Podat na tchýni trestní oznámení?

Anonymní
3.4.17 23:42

podat na tchyni trestní oznámení?

Prosím o ponechání anonymu, týká se to rodiny. Já už normálně nevím co mám dělat. Mám tchýni co mě k smrti nesnáší. No budiž. Jenže před časem jsem se dozvěděla, že o mě šíři různé pomluvy, došlo k hádce a neviděla jsem se s ní už skoro rok. Jenže teď se mi poslední dobou donáší jak o mě mluví před lidmi jako o svi.ni, pí. č.. a podobné chutné výrazy a ke všemu vykládá jak braním svému manželovi vídat syna z prvního manželství, jak nechci, aby ho k nám bral a zajímal se o něj, že jsem strašný hajzl. l a chci, aby se manžel staral pouze o naše dítě a to první odkopl a že ani nechci, aby se vídal s vlastní rodinou a on mě ve všem poslouchá. Pro nic z toho co tvrdí nemá jediný důkaz, že je to pravda, protože nic z toho jsem nikdy neudělala. Manžel si syna bere kdykoliv chce, v ničem mu nebráním. To jí taky řekl, ale ona to obrátila tak, že se mě chudák bojí a to všude vykládala. To už se manžel vytočil, poslal jí do háje a přerušil s ní kontakt. I přes mé upozornění ať pomluv laskavě zanechá je šíří dál a pokaždé se dozvím totální lež jako třeba teď to, že moje rodina si schválně kupuje manžela ať se s nima nestýká atd. Jsme docela malé město a lidé už tu na mě koukají jak na nějakého vyvrhela, protože proč by si to chudinka vymýšlela. Ona si u toho dokonce i popláče jak to vykládá. Prostě už to zahnala do takové krajnosti, že mě ty její lži společensky znemožňují a ona toho prostě nenechá i když jsem jí o to žádala. Takže na ní chci už podat trestní oznámení. Jenže hmatatelně v ruce nic nemám, pouze lidé mi řeknou. Jenže nemůžu očekávat, že když mi někdo líčí jaký mám cejch totálního zmetk. a, že mi to půjde dosvědčit i na PČR. Být chlap tak si to vyřídím hezký ručně, ale takto jsem bezmocná. Manžel stojí při mě, jeho to také štve, ale co dělat? Buďto podám to TO pro pomluvu nebo nevím co jiného. Nebo pokud mi poradíte jak jste se vy vypořádaly s takovým dárečkem budu za každou radu či nápad ráda. Jen prosím ne rady typu mrtvá krysa před dveře, oholit jí hlavu dohola atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74799
3.4.17 23:47

Jako chápu, že tě to štve, ale pokud nemáš nic v ruce, tak to stejně odloží… a ještě si lidi budou povídat, že to je ta, co na svou vlastní tchýni podává trestní oznámení a paradoxně to možná dodá těm pomluvím na věrohodnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.17 23:54

Zdavím
Ano vyřešit se to dá trestním oznámením jako slovní napadení myslim že pokud se prokaže zaplatí pokutu. Ale zda se to zlepší :think: řekla bych že se to spíše ješte zhorší pokud je taková jak povídáš. A myslim že si domyslíš jaké by tentokrát byli uražky.

• Citovat
  • Nahlásit
9578
4.4.17 00:05

Bud ji ber jako nemocneho cloveka a nevsimej si toho, nebo lidem navykladej, ze se zblaznila :lol: a nebo… delej same hezke veci, aby ji lidi nemeli duvod verit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
4.4.17 00:18

Neřeš, nestýkej se s ní, tím jí nedáš příležitost, aby o tobě něco věděla. Pokud to tak dodrží i tvůj manžel, tak jedině dobře. Jí dojdou náboje a bude si muset vymýšlet úplně vše, což ji za chvíli dožene, protože ty její lži budou čím dál tím víc nevěrohodné. A upřímně, pokud ona používá tak ošklivé výrazy, jako jsi popsala, tak si o ní lidé asi také nebudou myslet nic dobrého, nemyslíš? Vždyť ona se tím, co dělá a říká, znemožňuje sama. Někteří lidé prostě potřebují mít nepřítele, po kterém se budou vozit.
Jak píše @Tarinka, buď milá, hodná, lidem pomáhej a naslouchej a oni si na tebe i na ni udělají názor sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.17 01:01

Já se s ní nestýkám. Jak jsem psala výše skoro rok jsme se neviděly. S manželem též tak podobně. Neví jak se máme, jak žijeme, ani jak teď vypadá nebo jak se má naše dítě, prostě nic. Ale ona prostě v té svojí zášti i když jsme se viděli naposledy někdy loni v první půlce roku furt si něco vymýšlí a šíří to po lidech. A teď poslední dobou se dozvídám řeči, že se mi chce vyloženě :poblion:. Jenže jí to prostě 90% lidí baští, protože proč by si to vymýšlela. Jako já už fakt nevím co mám dělat. Jako já na lidi jsem milá atd. Když je ke mě někdo slušný jsem také, ale už tak stejně se na mě dívají jak na tříhlavého draka co jsem to za megeru. Přitom na jedinou tu svou lež nemá jakýkoliv důkaz, nemá to čím dokázat nebo podložit. Jednou se dokonce stalo, že manželovi psal jeho dávný kamarád ať se vzpamatuje, že kvůli mě odstřihuje rodinu a děcko, jestli mu to za to stojí atd. Nakonec z toho vyplynulo, že se potkal s tchýni, ale vysvětlit si to nedal, protože mamka z toho prý byla opravdu nešťastná tak by a si to nevymyslela. Jakouž fakt nevím jak se bránit. Ono mi to prostě příjde, že vyloženě čeká na to až to neustojíme a s manželem se rozvedeme. Přitom jsem se radši už totálně stáhla. Nedávám fotky na soc. sítě, nechodím nikam večer s kamarády ani já ani manžel, aby jí to někdo pak neřekl a nebylo z toho jak nám to neklape, jak jsem se tam věšela na jiné chlapy… Ven fakt už radši jen vyrážím buďto s manželem nebo maximálně na nákup a na dětské hřiště, aby se jí náhodou nedala příčina k vytvoření nových pomluv. Už si vážně nevím rady :(

• Citovat
  • Nahlásit
14655
4.4.17 01:24

Asi bych se odstěhovala někam hodně daleko, a byl by pokoj. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
4.4.17 01:34

Rozhodně bych nepřizpůsobovala život a své aktivity podle toho, aby někdo něco neřekl, či se něco nedoneslo tchýni. Žijte si podle svého a vůbec se neomezujte. Ono jednou vyjde najevo kde byla pravda, hlavně nemáte se z čeho obhajovat před veřejností, to nedělejte. Mějte vztyčené hlavy. Tchýně je prostě,, nešťastný člověk,,, který žije svým zahořklym životem a zlobou, a vy se tím nesmíte nechat ovlivnit. Dělejte si co chcete, ukažte že jste šťastní a spokojení, pokud chcete si dát foto rodiny na sociální sít, dejte. Jenom ať všichni vidí že jste ready a tchýně ať se třebas pos. e :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.17 05:28

Anonym M. z důvodu rodinných informací. Pokud by mělo dojít k odtajnění, tak smazat!

Naprosto chápu, jak se cítíš, u nás se tou pomlouvající stala švagrová. Bohužel ani nevím proč, neměla mne ráda a ani netuším, co svým počínáním sledovala. A už se to ani nedozvím. Pomluvila mne před tchánovci, udělala ze mne slepici, která všechno strká na internet - tchánovci se obuli do mého muže - týden to u nás vypadalo na rozvod. Pak švagrová udělala jednu obrovskou chybu, která mně dala do ruky možnost vysvětlit situaci aspoň mému muži, který se naštval tak, že s bratrem a jeho ženou 2 roky nemluvil. Chtšl to jít řešit, ale já to zakázala.
Zakázala jsem to už před těmi dvěma lety protože švagrová v době jejích útoků proti mně bojovala s rakovinou - vlastní máma ji zemřela rok předtím a švagrové „zbyla“ akorát tchýně (skvělá ženská), která ji byla oporou. Nechtěla jsem, aby se stalo, že pokud by se to celé vysvětlovalo, tak aby se tchýně na švagrovou dívala špatně, ona tu pomoc a oporu fakt potřebovala. To jak rodina mého muže reaguje vím podle toho, jak se k celému konfliktu postavili dospělé děti mého muže - odstřihli rodinu svého strýce a tety. Ty útoky byli vážně přes čáru, dalo by se mluvit i o stalkingu, posílala mi anonymní zprávy (stylem, že být mým mužem, tak už mám dávno kufr za dveřma, vystupovala pod jinými nicky na FB, lezla do skupin rodičů s postiženým dítkem - protože my postižené dítě máme - a snažila se sledovat vše co jsem dělala).
Tchánovci jsou starší lidé sedmdesátníci, takže nerozumí tomu a bylo by složité jim to vysvětlovat - ovšem hráli s ní její hru (nechali se zneužít - asi si mysleli, že je to všechno pravda a taky, proč by si to ta chudinka vymýšlela, když má svých starostí dost)- navíc jak jsem napsala výše, já ani nechtěla celé to martyrium vysvětlování podstupovat s tím, že bych musela jim vzít jejich náhled na švagrovou, fakt jsem ji nechtěla uškodit. Pořád jsem věřila, že se to jednou vysvětlí.
No, nevysvěětlí - švagrová před třemi týdny zemřela a s ní odešla i jediná šance, jak ze sebe před tchánovci sejmout to co jim nakecala. Teď už by to bylo o tom, že špiním památku zesnulé nemocné mámy. Je mi to šíleně líto (i to, že nakonec zemřela, obzvláště mladá ženská máma dvou dětí, i když skorodospělých), navíc jsem si uvědomila, že pokud by tchýně (mamka) nechtěla vidět mne v tom světlr, v jakém mne vykreslovala před nini švagrová, tak by se mne na to zeptala a rovnou tomu nevěřila. Takže teď je švagrová mrtvá a tchnovci ve mně vidí tu svi.ni. Už to nezměním, protože bych ze sebe přesně tu svi.ni udělala pokud bych to řešila.

Tobě bych, mil zakladatelko, chtěla říci, že tím TO nic nevyřešíš. Tchýně bude navíc ještě více na koni. Známí bohužel budou zaslepení jejími řečmi, navíc pokud je hysterická povaha, která se dokáže i rozbrečet, aby dodala svým slovům vážnost. Jako teď mne napadlo, jestli by nestačilo, abys po městě začala chodit Ty s pláčem a všem na potkání povyprávěla něco na tchýni - třeba pravdu o tom, jak se rozhodla Vás zničit. (protože jít od toho se lží a nějakým výmyslem by se mohlo vymstít - ona by zřejmě to TO podala, jak ji popisuješ)Bojivat její zbraní, ale přesně opačně. Třeba i říct podezření, že je asi nemocná - protože mně tedy její chování příjde jako chování psychicky nemocného.
Držím palce, ale pamatuj, proti pomluvě se nedá bránit. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
5241
4.4.17 06:47

Já mám známé, kdy jedna o druhé mluvila hrozně a když ji potkala na ulici, tak řekla třeba pí*ča nebo *kunda tak, aby to slyšela jen ta dotyčná paní procházející zrovna kolem ní. :cert: A jednou ji ta druhá nahlas povídá, že ještě jednou a jde na policii. Už to ta sprosťačka neudělala… Tak bych minimálně tím pohrozila a po neuposlechnutí varování bych na policii fakt šla, minimálně si ji pozvou k podání vysvětlení a to by drbnu mohlo zastavit nebo aspoň omezit v činnosti. :pocitac: Držím palce, musí to být hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
4.4.17 06:49

Ona je svi.ne tak bud ty taky :lol: Já by jsem ji dala stejnou lekcy, všude by jsem ji pomlouval a, byt hodna na okolí je fajn, ale to tchyni nerozhodl a bude ještě horší. Mer stejným metrem. ;) Jak ona na tebe, tak ty na ni. Nikdy nebudete kamosky. Já by jsem o ni říkala hodně nehezke věci, jak se tady zmiňuje:se zblaznila, mluví sama se sebou, ma pocit ze ji někdo pronasleduje, tobe vyvolává a přitom te pomlouva :mrgreen: Normálně se s ni nemazli, a jak se říká…každá Svin. e ma svyho řezníka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
4.4.17 06:53

@mau-mau Přesně tak, už to ze bude muset jít na policii podat vysvětlení bude pro ni ostuda a ponaučení. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
4.4.17 07:01

Hrozná móda tahle trestní oznámení. Jen se připrav, že v okamžiku, kdy to policie odloží, což se nepochybně stane, a tchyně je alespoň trochu erudovaná, můžeš mít ty na krku stejný problém pro křivé obvinění. Roztočíš spirálu, ze které není úniku a nikdo nevyhraje, navíc ty na tom budeš jako spouštěč vždy hůř. Navíc za sebe říkám, že pokud ti tak hrozně vadí, co tchyně vykládá, dost možná jsi tomu i pomohla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2813
4.4.17 07:28

@Moucharda to si myslím taky.Jsme v ČR a trestní oznámení se musí opírat o fakta a důkazy. Kdyby aspoň psala smsky, plakáty, video jak maluje kosočtverec s tvým jménem apod.ale jinak může dojít jen ke spirále obvinění, které stejně všichni smetou ze stolu a za rohem se pousmějí, jak se dvě ženské čepýří :lol:
Máš štastné manželsví? zdravé děti? práci?…tak co řešíš? co si mluví druzí ti může být šumák a věř, že to budou mluvit i po trestním oznámení :lol:
Kdyby si manžel nebral syna z prvního manželství, tak je to především starost jeho první ženy a syna. Pokud neděláte nic špatně, tak je směšné zabývat se tím co říkají lidi. Řešit co si povídá okolí je trochu dětinské, i když chápu, že je to nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5001
4.4.17 07:47
@Anonymní píše:
Já se s ní nestýkám. Jak jsem psala výše skoro rok jsme se neviděly. S manželem též tak podobně. Neví jak se máme, jak žijeme, ani jak teď vypadá nebo jak se má naše dítě, prostě nic. Ale ona prostě v té svojí zášti i když jsme se viděli naposledy někdy loni v první půlce roku furt si něco vymýšlí a šíří to po lidech. A teď poslední dobou se dozvídám řeči, že se mi chce vyloženě :poblion:. Jenže jí to prostě 90% lidí baští, protože proč by si to vymýšlela. Jako já už fakt nevím co mám dělat. Jako já na lidi jsem milá atd. Když je ke mě někdo slušný jsem také, ale už tak stejně se na mě dívají jak na tříhlavého draka co jsem to za megeru. Přitom na jedinou tu svou lež nemá jakýkoliv důkaz, nemá to čím dokázat nebo podložit. Jednou se dokonce stalo, že manželovi psal jeho dávný kamarád ať se vzpamatuje, že kvůli mě odstřihuje rodinu a děcko, jestli mu to za to stojí atd. Nakonec z toho vyplynulo, že se potkal s tchýni, ale vysvětlit si to nedal, protože mamka z toho prý byla opravdu nešťastná tak by a si to nevymyslela. Jakouž fakt nevím jak se bránit. Ono mi to prostě příjde, že vyloženě čeká na to až to neustojíme a s manželem se rozvedeme. Přitom jsem se radši už totálně stáhla. Nedávám fotky na soc. sítě, nechodím nikam večer s kamarády ani já ani manžel, aby jí to někdo pak neřekl a nebylo z toho jak nám to neklape, jak jsem se tam věšela na jiné chlapy… Ven fakt už radši jen vyrážím buďto s manželem nebo maximálně na nákup a na dětské hřiště, aby se jí náhodou nedala příčina k vytvoření nových pomluv. Už si vážně nevím rady :(

Toto hned vypusť. Neschovavej se, podřizuješ se tomu jejímu jedu a i na lidi to může působit tak, že jsi divná a že má tchýně pravdu. Je mi lito, co prozivas, věř, že vím, jak se cítiš. Ale delej to, co chces, bez ohledu na ni :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat