Pojeďme spolu na výlet!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 12:50
Pojeďme spolu na výlet!

Milé Jihomoravské maminky, už dlouho mi táhne hlavou takový nápad. Ráda bych se seznámila a scházela s maminkou (maminkami), která by měla chuť se zhruba jednou za 14 dní, za měsíc, domluvit na společném výletě v naší lokalitě (Hodonínsko, Břeclavsko, Kyjovsko) Nejde mi o procházku, popití kávy a rychle zase domů, ale vyloženě o plnohodnostný, klidně i celodenní výlet - skanzen, Zoo, zahradní železnice, drakiáda, pohádkový les a pod. Prostě se domluvit, najít akci a tu si spolu užít. V okolí mam kafíčkových kamarádek dost, ale je problém někoho dostat na pořádný výlet a taky, mám dvouleťáka a chci mít parťáka i pro něj, jeho ty miminka prostě až tak neberou ;) :twisted:

Pojďme něco spáchat, domluvit se, mít jiné zážitky než hřiště, kavárny, dvorky a zahrady ;) Mimi ani staršáci nejsou na překážku, podobná věková kategorie té naší (myslím ted děti :-)) je vítána :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 06.10.14 13:03

Super nápad, hned bych se připojila, ale jsem z druhého konce republiky. :(

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 06.10.14 13:14

@Kalla1412 Hlásím se jako průvodce po Brně. A pokud máte některá mezi potomky nadšence do vláčků, tak to asi budu ten správný „strejda na hlídání“.
Hned na úvod mám pár tipů:
Za prvé - nákladní nádraží v Brně-Maloměřicích. Vede nad ním lávka pro pěší, na vlaky je pěkně vidět shora.
Za druhé - pavilon Antropos s maketou mamuta. (Počítejte ale s tím, že vstupné není levné a plyšový mamut a jiné suvenýry z Antroposu taky nejsou za desetikorunu…)
Za třetí - kolejiště „Modelový svět“ v Brně na Josefské; kousek odtud na Starobrněnské je restaurace „Výtopna“, kde vám pití přiveze vláček - jídlo už roznáší obsluha.
Za čtvrté - přijeďte se podívat vlakem k nám do Adamova. Jen tak, na takový výlet na „přičichnutí“ k Moravskému krasu. Terén je tu kopcovitý, ale jinak je na každých sto metrch k vidění něco - pěkný výhled z kopce na hlavní tah železniční tratě, rozhledna Alexandrovka, několik moderních dětských hřišť, pokud by někdo chtěl vidět „středověkou“ kamennou pec na tavení železa, tak i ta tu je (asi 20 metrů vysoká…) A hlavně kolem dokola - lesy a kopce, kopce a lesy… Pořád jste v přírodě a přitom máte vymoženosti civilizace pár metrů od své osoby (včetně naší MHD na 10 korun za jízdenku).
Tak takovouto lokalitu jsem dlouho hledal…

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 13:43

@Jura007 Juro, super ;) :hug: Tajně jsem doufala, že ty nezklameš :-) Navícbudeme mít chlapa :-) Miky je ve věku nadšení z pohybujícího se čehokoliv, včetně mašinejk. Ten Adamov - jeho okolí s tím hradem, jak se jen jmenuje, to by bylo super :-) I když to teda není Hodonísko, Kyjovsko ani Břeclavsko :-)

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 13:48

@amame to je škoda :,(

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 06.10.14 13:51

@Kalla1412 Z Brna do Adamova je to 17 minut vlakem - čtyři zastávky. No a můžu vás případně vyzvednout už na brněnském nádraží.
Ale výlet do Adamova bych omezil jen na opravdu pěkné počasí - tady je to jak na větrné hůrce. Je velice jednoduché omarodit z nachlazení…
Ještě mě napadá třeba sraz v kyjovském parku, je tam na rohu u parku Králíčkova cukrárna (pojmenovaná podle rodiny dřívějších majitelů). Taková normální maloměstská - žádná snobárna první cenové skupiny.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 06.10.14 13:53

A škoda, že už na kyjovském nádraží nedělá výpravčího můj bratranec - to by vždycky bylo info z první ruky…

K82
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 06.10.14 13:55

@Kalla1412
Ja jsem sice od Phy, ale rada delam s dcerou vylety i na weekend, takze muzem vyhledove sehnat ubytko treba v Brne a pak se pridat.

Zuza30
Kecalka 398 příspěvků 06.10.14 13:57

Já bych se taky ráda přidala, mám syna 25 měsíců a jsem přímo z Brna. Zuzka

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 13:57

@K82 super :-) My jsme z vinařské vesničky, tady je krásně od jara do podzimu a kousek odtud (10 min autem) jsou Dolní Němčičky :-))na zimní lyžování jako dělané :-)Kdo lyžuje, tomu pohlídám nelyžující prcka :-)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 06.10.14 13:59

@Kalla1412 No a počítáš s tím, že brzo nastane deštivý podzim?

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 14:00

@Zuza30 Ahoj Zuzi, Miky má 27, to si budou notovat :-)

Zuza30
Kecalka 398 příspěvků 06.10.14 14:10

Asi by to bylo dobrý výlet s nějakým ubytováním, bude potřeba pořežit odpolední spánek dětí. Nebo můžou spát i v kočárku. Nemám k dispozici auto, takže jsem odkázána na veřejnou dopravu :lol:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 06.10.14 14:10

Tak mě napadá - zvládne dvouletý klučina návštěvu Technického muzea v Brně? Je teda fakt, že aut a letadel je tam hodně… Ovšem ta hernička v nejvyšším patře je spíš udělaná jako seznámení dětí se zvláštnostma techniky (až tak od čtyř let nahoru…). Pro dvouleté by rozhodně nebyla. Si myslím :think:

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 06.10.14 14:14

@Jura007 jasně, však ten Adamov nemusí být teďka a výlety se dají přece dělat i v zimě, jsou i hezké zimní dny v kterých se dá jít bruslit atd. A navíc tyhle výlety jsem nemyslela na první dva měsíce do Vánoc, spíš dlouhodoběji :-) Kyjovský park zní taky dobře :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >