citlivé. Ráda bych vás poprosila o váš pohled na situaci, váš názor nebo třeba některá z vás řešila něco podobného. Možná se chci jen ujistit, že nejsem úplně mimo. Žiju s přítelem, máme dvouletého chlapečka. Dřív bylo všechno v pořádku, oba jsme měli svou práci, koníčky a zbylý volný čas jsme trávili spolu v kině, na večeřích atp. Možná proto jsem neměla čas poznat, jak si vlastně partnerský život představuje. Teď jsem na rodičovské a s omezenými finančními možnostmi. Bydlím na malé vsi, nemáme žádnou možnost hlídání, takže většina péče o syna je na mě. Všechno je to horší od loňského léta, kdy začal přítel pravidelně každou druhou sobotu přespávat mimo domov. Tvrdí, že u kamaráda a že nechce cestovat dálku domů. Ale je to každou druhou sobotu pravidelně. Já mu i věřím, že je u kamaráda, ale těžce to dávám a když mu říkám, že otec od rodiny už by si tohle dovolit neměl, dostanu odpověď, že on je svobodný a bude si dělat, co bude chtít. Teď nás čeká nějaká investice, která se týká hlavně přítele, ale měla jsem za to, že se o všem poradíme jako partneři. Jestli zvládneme úvěr, jak ho splatime, jestli do toho teď jít nebo počkat - jsme prostě na to dva. Ale dozvěděla jsem se, že to je jen jeho věc, ať se o to nestarám, o čem by se se mnou jako měl radit? Zaplatí v domácnosti, na čem jsme se domluvili a víc prý není moje starost. Max. ještě kdybych mu na tu investici přidala. Uvědomila jsem si taky, že z poslední doby neznám žádného jeho kamaráda, že mě nikam nebere mezi známé. Má prostě dva světy - mě a syna a pak svůj svět mimo rodinu a striktně je odděluje. Podle mě tohle není ale prostě partnerství a takový vztah nechci. Jaký vzorec předám i synovi? Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
913
14.6.22 01:42

Ahoj zakladatelko, taky by mi to vadilo. Na můj vkus se chová hodně sobecky. Vlastně tě staví před hotovou věc (já si tady jedu ke kamarádovi a ty si dělej, co chceš). Absolutní nezájem. Za mě je to sobec. Řekla jsi mu, že ti jeho chování vadí? Ale pokud on na to reaguje tak, že jako těžký nezájem, co a jak si ty myslíš, co cítíš… Ne, tak pravé partnerství nemá vypadat. Já bych mu za této situace ani nevěřila toho kamaráda, ale podezírala ho z nevěry. To přece je na palici, že jednou za 14 dnů na víkend je mimo domov. Má přece vás jako rodinu, tak kde to jako jsme? Chtěl vůbec s tebou to dítě, nebo se stala nehoda? Nebo jsi ho k tomu ukecala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16112
14.6.22 02:23
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, omlouvám se předem za anonym, ale je to pro mě citlivé. Ráda bych vás poprosila o váš pohled na situaci, váš názor nebo třeba některá z vás řešila něco podobného. Možná se chci jen ujistit, že nejsem úplně mimo. Žiju s přítelem, máme dvouletého chlapečka. Dřív bylo všechno v pořádku, oba jsme měli svou práci, koníčky a zbylý volný čas jsme trávili spolu v kině, na večeřích atp. Možná proto jsem neměla čas poznat, jak si vlastně partnerský život představuje. Teď jsem na rodičovské a s omezenými finančními možnostmi. Bydlím na malé vsi, nemáme žádnou možnost hlídání, takže většina péče o syna je na mě. Všechno je to horší od loňského léta, kdy začal přítel pravidelně každou druhou sobotu přespávat mimo domov. Tvrdí, že u kamaráda a že nechce cestovat dálku domů. Ale je to každou druhou sobotu pravidelně. Já mu i věřím, že je u kamaráda, ale těžce to dávám a když mu říkám, že otec od rodiny už by si tohle dovolit neměl, dostanu odpověď, že on je svobodný a bude si dělat, co bude chtít. Teď nás čeká nějaká investice, která se týká hlavně přítele, ale měla jsem za to, že se o všem poradíme jako partneři. Jestli zvládneme úvěr, jak ho splatime, jestli do toho teď jít nebo počkat - jsme prostě na to dva. Ale dozvěděla jsem se, že to je jen jeho věc, ať se o to nestarám, o čem by se se mnou jako měl radit? Zaplatí v domácnosti, na čem jsme se domluvili a víc prý není moje starost. Max. ještě kdybych mu na tu investici přidala. Uvědomila jsem si taky, že z poslední doby neznám žádného jeho kamaráda, že mě nikam nebere mezi známé. Má prostě dva světy - mě a syna a pak svůj svět mimo rodinu a striktně je odděluje. Podle mě tohle není ale prostě partnerství a takový vztah nechci. Jaký vzorec předám i synovi? Co si o tom myslíte?

Takto se milující partner a otec nechová. Manžel je každou volnou chvíli s dětmi a když má nekde spát tak má depku, že je neuvidí. O financích rozhodujeme vše spolu.
Hodila bych s ním vážný rozhovor, že takto ne. Řekla pravidla jak si to představuješ a jinak, že příště zvazujes konec. Ale obávám se, že už má dávno nekde jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
14.6.22 03:02

Jediny dobry na tom je, ze te netaha do uveru a tudiz az se rozejdete, nebudes platit jeho dluhy. Doufam, ze mas kam jit. Promluvila bych s nim v klidu, ze takto zit nechces, ze nemas problem ze si obcas vyrazi, ale to ze ty taky a pekne spravedlive. Nejsi chuva. Pokud by to nezabralo, nebo by neco nenavrhnul, po svym dalsim vyjezdu uz by nas doma nenasel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
14.6.22 03:04

Ne, není to v pořádku. A nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že téma “Mám s ním dítě a neváží si mě/ ubližuje mi”, píšou tady z většiny ty, kterým za tu svatbu už před dítětem ani nestál.
Edit: *které jim za tu svatbu už ani před dítětem nestály

Příspěvek upraven 14.06.22 v 08:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
14.6.22 05:39

No, partnerské to není, ale má pravdu, že je svobodný, a to prostě u většiny lidí znamená bez závazků. :nevim: Tím spíš, pokud ti to osoba přímo takhle prezentuje.

Na druhou stranu, můžeš být ráda, že jsi si takový exemplář neuvázala na krk. Dává to svobodu i tobě. :palec: Sice máš dítě na krku, ale s tím každá (tím spíš svobodná) matka počítá, takže žádná tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12016
14.6.22 05:47

Nejspíš je každý druhý víkend u milenky. Tebe si ani nevzal, takže jestli ti dává peníze, na kterých jste domluveni, do zbytku ti nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16107
14.6.22 06:06

Je to parchant, svobodný není, má partnerku a dítě.
Má milenku, odejde od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
14.6.22 06:13

On rekne, ze to neni tvoje vec a ty co? Sklopis usi a jdes si po svem? Protoze jinak nechapu, jak jste se dostali az sem.Ja bych totiz zacala startovat a chtela bych okamzite ujasnit, jestli jsme teda partneri a resime veci spolu (vcetne traveni volneho casu a hlidani spolecnych deti)…pokud bych se dozvedela, ze ne, tak uz davno nedelam sluzku v zapadakove na vsi… :nevim: zivot je jen jeden, uzij si ho, udelej po svem… necekej, az se milostpan rozhodne oblazit te svou pozornosti… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
14.6.22 06:14

Ty už jsi tu jednou psala, rad jsi dostala jak v poradně. Evidentně to žiješ dál. Dobrovolně. Takže problém je kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4562
14.6.22 06:15

To neni partner. Zacni si budovat vlastni zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
14.6.22 06:25

Podvádí, lže a ty se trápíš. Co chceš slyšet víc? Vždyť ti to říká jasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5064
14.6.22 06:44

To snad není ani žádný partner, ale spíš spolubydlící. Myslím, že má milenku a ty předtím raději zavíráš oči :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60018
14.6.22 06:48

Co chceš od zoufalce, který si tě ani nevzal? On má pravdu. Svým způsobem je svobodný. Jediný závazek s tebou má to dítě. S tím jsi souhlasila. Dovolila mu, aby tohle s tebe udělal. Tak co se teď divíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.6.22 06:51

Vadilo by mi, kdyby co dva týdny spal jinde. I kdybychom neměli děti. Snad má rodinu a bydlí doma, tak může jezdit domů. A o těch financích ani nemluvě.
Proč s ním ještě jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat