Pes má blechy a já se jich nemůžu zbavit, jsem z toho nešťastná

Anonymní
9.4.21 09:16

Pes má blechy a já se jich nemůžu zbavit, jsem z toho nešťastná

Ahoj, je tu prosím někdo, co zaručeně pomůže? Mám psa, za měsíc mu bude rok. Do teď blechy neměl. Teď jich má ale požehnaně. Furt se drbe, nic nepomáhá. Furt ho koupu, šampon na blechy, plno jich umře, ale furt je má. Mám dvouletou dceru, už nekolikrát jsem ji našla ve vlasech blechu :pocitac: :,( furt po ní jdou, vyprala jsem snad všechno, chllupaté plyšáky, látkové hračky, zbavila jsem se pelechu.. Ona si s ním ale hodně hraje - se psem, snažím se je od sebe odtrhávat, ale i tak. Vím, že blechy na člověka skočit můžou, ale aby ji skočila do vlasů a držela se tam? myslela jsem, že uskočí. Furt ji kontroluji a vždy ji ve vlasech nějakou najdu. Je to hrozný a já už nevím jak dál. Je to nechutný a je mi z toho na nic. V životě jsem neslyšela, že by se veš držela u člověka ve vlasech. Četla jsem, že pomáhá i psa nastříkat octem, že to blechy nesnášej a na psa dlouho venku neskočej. Prd, zkoušela jsem to a pes je furt má, furt se drbe a to hodně. Po vykoupání né tak často, ale druhý den zase začne. Prosím, neznáte něco zaručenýho? Co pomůže, aby ty blechy neměl? A hlavně malá :,( tvl, jsem z toho hotová fakt, jako, aby se drželi dítěti ve vlasech jak vši. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1633
9.4.21 09:28

Ahoj, jediné co je fakt účinné, mám odzkoušeno, jsou tablety. Já beru na veterine Comfortis. Ještě je Nexgard a Bravecto, drahé a stejný účinek. A být je třeba vystříkat přípravkem Biokill.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7901
9.4.21 09:30

Ano. Běžte k veterináři pro tabletu Bravecto. Případně něco jiného účinného co ti doporučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18811
9.4.21 09:30

A nenapadlo te jit na veterinu a koupit pipetu?? Sampony jsou na dve veci. Luxovat, luxovat, luxovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 09:31

@Jencus Ahoj, děkuji, zkusím. A ta tabletka se dá asi sehnat jen na veterině ne? A tím přípravkem mohu stříkat byt i když mám malou, která všude leze?

• Citovat
  • Nahlásit
3300
9.4.21 09:33

Dcera má vši nebo blechy v těch vlasech? :think:

Na blechy jedině postřik v místnosti Biokill a vysávat několikrát denně hlavně tmavší místa, jako pod postelí, pod matrací postřik, atd.

Na psa zabrala až tableta Bravecto, nic jiného nepomohlo a to jsem mu je lovila ručně :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480

Jedině tablety. Obojky k ničemu, postřiky fungovaly tak před 15 lety, teď už jsou blechy proti nim odolné. Psy nadopoju vždy v dubnu, a vydrží jim to celou sezónu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Eemii No mě tabletku ani nikdy nenabídli. Psa mám prvně a paní veterinářka mi doporučila když mu bylo pul roku, abych mu dala jen obojek proti blechám. On je nikdy neměl, ale jako prevenci. No, kupuju mu pravidelně a ani ten ho neochránil

• Citovat
  • Nahlásit
7565
9.4.21 09:34

Tabletu Bravecto. Je super. Hned to zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7901
9.4.21 09:35
@Anonymní píše:
@Jencus Ahoj, děkuji, zkusím. A ta tabletka se dá asi sehnat jen na veterině ne? A tím přípravkem mohu stříkat byt i když mám malou, která všude leze?

Ano, jen od veterináře. Ale ten Biokill jde koupit i na netu. Je vyloženě nebezpečný jen kočkám. Ale dítě bych tím nestrikal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 09:35

@Venett Pardón, nacházím ji ve vlasech právě jeho blechy. Ona má vlasy nad ramena a hrozně řídké, má malo vlasů. takže se ji dá lehko ve vlasech najít. Jsem z toho hotová :(

• Citovat
  • Nahlásit
7901
9.4.21 09:37
@Anonymní píše:
@Eemii No mě tabletku ani nikdy nenabídli. Psa mám prvně a paní veterinářka mi doporučila když mu bylo pul roku, abych mu dala jen obojek proti blechám. On je nikdy neměl, ale jako prevenci. No, kupuju mu pravidelně a ani ten ho neochránil

Dost záleží jaký obojek. Mraky těch levných jsou naprostý nepoužitelný šmejdy jen napuštěný růžovým olejem co „by měl odpuzovat“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 09:37

@Cenarius No dítě tím stříkat nebudu :lol: Myslela jsem, aby se nějak neotrávila když všude ručkama matlá a pak si to třeba nedala do pusy. Koupím. vystříkám byt a půjdeme na celý den pryč, aby to vyprchalo. Díky za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 09:38

@Tarjei Super díky. A myslíte, že tam proto mohu skočit bez psa? nebo musím se psem a oni mu to dají sami? Abych ho nemusela tahat sebou

• Citovat
  • Nahlásit
1424
9.4.21 09:39

Šampony na blechy jsou dobré tak akorát na to, aby jste se zbavila nějakých zbytků, ale jinak jenom tablety a nebo pipety za krk (ty jsou zase účinnější na kočkách mi ale přijde.)
No a pak pravidelně luxovat, stříkat biokilem a prát na min 60°.
Nejsem si úplně jistá jak to funguje u blech, ale jeden deratizátor nám říkal, že většina přípravků nefunguje na vajíčka, takže je třeba je aplikovat znovu cca každý týden/14dní - v době, kdy se vajíčka vylíhla ale nové larvy ještě nestačily naklást další. Když se na to člověk vybodne, tak to má za chvíli tam kde to bylo a může začít znovu.
A na dítě bude taky beztak někde něco, to ale nemám nijak odzkoušené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat