Plánování svatby 2014

MedunkaJana
8.8.13 12:16

Plánování svatby 2014

Ahoj, tak jsem hledala podobné téma, ale nic moc…tak zkouším nové, třeba mi nějaká dobrá duše poradí.
Jsme rodinka.. přítel, já, syn 10 let a dcera 4 měsíce.
Na příští rok plánujeme s přítelem svatbu..malou cca 20 lidí, jenže…já jdu teď na rodičák a peněz bude málo. Představa koupi prstýnků, pro oba šaty, kytka..teď máme dvě děti, tak pro ně taky něco na sebe. Nechceme nic velkého, prostě jen s rodinou a pár přáteli to pak někde zapít, ale to zase znamená, rezervace restaurace a zajistit aspoň něco málo na jídlo..Při té představě se dostávám na cenu nejmíň 20 tisíc…jak mít pěknou svatbu v klidu a pohodě a finančně se nezbláznit. Nechci skončit jen u koupi prstýnků, šatů a nazdar, jak si to mám rozplánovat :nevim:
Děkuji za tipy a rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6177
8.8.13 12:19

Taky plánujeme svatbu na příští rok, tak se tu nechám inspirovat s dovolením :palec: :palec:
Jen teda nás bude podstatně víc - čítám 70 nejméně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
8.8.13 12:23

@MedunkaJana pokud netrváš na zlatých prstýncích.. tak jsou i krásné z chirurgické oceli… :) No a pokud netrváš na klasických princeznovských šatech tak koupit nějaké světlé které pak budeš nosit i normálně… Obřad udělat spíš odpoledne. Pokud je někdo trochu z dáli tak bude rád že nemusí vstávat brzo a přímo úměrně to i sníží objem zkonzumovaného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 12:24

@MedunkaJana
ja si teda pri 20 lidech nedovedu predstavit ani jak se dostat na tech 20tis :nevim:

na osobu musis pocitat min 500 (jidlo, piti), k tomu dort, kytky, pujcovne, ozdoby aut, oznameni, chlapovi aspon kosili atd.
vynechavam fotografa, auta atd.
nemate moznost udelat oslavu doma nebo treba u nekoho na zahrade?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
8.8.13 12:24

Já měla svatbu 30 lidí vše sakum pikum za 18 tisíc. šaty z aurka nebo bazaru ( já koupila na sbazaru ), prstýnky z ocele, kytku umělou, obřad jsme měli až ve tři odpo - tím pádem odpadl nákladný oběd a měli jsme už jen raut - lidi přišli už napapaní z domova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 12:25

Tak nás bylo 9 a svatba nás vyšla na cca 45.000,–, ale určitě se dá ušetřit na spoustě věcí - největší darda prstýnky (ty můžou být klidně stříbrný, stejně to nikdo nepozná a jestli vám by to nevadilo…), šaty (doporučuju najít salon, kde se neplatí nájem, my měli vše ze salonu, který má paní doma a ceny nesrovnatelné), přítel oblek - určitě využít, jestli má vlastní pěknou kravatu, košili…my to všechno kupovali nový. Hostina nás vyšla na 6.000,– pro 9 lidí (předkrm, polévka, hlavní chod, dort, večer řízky, jednohubky…). Hodně pak dáš za profi fotografa, takže jestli nějaký kamarád opravdu dobře fotí (i když v tomto já bych určitě nešetřila, zůstane ti krásná památka). Kytici si nech navázat normální, za slovo svatební stejně jen zbytečně připlácíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4766
8.8.13 12:25

@sweet78 Souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 12:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048

Zakladatelko, je potřeba říct si jakej styl- zda to bude na radnici, někde venku, na hotelu a obřad v zahradě, nebo kostel… I tam se ceny liší. Pak záleží na stylu, pokud by jste se po obřadu přesunuli na nějakou zahradu a tam udělali grilovačku, tak to vyjde samozřejmě skoro nejlíp…Nebo to může být jen slavnostní oběd s posezením. Klasický oběd a večerní raut je nejdražší varianta.
Prstýnky záleží z čeho si přejete, rozhodně bych šla do nějakého malého zlatnictví kde jsou ceny uplně jinde než v těch co mají skvělou reklamu ale kvalita nula..
Co se týká šatů, půjčovné je nejmíň za 5tis, koupit se však dá spouta šatů zhruba za půlku na webu, které jsou brané jako svatební- ale záleží jakou máš představu. Oblek pro muže pak buď půjčit- cca co šaty, a nebo koupit např. v tesco FF mají skvělý ceny, a oblek se do dvou tisíc vejde…
Ráda s čímkoliv pomůžu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998

Jo fotograf byl kamarád - amaterský fotograf jako koníček, oznámení jsme si udělali sami na netu a rozeslali mailem ( dá se za pár kaček někdě jen vytisknout a rozeslat ) dort jsme neměli ani výslužky a tak..zbytečná věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 12:27

Jo a taky pokud si budeš vše brát ze svatebního salonu (šaty, oblek, prstýnky, kytice,…), tak ti můžou udělat cenu. Nám paní udělala cenu a to musím říct, že i tak prstýnky přes salon levnější než v jakémkoliv zlatnictví a že jsme jich objeli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 12:29

Výslužku v létě - fakt blbost, kdo by to jedl, ani my jsme neměli, nechali jsme si udělat víno se svatebníma etiketama, ale vůbec bych výslužky nehrotila teda. Oznámení my poslali SMSkou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
8.8.13 12:39

@MedunkaJana
máme skupinku svatba 2014 https://www.emimino.cz/…svatba-2014/
záleží jestli chceš radu od těch co už svatbu měly nebo s jinými prožívat „předsvatební příprvy“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MedunkaJana
8.8.13 12:54

Pro sebe saty mam vybrane..vyjdou me na 3500, pro pritele nemam ani pro deti ne…to bude darda asi nejvetsi…prstynky vezmeme urcite nejake pekne ale levne, kytku mi udela kamaradka.
Svatbu chceme na radnici. Coz uz se neco usetri nez venku, fotografa nepotrebuji kamarad je fotograf, vytisknout pozvanky atd. mi zas udela tata v praci takze to mame taky usetreno, ale bojim se pak tech malickosti…a hlavne kde mam kadeřnici a právě pak ty přípravy po obřadu…udelat to odpoledne je dobry napad usetri se za obed, ale i tak zahradu nemame, kde by se to dalo prave udelat, coz je blby protoze to budu muset resit nejakou restauraci do ceho se mi moc nechce..
Takze uz abych zacala setrit vydim to na odkladani 1000 mesicne a treba neco nasporime :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
MedunkaJana
8.8.13 12:57
@Betynka87 píše:
Taky plánujeme svatbu na příští rok, tak se tu nechám inspirovat s dovolením :palec: :palec:
Jen teda nás bude podstatně víc - čítám 70 nejméně :mrgreen:

Tak to gratuluji, taky bych chtěla víc lidí, ale to už by jsme fakt nedali :dance:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama