Po genetickém vyšetření páru

Janinecicka
10.8.20 10:16

Po genetickém vyšetření páru

Ahoj, mám za sebou dva potraty, byli jsme s partnerem na genetickém vyšetření páru. Výsledky mají být za 5 týdnů. Zajímalo by mě, jestli vám tam někomu něco našli, případně, jak to řešili dál?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4267
10.8.20 10:43

@Janinecicka To se nedá takhle říct. Nezbývá ti nic jiného než čekat. Bohužel. A byla jsi i na imunologii? Spíše pokud není zakopaný pes tam… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Janinecicka
10.8.20 10:47

Já klidně počkám. Jen se ptám, jestli vám na té genetice něco našli… jako pak z těch výsledků :D Nějakou mutaci nebo něco. Na imunologii mě nikdo neposílal. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1632
10.8.20 11:21

@Janinecicka nám nenašli nic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
10.8.20 12:38

Nám nenašli nic, ale pro jistotu nám u každého IVF dělali genetiku embryí a je fakt, že většinou tak třetina embryí neprošla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
10.8.20 13:05

Mně našli na genetice trombofilní mutaci, ale ta můj konkrétní problém nezpůsobila, i když se možná na něm trochu podílela, nikoli ale z většiny.
Být Tebou ale, pátrala bych i v imunitě. Tam se u mě našel zásadní problém. Po dvou potratech máš nárok na imunologické vyšetření, i když Ti možná (stejně jako mně) bude Tvůj dr. tvrdit, že ne. Potřebuješ k tomu žádanku buď od svého gynekologa nebo obvodního lékaře. A až jí budeš mít, jdi na POŘÁDNÉ imuno vyšetření, např. Gennet Praha, Imunia Praha nebo v Plzni u prof. Ulčové-Gallové. Už jsem se setkala s pár děvčaty, kterým bylo někde provedeno jen základní vyšetření - nic se nenašlo, a pak po dalším nezdaru, na jiném pracovišti, našli příčinu právě v imunitě..
Držím pěsti, vím moc dobře, jak Ti je :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Janinecicka
10.8.20 13:13

Děkuju za odpovědi. Bojím se, že mě tam doktor nebude chtít poslat. Jsem z JČ kraje a tady se to asi ani nikde nedělá. Koukala jsem, že pro samoplátce to stojí asi 19 000,– pro ženu a 7 000,– pro muže. :zed: Když se na genetice nic nenajde, tak to promyslím. :)

• Citovat
  • Nahlásit
20
10.8.20 13:23

Já jsem taky z JČ kraje :lol: tady se dělá něco málo v místních ivf centrech, ale to opravdu nemá význam..
Já byla před třemi lety ve VFN u dr. Malíčkové, jenže tam to už nefunguje. Přešla jsem pak za dr. Malíčkovou právě do Gennetu v Praze. Ten bych Ti asi tedy doporučila nejvíc, imunologů tam působí víc. Ještě mě napadá, že v Praze by se tomu měli věnovat i v IS Care. Ale určitě jsem nic neplatila - prave proto, ze jsem měla tu žádanku… V Plzni byla na imuno vyšetření kamarádka a také nic s žádanku neplatila. Jak to funguje s platbou v té Imunii to nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
10.8.20 15:28

@Janinecicka Ohledně imunologie jsme byli u Dr. Malíčkové v Praze (pracuje teď v ISCARE), bez žádanky a nic jsme neplatili :nevim:
Když k někomu, tak k ní, je asi nejlepší na reprodukční imunologii v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 16:10

Ahoj, my meli geneticke testy. Vysledky dopadly dobre, az na jednu " mutaci" nevim presne nazev, no, jsme oba z poloviny prenaseci a je velka pravdepodobnost ze tehotenstvi skonci hned v zacatku potratem. Takze u nas se prislo na to, co to je, pry se da dany problem resit leky, ktere se berou hned od pozitivniho tt do konce prvniho trimestru.

Ale - nijak jsme vice neresili. Nez byly vysledky z genetiky hotove, otehotnela jsem prirozene a zvladla cely prvni trim.bez potizi.

Drzim palce at vse dobre dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
1632
10.8.20 16:44

@Janinecicka doktor tě pošle do Budějc do genetického centra, jen ti vypíše žádanku, nic platit nebudeš. Pokud by tě chtěl poslat i na imunologii tak to už by tě poslal do Prahy nebo do Plzně, taky je to zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama