Podezření na zánět slepého střeva

23.7.15 23:56

Podezření na zánět slepého střeva

Ahoj,
Mam podezření na zánět slepého střeva.. Je mi 14 a uz asi 4 dny me boli bricho.. :,( jde to od pupíku do levého dolního rohu břicha s hned v zápětí do pravého. Cele dny mi neni dobre. Sotva si dojdu na záchod. Nemam chut ani k jídlu.. Co myslíte? Má nebo měl nekdo podobné problémy? Děkuji za každou odpověď.. Uz nevim co mam delat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22488
24.7.15 00:03

Řekni to rodičům a určitě ráno zajdi ke svojí dětské lékařce(lékaři. Popř do nemocnice na pohotovost ještě teď v noci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 00:47
@atominnka
@atominnka píše: Řekni to rodičům a určitě ráno zajdi ke svojí dětské lékařce(lékaři. Popř do nemocnice na pohotovost ještě teď v noci
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
24.7.15 08:02

Nevím přesně..,ale rozhodně bych co nejdříve navštívil lékaře, aby mně prohlédl. Mě např. břicho začalo a ne vůbec moc pobolívat, tak jsem po dvou dnech zašel za obvoďačkou, ta mi promáčkla břicho-píchlo to, takže dost už silný příznak, dále udělala CRP-kontrola krve zda není zánět a bylo tam něco, tak na prohlídku na chirurgii do nemocnice, tam mě prohlédli, hned si mě tam nechali a ještě ten den šel „slepák“ ven.. :) Připomínám že opravdu mě to moc nebolelo, někdy to bývá horší.. :roll: 8o -tak pokud bolest trvá, hned k lékaři :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 08:22

@Elizzabeth Ahoj, doufám, že už jsi u lékaře. Moje maminka, když byla holka, tak se to taky bála říct rodičům. Nakonec to dopadlo tak, že jí slepák prasknul a dostavil se zánět pobřišnice. Slepák pak musel ven dosti akutně, takže má dodnes obrovskou jizvu. Naštěstí to ještě stihli včas, jinak by tu už nebyla (a já tím pádem taky ne). POkud se slepák řeší včas, tak buď se jen rozhání ledem a nebo se operuje laparoskopicky, takže máš pak jen minidíru v pupíku a minidíru na pravém boku a to za to stojí, ne ;) I kdyby to slepák nebyl, tak lepší plašit zbytečně, ono to zas může být něco jiného. Čtyři dny, to už na dietní chybu nevypadá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
24.7.15 12:46
@Amys píše:
@Elizzabeth Ahoj, doufám, že už jsi u lékaře. Moje maminka, když byla holka, tak se to taky bála říct rodičům. Nakonec to dopadlo tak, že jí slepák prasknul a dostavil se zánět pobřišnice. Slepák pak musel ven dosti akutně, takže má dodnes obrovskou jizvu. Naštěstí to ještě stihli včas, jinak by tu už nebyla (a já tím pádem taky ne). POkud se slepák řeší včas, tak buď se jen rozhání ledem a nebo se operuje laparoskopicky, takže máš pak jen minidíru v pupíku a minidíru na pravém boku a to za to stojí, ne ;) I kdyby to slepák nebyl, tak lepší plašit zbytečně, ono to zas může být něco jiného. Čtyři dny, to už na dietní chybu nevypadá :hug:

Doufám, že dnes už ledem nerozhání, jako dítě jsem několikrát skončila v nemocnici se slepákem, který rozháněli. Podle mě hloupost, chytá mě to občas i v dospělosti, kdyby mi ho tenkrát rovnou vyndali měla bych klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 13:51

@AstraG Tak mému bráchovi ho rozháněli, když byl malý a od té doby nemá problémy :nevim: Slepé střevo má v těle svou funkci, takže bych ho asi taky preventivně nevyndavala. Ale pokud se to opakuje, tak by s tím něco dělat měli, to jo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
24.7.15 13:56

@Amys o prevenci nepadlo ani slovo. Já mám s rozháněním špatné zkušenosti, čas od času se slepák ozývá, a není to příjemné. Práh bolesti mám vysoko, takže s tím k doktoru nechodím. V těhotenství mě to chytlo dost, že jsem proklínala doktory, že mi ho v dětsví při opakovaných hospitalizacích nevyndali a zřejmě šetřili použitím ledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
24.7.15 14:00

A není třeba mít ani strach, kupříkladu já(a to jsem starý posera… :mrgreen: )a na to že jsem chlap 8o, když mě měli operovat, respektivě jsem to věděl, tak ale to bylo hlavně tím že mi určitě píchli nějaké sedativum, či analgosedaci jsem měl napíchlou, vůbec jsem se nebál a bral to jako když jdu k obvodní na kontrolu… :lol: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 14:05

@AstraG No tak ale tohle vůbec nemusí mít souvislost se slepákem. Být tebou, tak to pořeším s nějakým gastroendologem. Jako chronický slepák se kupříkladu tváří i crohnova choroba, protože obvykle dochází k zánětu na pomezí tenkého a tlustého střeva. Tím ti neříkám, že máš crohna, ale pouze to, že to slepákem nemusí být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
24.7.15 14:19

@Amys slepákem si jsem jistá, ta bolest je nezaměnitelná, kdo to zná, ví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4551
24.7.15 14:21

@Bjustřík Na mě ty jejich oblbováky vůbec nefungovali a ještě na operačním stole jsem jim říkala, že vůbec nespím a ani nejsem přiblblá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 14:35
@AstraG píše:
@Amys slepákem si jsem jistá, ta bolest je nezaměnitelná, kdo to zná, ví ;)

Však ti nic nebrání si s tím k doktoru skočit 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16378
24.7.15 18:08

Začínám být lehce paranoidní, zavřeli anorexii, je slepák. Pokud se pletu, zakladatelce se omlouvám. ALe ve 14 diskutovat na miminu, jako nováček, nevím nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 19:00

@vokishka
Hledala jsem jiné stránky a nikde mi neodpovídají..tak jsem našla tuhle..
Na kontrole jsem byla a ted jsem v nemocnici..neni to akutní..ale říkali asi na 80% pujdu na operaci :( kdo uz byl na operaci? Mam se bat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama