Poraďte mi cenu

9602
23.11.19 14:03

Poraďte mi cenu

Chci prodat nějaké věci po dětech. Oblečení, kočárky. Prodávám přes fb a zkoušela jsem i nějaké bazárky. Vím, že někdo prodává i hračky a dost často mě překvapí dost vysoké ceny. Procházím své staré inzeráty a říkám si, že asi mám moc vysokou cenu. A tak bych ráda, když mi poradíte. Mám třeba španělskou deku - ten menší rozměr, béžová, s medvídkem. Je skoro nepoužitá. Pořizovací cena byla myslím 650 Kč. Jaká cena se vám zdá dobrá, aby se to prodalo? Povlečení - na menší deku a polštář - růžové - nové, nevybalené, bavlna. Mantinel na půl postýlky, zavinovačka, spací pytel - stejný vzor, používané. Budu ráda, když mi poradíte. Myslím, že vysoké ceny nedávám. Dala jsem i inzerát na načaté plínky (chybí asi 3) + podložky a taky se nikdo neozval. V čem je chyba? Myslela jsem, že to zmizí hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

624
23.11.19 14:10

Napiš jaký tam máš ceny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5348
23.11.19 14:11

Ja bych treba nic typu obleceni, nacate plinky apod. z bazaru nikdy nekoupila, ani hracky, bez ohledu na stav, kvalitu a cenu.
Lidi obecne nyni maji penez az az, tak mozna k tomu pristupuji podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 14:12

@Sára 1 Já prodávám všechno méně jak za polovinu původní ceny a jedno, že to bylo 3× použité, to lidi nezajímá, nebo tomu stejně nevěří.. Z oblečení prodávám, většinou jen zimní bundy, kombinézy, softshellové oblečení, značkové boty, pokud jsou hodně zachovalé.. Body, trička, tepláky, mikynu.. jsem prodávala jen po miminku, celý balík za symbolickou cenu, po větším dítěti už tohle neprodávám, rozdávám nebo dávám do kontejneru na textil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9602
23.11.19 14:13
@mackA159 píše:
Napiš jaký tam máš ceny..

U té španělské deky 200 Kč. Je to moc? Je opravdu jak nová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9602
23.11.19 14:18

@mackA159 Spací pytel, zavinovačka, mantinel - 170 Kč. Fusak 3 v 1 taky jako nový 350 Nové povlečení 300 Kč. Je to moc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 14:19
@Alušáček píše:
@Sára 1 Já prodávám všechno méně jak za polovinu původní ceny a jedno, že to bylo 3× použité, to lidi nezajímá, nebo tomu stejně nevěří.. Z oblečení prodávám, většinou jen zimní bundy, kombinézy, softshellové oblečení, značkové boty, pokud jsou hodně zachovalé.. Body, trička, tepláky, mikynu.. jsem prodávala jen po miminku, celý balík za symbolickou cenu, po větším dítěti už tohle neprodávám, rozdávám nebo dávám do kontejneru na textil.

Mě paradoxně nejrychleji zmizely věci na větší děti :wink:

Jinak dávám většinou za 1/3 ceny max., tricka do 25 korun, mikiny do 50, džíny taky do 50 korun, bundy do 100, max. 150 pokud byla drahá, dobře se prodávají šatičky… Boty ani hračky jsem neprodavala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
23.11.19 14:29

@Sára 1 Musíš si k tomu připočíst i poštu… Když máš klasickej balík, tak je to plus 100kc.. A to už se lidem moc dávat nechce :zed: já hodně nakupuju na bazarech, ale třeba i v obchodě seženu povlečení za 300, a používaný fusak včetně pošty za 450 mi přijde moc :think: opravdu hodně koukám na ceny včetně pošty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48861
23.11.19 14:31

Snažím se nasazovat o dost nižší ceny než mají jiní, a i tak to kolikrát trvá. Koš, co stojí novej 4000, prodávaj všichni za 2500-3000, já ho dala za 2000 a trvalo mi měsíc, než zmizel. Ale zrovna jsem prodala postýlku používanou půl roku - se vším všudy koupená za 2300, prodala jsem za 1500. Tři dny inzerát visel a najednou pět zájemců. FB, sbazar, bazoš, modrý koník. Lehátko, co nabízejí za 5-600, jsem zkusila za 450 a opět hromada zájemců. Ale všecko jsou to věci, o které je zájem. Třeba oblečků je všude tuna, boty jsou téměř neprodejné i za zlomek ceny. Španělská deka je super, ale mám pocit, že „její éra“ byla tak před 5-10 lety, dneska už půlka lidí netuší, co to je, natož aby to hledali po bazarech. Jo, občas lidi nevědí, co si za to říct, popř. neprojedou ostatní inzeráty. Pokud se konkrétní fusak prodává za 4-500 ve výborným stavu, tak ho za 800 budu prodávat dost těžko. Na druhou stranu za 300 půjde pryč rychle, takže je otázka, jestli mi ta stovka stojí za to, že mi to doma bude třeba měsíce strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 14:32

@Sára 1 pokud je to nepoužité, tak max za polovinu ceny, top stav tak za třetinu maximálně… Za víc to asi moc neprodáš, kolikrát si říkám, jestli se ty lidi s cenami nezblaznili - třeba paní prodávala kombinézu z Lidlu za 200, já jí den předtím koupila v lidlu novou v akci za 169 (úplně tu samou i stejnou velikost) :nevim: já jako chápu, že ji třeba před rokem koupila za 300… Ale prostě těžko si koupím něco použitého za cenu, za kterou si to +/- koupím nové.
Když prodávám věci po dceři, tak dělám velký balík a dávám ho za pár kaček, nemá smysl to rozprodavat zvlášť, protože některých věcí se pak nezbavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 14:35
@ugluk píše:
Snažím se nasazovat o dost nižší ceny než mají jiní, a i tak to kolikrát trvá. Koš, co stojí novej 4000, prodávaj všichni za 2500-3000, já ho dala za 2000 a trvalo mi měsíc, než zmizel. Ale zrovna jsem prodala postýlku používanou půl roku - se vším všudy koupená za 2300, prodala jsem za 1500. Tři dny inzerát visel a najednou pět zájemců. FB, sbazar, bazoš, modrý koník. Lehátko, co nabízejí za 5-600, jsem zkusila za 450 a opět hromada zájemců. Ale všecko jsou to věci, o které je zájem. Třeba oblečků je všude tuna, boty jsou téměř neprodejné i za zlomek ceny. Španělská deka je super, ale mám pocit, že „její éra“ byla tak před 5-10 lety, dneska už půlka lidí netuší, co to je, natož aby to hledali po bazarech. Jo, občas lidi nevědí, co si za to říct, popř. neprojedou ostatní inzeráty. Pokud se konkrétní fusak prodává za 4-500 ve výborným stavu, tak ho za 800 budu prodávat dost těžko. Na druhou stranu za 300 půjde pryč rychle, takže je otázka, jestli mi ta stovka stojí za to, že mi to doma bude třeba měsíce strašit.

Souhlasím, já lehátko dala za 300 a do hodiny si pro něj paní dokonce přijela 8o a jestli by mi pak stovka, dvě navíc stály za to, že to budu prodávat dva měsíce a ještě s tím třeba chodit na poštu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54525
23.11.19 14:52

@Sára 1 už si tady tady dostala několikrát :nevim:
Tak buď to zrovna nikdo nechce, nebo shání něco jiného, nebo máš blbý fotky…
Prostě už ti to holky psaly několikrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
23.11.19 14:52

@Jitul.kaaa9 Nooo přesně. Tohle je moje tchyně. Broušená vesta původní cena 5500, a prodávala ji za 4500 :roll: sice top stav, nenošena… Ale stejně, nikdo ji nechce. To samý nějaka zimní souprava… Za ty prachy mám novou. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 15:38
@Sára 1 píše:
Chci prodat nějaké věci po dětech. Oblečení, kočárky. Prodávám přes fb a zkoušela jsem i nějaké bazárky. Vím, že někdo prodává i hračky a dost často mě překvapí dost vysoké ceny. Procházím své staré inzeráty a říkám si, že asi mám moc vysokou cenu. A tak bych ráda, když mi poradíte. Mám třeba španělskou deku - ten menší rozměr, béžová, s medvídkem. Je skoro nepoužitá. Pořizovací cena byla myslím 650 Kč. Jaká cena se vám zdá dobrá, aby se to prodalo? Povlečení - na menší deku a polštář - růžové - nové, nevybalené, bavlna. Mantinel na půl postýlky, zavinovačka, spací pytel - stejný vzor, používané. Budu ráda, když mi poradíte. Myslím, že vysoké ceny nedávám. Dala jsem i inzerát na načaté plínky (chybí asi 3) + podložky a taky se nikdo neozval. V čem je chyba? Myslela jsem, že to zmizí hned.

100-250 Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
23.11.19 16:45

Já po dětech prodávala zimní kombinézy a bundy za ani ne třetinové ceny a byly hned pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama