Porovnávání a soutěživost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 22:48

Porovnávání a soutěživost

Zajímalo by mě, proč má někdo potřebu se srovnávat s ostatními, ve smyslu jakési prapodivné soutěživosti, dokazovat si, že je lepší apod? Děje se tak s jednou slečnou z rodiny. Já tohle tedy neznám nebo jsem si toho dříve tolik nevšímala. Se sestrou jsme nikdy v ničem nesoutěžily, každá jsme dobrá v něčem jiném a vzájemně se podporujeme a od kamarádek to také neznám. Dotyčná slečna je dost nepřející člověk, dělá jí dobře, když má navrch. Několikrát jsem ji třeba pochválila jídlo, oblečení i práci a když se jí něco povedlo nebo stalo něco hezkého, tak jsem upřímně měla radost s ní. Z její strany cítím spíše závist a když jsem s ní chtěla sdílet radost z čehokoliv z mého života, tak jen ztroha odpověď a hned začne mluvit o něčem jiném. Tak já už ani nevím, o čem se s ní kolikrát bavit. Za ty tři roky, co se známe se mě ani jednou nezeptala, jak se mám, co nového. Vídat se bohužel musíme.
Taky máte někoho takového v blízké rodině, jak s takovým člověkem vyjít :think:?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.22 23:14

Jejej to mám. Je to švagrová. A dokonalejšího člověka na světě nenajdeš. :lol: onehda jsme u nich byli na, pro mě povinné, návštěvě a manžel, aby řeč nestála řekl, že jsem během RD vystudovala další VŠ. A její odpověď - no pár absolventů té školy mám v práci a jsou to nemehla. A pořád takovéhle řeči. Třeba studovali jsme podobně zaměřenou školu, každá jinou a ona na začátku 90. let. Říkám jí, že dnes to mají studenti super y mají internet, zahraničí exkurze a její reakce - my jsme měli webové stránky naší školní skupiny už tenkrát (v roce 93) :lol: když internet v ČR mělo pár vysokých škol :lol: prostě madam dokonalá. A víš co, občas, když mám slabou chvilku, mě to zamrzí, ale pak si řeknu, že je vlastně chudák. Nemám potřebu se s někým přetahovat. Naštěstí se vídáme jen na povinných rodinných akcích.

• Citovat
  • Nahlásit
1447
5.1.22 23:55
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, proč má někdo potřebu se srovnávat s ostatními, ve smyslu jakési prapodivné soutěživosti, dokazovat si, že je lepší apod? Děje se tak s jednou slečnou z rodiny. Já tohle tedy neznám nebo jsem si toho dříve tolik nevšímala. Se sestrou jsme nikdy v ničem nesoutěžily, každá jsme dobrá v něčem jiném a vzájemně se podporujeme a od kamarádek to také neznám. Dotyčná slečna je dost nepřející člověk, dělá jí dobře, když má navrch. Několikrát jsem ji třeba pochválila jídlo, oblečení i práci a když se jí něco povedlo nebo stalo něco hezkého, tak jsem upřímně měla radost s ní. Z její strany cítím spíše závist a když jsem s ní chtěla sdílet radost z čehokoliv z mého života, tak jen ztroha odpověď a hned začne mluvit o něčem jiném. Tak já už ani nevím, o čem se s ní kolikrát bavit. Za ty tři roky, co se známe se mě ani jednou nezeptala, jak se mám, co nového. Vídat se bohužel musíme.
Taky máte někoho takového v blízké rodině, jak s takovým člověkem vyjít :think:?

Takový člověk má problém se sebepřijetím a sebevědomím. Nemáš povinnost se potkávat s lidmi, se kterými Ti není dobře, i když jsou to členové rodiny. Řešením je jí ignorovat a přerušit styky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
6.1.22 09:22

Staci ji tolerovat. Neni treba se ji snazit vlisat za kazdou cenu. Ona o to nestoji. Zkratka ji toleruj a nedavej ji zadny otazky, kdyz ti na ne stezi odpovi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
10.1.22 22:52

Je zakomplexovaná. To je celé. Mnohdy tito lidé patří do skupiny histriónů. veškerá pozornost okolí se musí upírat jenom na ně, jsou nepřejícní, hádaví. Něco si o těch poruchách přečti, budeš to potom mít jednodušší.
A taky bych řekla, že není ničí povinností navštěvovat protivné lidi. Nerozumím, proč by ses s ní vídat musela. A i kdybys musela setrvávat nějakou dobu tam, kde ona, tak se s ní nemusíš moc bavit, jen to nejnutnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 23:00

Mám v práci kolegu, který všechno ví a ve všem je nejlepší. Pár let mě to vytáčelo…ale po čase jsem si uvědomila, že ty nervy nemám za potřebí. Od té doby s ním souhlasím, usmívám se, v duchu si myslím svoje a mám klid. Taky se na ni vykašli.

• Citovat
  • Nahlásit
3382
10.1.22 23:04
@Anonymní píše:
Mám v práci kolegu, který všechno ví a ve všem je nejlepší. Pár let mě to vytáčelo…ale po čase jsem si uvědomila, že ty nervy nemám za potřebí. Od té doby s ním souhlasím, usmívám se, v duchu si myslím svoje a mám klid. Taky se na ni vykašli.

V té práci je to jednodušší. :think: Tam se člověk může těšit na konec pracovní doby nebo dovolenou. Ale co s těmi domácími…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat