Podvody celý život - jak s tím naložit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 14:41
Podvody celý život - jak s tím naložit?

Prosím, poraďte, zejména vy, co jste zažily.

Skoro celý život mě podváděl - tvrdil, že nemá peníze, měl, byly bokovky, lhal mi, pod rouškou podnikání všechno hromadil jen na sebe - zpočátku tedy ne, ale druhých 10 let ano, postupně jsem na to přicházela, do jeho účtů se nedostala, zamykal si to, odvezl pryč. Manželství samozřejmě krachlo. Jenže já zjišťuju, že jsem v době manželství věděla tak 15%, zbytek ne, lhal mi do očí úplně neuvěřitelným způsobem, zejména poslední roky - podařilo se mi i zjistit, s jakými penězi disponoval, přitom ode mě si nechal platit své dluhy (chodily exekuce, snažila jsem se, abychom se nedostali do průseru).
Když jsem zjistila hloubku toho všeho, tři dny jsem prozvracela, jak mi bylo z něj blbě. On se zdekoval, zmizel, snaží se, aby mu všechno zůstalo (nebuďme idealisty, soudy nepomůžou), takže se vším majetkem hospodaří dál, žije si královsky, střídá ženy, drahé dovolené, já složitě po šílených podnájmech i s dětmi.

Jak to zvládnout a nezbláznit se. Odpustit mu nejde…

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 25.01.19 14:46

Jestli si žije královsky měl by platit i královské alimenty ne?? Děti přece mají právo na stejnou životní úroveň :think: co se týče zbytku byla bych vděčná že sem se takového lháře a haj*la zbavila a než abych kuli němu zvracela bych si bouchla šampáňo… Jinak máš přece právo na polovinu toho, co nabyl v době manželství ( pokud ste neměli nějakou předmamželskou smlouvu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 14:48
@Kriss Tina píše:
Jestli si žije královsky měl by platit i královské alimenty ne?? Děti přece mají právo na stejnou životní úroveň :think: co se týče zbytku byla bych vděčná že sem se takového lháře a haj*la zbavila a než abych kuli němu zvracela bych si bouchla šampáňo… Jinak máš přece právo na polovinu toho, co nabyl v době manželství ( pokud ste neměli nějakou předmamželskou smlouvu)

Právo je jedna věc, skutečnost je jiná. Nemám peníze na drahé právníky, aby mi to vysoudili. A královské alimenty? Stačí si tu přečíst, jak to obvykle bývá…

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 25.01.19 14:55
@Anonymní píše:
Právo je jedna věc, skutečnost je jiná. Nemám peníze na drahé právníky, aby mi to vysoudili. A královské alimenty? Stačí si tu přečíst, jak to obvykle bývá…

Když ti to ti drazí právníci vysoudí tak je budeš mít z čeho zaplatit… A s alimentama to tu bývá mizerné, protože si každá řekne přesně tohle co ty, ex nic nepřizná, dělá všechno na černo, nemá to smysl, tak pak každému všechno projde a ženská akorát brečí na emiminu že se má chlap prase v žitě a ona s dětma jsou na suchých rohlících.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 25.01.19 14:59
@Anonymní píše:
Právo je jedna věc, skutečnost je jiná. Nemám peníze na drahé právníky, aby mi to vysoudili. A královské alimenty? Stačí si tu přečíst, jak to obvykle bývá…

A byl soud ohledně určení výživného, nebo jsi na všechno rovnou rezignovala?

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 25.01.19 15:05

Žila jsi v jeho baráku a investovala do něj ze svého a to dobrovolně, že. Pak se nemůžeš divit, že soudy rozhodly jak rozhodly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 15:08
@Mango_Lassi píše: Žila jsi v jeho baráku a investovala do něj ze svého a to dobrovolně, že. Pak se nemůžeš divit, že soudy rozhodly jak rozhodly.

Nežila jsem v jeho baráku, máme družstevní byt, ještě zbývá pár let na doplacení.

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 25.01.19 15:10
@Anonymní píše:
Nežila jsem v jeho baráku, máme družstevní byt, ještě zbývá pár let na doplacení.

Tak to jste toho majetku tolik neměli teda.

divine woman
Extra třída :D 10164 příspěvků 25.01.19 15:22
@Anonymní píše:

Nepotřebuješ peníze na drahého právníka. Jestli víš jakou sumou manžel disponuje a dá se to prokázat, můžeš právníkovi slíbit procenta z vysouzené sumy. Se pak bude snažit.

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 25.01.19 15:29
@Anonymní píše:

Ale pokusit se je vysoudit za to stojí.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 25.01.19 15:41
@Mango_Lassi píše:
Tak to jste toho majetku tolik neměli teda.

Vždyť píše, že vše měl bokem a ona to nevěděla

arinecka
Kelišová 5600 příspěvků 25.01.19 16:33

Opravdu by se ti vyplatilo si najmout dobrého právníka. Pokud měl majetek a peníze za trvání vašeho manželství tak polovina je prostě tvoje :think: Myslím že by se to dalo lehce prokázat.

Procházející
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 26.01.19 13:07

Chce to právníka, at to za tebe někdo vybojuje, ale to ty víš. :kytka:

Já si myslím, že pro tebe je horší se s tím srovnat spíše psychicky. Není všem dnům konec, i na něj dojde. Sama vidíš, jak lže a přetvařuje se, to může jen vypadat, že se má dobře. A další ženská mu to spočítá. Hrozně ti ublížil, bude to chtít hodně času. Ale karma je zdarma a ty běž hlavně oslavovat, že ses ho zbavila, taky jsi ho mohla prokouknout až v 55ti. Ted máš ještě spoustu času si užít života. Co to bylo za život, když jsi musela platit exekuce?! Bud ráda, že je to pryč. Ty musíš odpustit sobě. :srdce: :srdce:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >