Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Tak pouze úřední záležitost to není, krev není voda. Já chápu všechny zúčastněné. Tebe, manžela i tchyni. Ale pro tchyni je tvůj starší syn prostě nevlastní, no. Je to dost složitá zápletka. Taky nechci, aby mi děti přivedly domů partnery s dětmi. Ale kdo ví, co mě čeká.
@Anonymní píše:
Přesně tak to je a je to svobodné rozhodnutí manžela, které jsem ráda podpořila, protože on je opravdu otcem bez ohledu na nějaké geny. A je skvělým otcem, vím, že je to takto správně a hlavně pro naše dvě děti.
tak tohle mi říct synáček, tak mu řeknu, že je asi úplně vylízanej a že mu ta jeho blběna vymyla mozek
@divine woman píše:
Tak pouze úřední záležitost to není, krev není voda. Já chápu všechny zúčastněné. Tebe, manžela i tchyni. Ale pro tchyni je tvůj starší syn prostě nevlastní, no. Je to dost složitá zápletka. Taky nechci, aby mi děti přivedly domů partnery s dětmi. Ale kdo ví, co mě čeká.
tak zakladatelku pudí pravěká evoluční touha udat kukačku a vymejšlí všemožný blbiny, jak to racionalizovat a tchyni naopak touha, co nejlépe rozmnožit a následně zabezpečit její geny, ne geny nějakýho rozšukávacího beachboye
@prokr píše:
Prosila jsem Tě abys nám tu objasnila proč Tě zakladatelčin příběh tak irituje.To se ale zzela jistě nedočkáme. Ty totiž nechceš radit a normálně slušně ventilovat svoje názory. Ty jenom chceš/potřebuješ být sprostá drzá a zlá. Důvody si ostatní normální účastníci diskuze zcela jistě dokážou představit.
no ja bych rekla, ze je to od @lucenka jen bleda zavist, ze zakladatelka ma skveleho chlapa, ktery se stara o jeji dite jak o vlastni. kdezto ona jiz v tehotenstvi resila stridavou peci o jeste nenarozene dite upletene s dlouholetym pritelem
![]()
Ale prd, jen jde ráda proti všem, provokuje a hádá se. Profi rypalka. Ideální je ignorace.
@pohledzdruhestrany No jistě, nejdůležitější jsou ta pokrevní pouta. Matka potřebuje vychovat dítě a tchyně kope za pokrevní vnouče.
@inkakřivák Myslím, že ne. Tady se projevila mimořádně hnusně.
@markytka3 píše:
no ja bych rekla, ze je to od @lucenka jen bleda zavist, ze zakladatelka ma skveleho chlapa, ktery se stara o jeji dite jak o vlastni. kdezto ona jiz v tehotenstvi resila stridavou peci o jeste nenarozene dite upletene s dlouholetym pritelem![]()
Ano, řešili jsme to, jak bychom si případně představovali péči o dítě, kdybychom se rozešli. Nepřijde mi nic divnýho, když tohle mají lidi vyřešený předem a nesoudí se pak x let o dítě. A opravdu zakladatelce nic nezávidím.
Myslím, že tchýně je takový typ ženské, co řeší co řešit nemusí… Žijete takto několik let, a pokud v tom máte jasno vy dva s manželem, tak je od ní sprosté do toho takto zasahovat..
Ani bych vůbec nebrala v uvahu, něco o krvi a vodě atd.. Známá tatko šla do vztahu se dvěma kluky, a taky to tam měli takové… rozchod, pak ji potkal, ale už po letefch měla kluky.. Nikdo nikoho do ničeho neutil, chlap kluky přijal měli i třetí..
V rodině od manžela takto vychovává 20 let manželovi sestřenici nevlastní táta, a já to nikdy nepoznala, jak se k ní choval, jakob y byla víc jak vlastní.
Na tvém místě bych spíš přemýšleal u utnutí vztahu, protože vám udělá zle
@divine woman píše:
@pohledzdruhestrany No jistě, nejdůležitější jsou ta pokrevní pouta. Matka potřebuje vychovat dítě a tchyně kope za pokrevní vnouče.
já spíš nechápu, že zakladatelka je tak natvrdlá a nechápe to… a tchýně si samozřejmě myslí, že do toho byl chudák synáček dotlačenej, ne silou, ale ženskejma zbraněma, o nichž matinka ví, že fungujou…třeba jo, třeba ne…ale co asi zakladatelka s tímhle outěžkem čekala, protože něco v životě totálně pos.rala, a ono to jen tak samo bezbolestně nezmizí ze světa..a jak se říká, kapka ke kapce, nic se neděje, ale jednou okraj přeteče, a to se přesně stalo
Jestli píše, že se syn narodil do uplné rodiny a ke konci že je klukovi 6 let, tak 6 let to bylo ok a najednou..
Prostě zlá zapšklá ženská.. takových je bohužel…
@Janasas píše:
Myslím, že tchýně je takový typ ženské, co řeší co řešit nemusí… Žijete takto několik let, a pokud v tom máte jasno vy dva s manželem, tak je od ní sprosté do toho takto zasahovat..
Ani bych vůbec nebrala v uvahu, něco o krvi a vodě atd.. Známá tatko šla do vztahu se dvěma kluky, a taky to tam měli takové… rozchod, pak ji potkal, ale už po letefch měla kluky.. Nikdo nikoho do ničeho neutil, chlap kluky přijal měli i třetí..
V rodině od manžela takto vychovává 20 let manželovi sestřenici nevlastní táta, a já to nikdy nepoznala, jak se k ní choval, jakob y byla víc jak vlastní.
Na tvém místě bych spíš přemýšleal u utnutí vztahu, protože vám udělá zle
namlouvat si můžeš co chceš, ale pokrevní svazky jsou ty nejsilnější
@pohledzdruhestrany
Tak proč tedy lidé podstupují adopci či IVF s cizím vajíčkem či spermiemi? Jsou tyto rodiny méně hodnotné protože tam není krevní pouto?
Příspěvek upraven 08.07.20 v 19:04
@pohledzdruhestrany to jo, ale řešit to po 6 letech je trapné. a hlavně to nenij ejí věc, jeslti si ti dva po tolika letech pořídí druhé…
Přece ji nikdo neříká, že má být milující babička, ale mohla by držet pusu a choavat se normálně..
A neříkat takové věci dítěti..
Jinak tuto situaci jsem nazažila, a by nebylo, ale lidi dokáži přijmout,, jíiné dítě hlavně jde o to, být tolerantní.
Můj bratranec si taky dovedl přítelkyni s dítětem, taky to tetě vadilo, ale nikdy si otvírala hubuna dítě, a ted po 9 letech, ho bere jako součást rodiny, on taky říká tati
Příspěvek upraven 08.07.20 v 19:06
Hlavně jsme ji mohli lhát, mohla jsem přijmout nabídku manžela ještě před porodem, mohl se zapsat do rodneho listu už tenkrát a nikdo by nic nevěděl. Já to nechtěla, chtěla jsem, aby jsme měli oba jistotu, že je to správné rozhodnutí, je to závažný krok a čekali jsme téměř pět let. Tchyně patřila mezi hrstku vyvolených, kteří věděli od začátku pravdu, také jsme mohli tvrdit, že jsme se spolu nezávazně vyspali, já otěhotněla a proto jsme se dali zase dohromady a nic by nikdo nezjistil. Nehledě na to, že starší syn je manželovi podobný, jeho biootec byl velmi podobný typ. Ne jednou se stalo, že nám cizí lidé říkali věty typu, teda ty jsi celý tatínek. Vždy jsme se jen usmáli a pak se tomu zasmáli. Přesto všechno jsme nechtěli lhát a nejbližším jsme řekli pravdu. Jak mým rodičům, tak mamince od manžela. Teď si to vyčítám, protože tchyně to vypráví na potkání kde komu, jak jsem syna využila, okrádám její biologické vnouče a další lahůdky. Všechno jen kvůli pro nás pouze úřední záležitosti.