Reklama

Porucha srážlivosti krve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 09:22
Porucha srážlivosti krve?

Jdu se poradit. Čekají mě genetické testy.
Ale zjistila jsem, že prababička měla špatnou srážlivost krve, v rodině jsou křečové žíly, mně se teď už po druhé revizi v rozestupu několika dní dělají nové sraženiny. Navíc v rodině jedna žena(velmi blízká příbuzná) nedonosila ani jedno dítko, vždy předčasný porod mezi 6-7měsícem. Máte někdo podobnou zkušenost a byla vám nakonec zjištěna nějaká porucha srážlivosti? Mám z toho obavy, že to může zapřičiňovat i u mě potraty(zatím mám za sebou dva a mezi tím jedno úspěšné těhotenství).
Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 15.12.16 09:26

Pokud to bude porucha srážlivosti, budou ti moci v těhotenství pomoci dítě donosit ;) máme tuhle poruchu v rodině, jsou s tím spojena jistá omezení, ale dá se s tím žít.

Ornwen
Závislačka 4240 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 09:29

Jestli pujde „jen“ o poruchu střízlivosti, tak je to dobrý.
U nas se na to prislo kvuli castym infarktum. U casti rodiny v mladem veku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 09:48

@Ornwen u nas jsou i ty infarkty, srdecni choroby :nevim:
@radkka verim tomu ze se s tim da zit, ziju s potravinovymi intolerancemi tak to zvladnu, spis chci vedet jestli mi neco je, anebo to je vsechno nahoda

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 15.12.16 09:53
@Anonymní píše:
@Ornwen u nas jsou i ty infarkty, srdecni choroby :nevim:
@radkka verim tomu ze se s tim da zit, ziju s potravinovymi intolerancemi tak to zvladnu, spis chci vedet jestli mi neco je, anebo to je vsechno nahoda

Je mi to líto, doufám, že brzy zjistí, čím to je a pomůžou ti :hug: :hug: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 10:11

Ahoj :mavam:.
Já mám trombofilní mutaci, byla zjištěna náhodně u mé sestry, tak pak dělali testy všem. Mám za sebou dva potraty a teď píchám fraxiparine na ředění krve a chodím na kontroly na hematologii.
Právě jsem v začátku nového těhotenství, tak snad již tentokrát bude vše v pořádku.
Držím palce :kytka:.

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 15.12.16 10:35

Kvuli spatne srazlivosti jsem pred rokem prisla o mimi ve 20tt. Infarty na placente. Zjistili mi Leidenskou mutaci a ted jsem ve 28tt a kazdy den picham injekce naredeny.Mam hodne kamaradek, ktery maji to same a diky injekcim maji zdravy deti, takze zadne obavy. Budete hlidana;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 11:08

Mám dva kluky a snažíme se o třetí. Mezi těmi dvěmi porody jsem 1× potratila a teď se snažíme od března a mám za sebou 2 potraty v 6tt. Byla jsem na hematologii a diagnstikovali mi Deficit volného proteinu S - poruchy srážlivosti krve, která prý mohla zapříčinit potraty. Teď jsem na samém začátku těhotenství a od pozitivního testu si denně píchám Fraxiparin a doufám, že už k žádnému dalšímu potratu nedojde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:.
Já mám trombofilní mutaci, byla zjištěna náhodně u mé sestry, tak pak dělali testy všem. Mám za sebou dva potraty a teď píchám fraxiparine na ředění krve a chodím na kontroly na hematologii.
Právě jsem v začátku nového těhotenství, tak snad již tentokrát bude vše v pořádku.
Držím palce :kytka:.

Mám úplně stejnou zkušenost. Taky doufám. Anonym 2

histep
Závislačka 3076 příspěvků 15.12.16 11:38

Zakladatelko, pokud se ti dělají sraženiny, tak bych trvala nejen na genetickém vyšetření trombofilních mutací, ale na celkovém podrobném vyšetření na hematologii. My to máme v rodině také (křečáky, infarkt, mozkové mrtvice), v dětství jsou prodělala autoimunitní tromocytopenii. Nechala jsem si udělat genetiku, tam nenašli „nic jiného“ než hetero MTHFR, což je prý „v pohodě“. Nicméně jsem si hned po prvním ZT vydupala podrobnou hematologii, a tam mě tedy vyvedli z omylu, že to v pohodě není a dostala jsem na píchání Clexane, hned od jakéhokoliv podezření na těhotenství a s pozitivním testem hned naklusat na další rozbory.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 11:52

@histep no tak na genetice maji prvni volny termin az za mesic a pul. Takze budu rada za jakykoliv test na srazlivost od dr, protoze rikala ze mame alespon mesic pockat s tehotenstvim po ZT. Nikomu jinemu v rodine po prababicce testy na srazlivost nedelali, aspon o tom nikdo nevi, tak si nemam z ceho hematologii vydupat. I tu genetiku si budu muset platit.

Samozrejme nechci otehotnet aniz bych mela potvrzene ci vyvracene jak to s tou krvi mam. Myslim ze ale neni normalni aby se mi po dvou revizich delaly dal krevni srazeniny. :zed:

histep
Závislačka 3076 příspěvků 15.12.16 12:01

Jo, genetické testy jsem si taky platila sama. Ale když mi tam „něco“ našli a pár měsíců na to jsem otěhotněla a v 8tt ZT, tak jsem prostě tak dlouho otravovala obvodní praktickou doktorku, až mi tu žádanku na hematologii radši dala.
A myslím, že pokud se ti dělají sraženiny a máš dva potraty, tak máš dost důvodů tu hematologii chtít. Jen si za tím musíš jít. Zkusit to u praktického lékaře, na gyndě, klidně jít do CARu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47782 příspěvků 15.12.16 12:07

Měsíc a půl na genetiku mi přijde pěkný termín. Obvykle, pokud už budeš těhotná, tak najdou termín přednostní.
Jinak - základní testy koagulace ti dělali před revizí, určo. Obvodák víc nezvládne, ani to nemá smysl, neumí to interpretovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 12:36

@Lama Lama Na muj dotaz pri objednani na genetice mi rekli, ze testy na srazlivost mi muze nechat udelat gynekolozka-mela by. Pred revizi mi nestihli delat testy, sla jsem ze dne na den a to same hned pri druhe, bylo to rozhodnuti behem par minut. Krevni testy delali na obyc krevni obraz a crp-ukazatel zanetu, ktery se mi teda i pred druhou revizi rozjel. :nevim:
Achjo, citim se v pasti..

Lama Lama
Hvězda diskuse 47782 příspěvků 15.12.16 12:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama Na muj dotaz pri objednani na genetice mi rekli, ze testy na srazlivost mi muze nechat udelat gynekolozka-mela by. Pred revizi mi nestihli delat testy, sla jsem ze dne na den a to same hned pri druhe, bylo to rozhodnuti behem par minut. Krevni testy delali na obyc krevni obraz a crp-ukazatel zanetu, ktery se mi teda i pred druhou revizi rozjel. :nevim:
Achjo, citim se v pasti..

genetické testy na trombofilní mutace ti může udělat gynekolog.
mluvíme o opravdových testech srážlivosti.
dám ruku do ohně za to, že ti řed revizí vyšetření koagulace dělali, pokud to nebyla urgentní revize, kde se dělal aa výkon do hodiny poté, co tě viděl lékař. PT, aPTT maj, když chtěj tak do půl hodiny až hodiny od náběru krve a dělají se před každým zákrokem. Jsou to odběry právě společně s tím krevním obrazem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama