Nezvládám tři děti

Anonymní
22.11.19 13:22

Nezvládám tři děti

Jsem vyřízená.. Nezvládám se věnovat všem dětem a ještě domácnosti. Nejstarší dítě je věčně nemocné, takže většinu času doma, prostřední do školky ještě nechodí a pak mám ještě miminko. Ze dvou starších jsem na prášky. Pořád po mě něco chtějí i při vaření a uklízení, do toho mimčo řve takže jíme pozdě, doma bordel. Neustále se perou, běhají, křičí, prostřední mluví sprostě (slyší to u manžela) a nic na ně neplatí. Miminku se nemůžu věnovat tak, jak bych chtěla a moc mě to mrzí, protože čas strašně letí. :( Babičky a celkově rodina je nepoužitelná. S kamarádkama se nevídám, nemají čas (možná spíš zájem). Manžel pomáhá v domácnosti hodně, ale jinak vše na nic. Mám chuť sbalit jen nejmladšího a utéct hodně daleko a navždy. Život mě nebaví.. už od dětství je na ho… Omlouvám se, ale muselo to ven.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3747
22.11.19 13:27

Proto jsem víc jak 2 děti nechtěla a v každé diskusi týkající se rozestupu mezi dětmi píšu, že malý věkový rozdíl fakt nezaručí, že si děti pohrají a budou si rozumět. Ty už to tak ale máš, tak musíš bojovat. Útěchou ti může být, že je to jen dočasný stav. Starší z nemocí vyroste mladší půjde do školky, budou víc samostatní - uč je to, co to jde, ať se umí v rámci možností obsloužit sami a musí umět s potřebami také počkat. Záleží také, jak jste na tom finančně… Pokud si to můžete dovolit, nech občas děti hlídací tetě - třeba jen jednou za měsíc a věnuj se sobě. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 13:27

Radu nemám, jen moc nechápu proč si lidi pořizují 3 děti rychle za sebou a pak nezvládají, jsou na nervy atd.. Taky bych těžko zvládala 3 prcky najednou, ale to mi bylo jasné hned s narozením prvního.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
22.11.19 13:30

Určitě jsi je chtěla, ne? Tak je máš. Buď ráda, že jsou zdravé a budeš je mít na krku do té doby, než zavres oči navždy. Malé děti malé starosti a velké děti… však to znáš. A když se na to podíváš takhle, tak je obejmi a pohraj si s nimi a na práci se vykasli. Něco budeš muset vypustit a něco jinak zorganizovat. A něco dej jako práci dětem. Jim to neuškodí a tobě pomůže. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10806
22.11.19 13:31

Máte někde v okolí mateřské centrum? Začni tam chodit - bývá tam služba že se matky střídají v hlídání ostatních dětí a tak získáš chvíli času pro sebe.

Stejně tak bych zvážila, jestli někde někdo v okolí není organizace co propoujue mladé rodiny a osamělé seniory s tzv. náhradními babičkami.

A teda pokud tvoji rodiče byly nahovno, tak se v období, kdy má člověk děti tohle často vrací a dost to znovu ubližuje na duši. Nejspolehlivější cesta, jak to pročistit a získat tak víc energie na rodinu je vsoupit někam, do psychoterapie a chvíli se věnovat sobě a tomu co máš za sebou. Pohlaví psychoterapeuta/ky vyber podle toho, se kterým z rodičů si měla méně problematický vztah.

Jo a s manželem se domluv, že si třeba na sobotní dopoledne vezme děti a vypadne s nima někam ven a ty budeš mít dvě, tři hodinky volna. Nebudeš je kontrolovat, nebudeš jim připravovat svačiny, necháš to na manželovi, i když to znamená, že holt budou blbě obleční a nebudou mít sebou pití.

A během toho dopoledne nebudeš uklízet a ani nebudeš vařit - na oběd se společně sejdete někde venku, i kdybyste si měli dát párek v rohlíku a nebo housku se sýrem.

Stejně tak se s manželem můžeš domluvit, že vezmeš nejmladšího a na víkend pojedeš někam si odpočinout a on zvládne ty dvě starší.

A neboj - jak odrostou, tak to půjde snáz.

Příspěvek upraven 22.11.19 v 13:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1360
22.11.19 13:32

Ja mam tři. Ale velký věkové rozdíl. Syn 13 dcera 8 a nejmenší má 2. Víc děti už bych ale asi nezvládla. U nás mají všichni povinnosti už od školky. Takze ja pouze vařím. Jinak nám spoustu práce ulehčují spotřebiče typu myčka susicka robot na vysavani i vytírání atd. Babičky nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5001

Ven, ven, ven, i s nemocným, pokud nemá vyloženě horečku.
Navařit na tři dny dopředu a nesedět doma.
Najít si pomoc, placenou nebo aspoň nějaký hlídací klub/herničku pro prostředního.
Ubrat na úklidu, zapojit do něj ty starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10806
@Lucie_Sx píše:
Ven, ven, ven, i s nemocným, pokud nemá vyloženě horečku.
Navařit na tři dny dopředu a nesedět doma.
Najít si pomoc, placenou nebo aspoň nějaký hlídací klub/herničku pro prostředního.
Ubrat na úklidu, zapojit do něj ty starší.

amen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3872
22.11.19 13:33

Něměla sis je dělat :nevim: :D ne vážně. Já mám dvě a bez mamky bych někdy zkolabovala. Musíš to zvládnout, je jiná možnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15437
22.11.19 13:33

Je jedno, kolik máš dětí. Někdo se hroutí i z jednoho. Zapoj do hlídání víc manžela. Odejdi si ráno s nejmladším někam ven, manžel obstará dopolední péči a přichystá jídlo…nebude to dle tvých představ, ale to už je na tobě, zda ocenis možnost trávit čas s miminkem a přežiješ, že chlap si to udělá po svém tak, aby se u toho nestrhal tak, jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1554
22.11.19 13:35

Život vás nebaví a proto si uděláte tři děti a teď naříkáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
22.11.19 13:40

Souhlas s výše uvedeným. Pokud nemá teplotu tak ven třeba 2× na chvíli. Var večer a na víc dní omáčky polívky. Jednou týdně dej děti manželovi a běž někam sama nebo i se spícím miminkem v kočárku. Cestou si někde kup kafe a courej venku na vzduchu. Děti zapoj do pečení, praní a neřeš úklid. Jo s výčitky k miminku neměj m tomu dělají zábavu ti dva. Mám tři prcky 6,4 a 20m a teď byly doma dlouho kvůli nemoci. Jak byly zdravé mazali do kolektivu. Drž se, to dáš a oni rychle odrostou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 13:41

Já tedy moc nechápu, co kdo má z kupy dětí. Je to akorát věčný stres, pořádně se věnovat nejde ani jednomu, na výlety a dovolený může člověk v podstatě zapomenout ať už z finančního nebo organizačního hlediska… To raději jen jedno a dopřát trochu života sobě a hlavně plný servis mrňousovi. Když sis pořídila tolik dětí, tak si odpověz na otázku proč, co tě k tomu vedlo a čím jsi očekávala, že tě to bude naplňovat. Chtěla jsi velikou rodinu? Tak jí máš. V pořádku. Ale když už jí máš, tak se seber aby žádné z dětí jakákoli nestrádalo protože jsou výplodem tvé volby a prostě to musíš zvládnout a zařídit jim pěkné a pohodové dětství na které mají právo. Jako upřímně já bych to nedala. Proto jsou u nás na denním pořádku dvě antikoncepce - zabilo by mě to, fyzicky i psychicky zničilo. Další už nikdy protože i to jedno je na mě až příliš a odpočítávám dny, kdy konečně bude alespoň chodit. :) Musíš být těžce vyčerpaná a fakt nevím, co ti poradit. Snad jen přeju hodně sil a snaž se to zvládat pro ty děti, oni za tvou volbu nemůžou a nezaslouží si třeba přijít o mámu. Snad jsem to nenapsala nějak moc hnusně, kdyžtak se omlouvám ale taková už je bohužel realita. Btw když malej půl roku v podstatě permanentně prořval, kvůli kojení, bříšku tak mě milionkrát napadlo, že se zdejchnu do zahraničí a budu raději někde žít jako houmles. :mrgreen: Ale zrovna jsme rekonstruovali tak jsem naštěstí neměla na letenku. :nevim: :mrgreen: Chápu tě ale už asi není moc kam z téhle situace… Hlavu vzhůru :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
22.11.19 13:41

Přestaň se litovat a seber se. Pořídila jsi si tři děti blízko u sebe, tak to budeš muset vydržet. Jinak z praktického hlediska, když mě dva starší už moc lezou na nervy a potřebuju něco s miminkem, dám jim klidně tablet nebo pustím pohádku. Vařím si večer, když všechny spí, na druhý den. Úklid se nezblázní nebo musí taky něco dělat chlap. Jako mně z nich taky někdy bzika, ale nikdo mi pistoli u hlavy nedržel, když jsme je dělali, takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
22.11.19 13:42
@lucik2011 píše: Život vás nebaví a proto si uděláte tři děti a teď naříkáte.

To je zas prima podpůrný komentář 8o :roll: radši mlčet, když neumím druhého empaticky podpořit. Maminka má zrovna splín, sype se to na ní a čte tady toto. Kdo asi bude vydělávat na váš důchod? Všichni ti jedináčci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama