Poslední slova před smrtí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 28.12.16 10:28
Poslední slova před smrtí

Kdybyste věděli, že jste v ohrožení života (např. jste prodělali těžkou autohávarii, jste v budově, která hoří apod.), komu byste zavolali a co byste mu řekli? Víte to, přemýšleli jste o tom?
V hodně případech lidé volají partnerům nebo rodičům a sdělují jim, jak je milují, když mají víc času, tak to rozvádějí o pasáž,,ale ty musíš žít dál, někoho si najdi pro sebe a děti.. apod."
Mě to přijde, že takovými slovy se jen prohlubuje bolest a úzkost u toho člověka, kterému se to říká.
Přemýšlel jsem o tom, a došel k závěru, že běch zavolal nebo napsal partnerce a řekl jí jen:,,Děkuji."
Nejlíp to vysihuje to, co bych jí chtěl sdělit.
A co vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67826 příspěvků 28.12.16 10:32

Nikdy jsme nad tím nepřemýšlela. Ale kdybych volala, neřekla bych asi děkuji, ale miluji vás a vždycky jsem milovala.

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 28.12.16 10:34

@Premek_Orac Myslím, že když umíráš, ta chceš, aby tvoji blízcí věděli, že je miluješ. Ale děkuji je dobré, je v tom všechno.

Asi nejznámější rozhovor tohoto typu je telefonát Roba Halla, který „zavolal“ své těhotné ženě z vrcholu Everestu. Řekl jí něco ve smyslu, že ji miluje a ať se netrápí, že jeho už nic nebolí a že je mu už teplo.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32477 příspěvků 28.12.16 10:38

Přemýšlela… osobně bych jim řekla, že je miluju a děkuju jim za všechno. Klukovi, je ještě malý, bych řekla, že na něj budu koukat z nebíčka a budu na něj tam odtud dávat pozor.

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 28.12.16 10:40

Rekla bych asi : „Miluji te a postarej se o deti.“…ikdyz nevim, jestli bych stihla dosahnout takove „pokory a smireni se s umiranim“ asi bych vnitrne rvala, ze chci zit a nestihla ani zavolat. V pripade, ze bych umirala na luzku, predpokladam, ze by rodina byla u me a tam neni v takove chvili asi moc slov potreba. Urcite by ale padla slova jako laska, dekuju, deti moje a neplac.

strýček sally
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 28.12.16 10:40

Když dostaneš před tím pánvičkou v půl čtvrtý ráno, tak bych zadrmolil leda tak, proklínám tě. :)

terinka4444
Hvězda diskuse 67826 příspěvků 28.12.16 10:41

Jinak tohle je strašně těžký téma, už ho zavírám, už po třetím příspěvku se mi chce brečet. Raději bych nechtěla zažít, abych se s nimi musela loučit. Jestli má přijít smrt, přála bych si náhlou a okamžitou, bez toho konečného času. Moje rodina ví, že je miluju a vždycky jsem milovala.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 28.12.16 10:41

Nevolala bych. Nezvládla bych asi nic říct. Ale napsala bych zprávu: Mám vás ráda a zůstanu pořád s vámi.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 28.12.16 11:05

„Poklad jsem zakopal na…“

Muzz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 11:15
@Premek_Orac píše:
Kdybyste věděli, že jste v ohrožení života (např. jste prodělali těžkou autohávarii, jste v budově, která hoří apod.), komu byste zavolali a co byste mu řekli? Víte to, přemýšleli jste o tom?
V hodně případech lidé volají partnerům nebo rodičům a sdělují jim, jak je milují, když mají víc času, tak to rozvádějí o pasáž,,ale ty musíš žít dál, někoho si najdi pro sebe a děti.. apod."
Mě to přijde, že takovými slovy se jen prohlubuje bolest a úzkost u toho člověka, kterému se to říká.
Přemýšlel jsem o tom, a došel k závěru, že běch zavolal nebo napsal partnerce a řekl jí jen:,,Děkuji."
Nejlíp to vysihuje to, co bych jí chtěl sdělit.
A co vy?

Při sčítání obyvatel po pádu režimu tu vyšlo cca 40% katolíků. V dalších sčítáních to kleslo. Ale to první sčítání vyjádřilo lidi, co mají nějaký vztah ke křesťanské víře. Do kostela nechodí, ale nějaký volný vztah stejně cítí. Když jde lidem o život, smrt tu je blízko, tak leckdy dosavadní ateistické přesvědčení vyprchá a lidi si řeknou, co když je přece jen Bůh. Takže si myslím, že tak polovina lidí v téhle zemi by uvažovala tímhle směrem, být nějak s Bohem honem nějak zadobře.

jaja445
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 28.12.16 11:26

Manžel mi půl roku umíral v kómatu po srdečním infarktu. Bylo to naprosto nečekané, šokující. Nestihl ani říct, že je mu zle. To, že nás miluje, mi říkaly jenom sestry v nemocnici. Prý to dokazoval tím, že tak dlouho bojoval.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10466 příspěvků 28.12.16 11:27

Spis bych řekla, kde jsou životní pojistky apod. To ze je miluji vědí

ka2ka
Extra třída :D 12937 příspěvků 1 inzerát 28.12.16 11:33

@Premek_Orac no děkuji jako za co? to si pak ten partner může vykládat jak chce, ono v takové chvíli to chce asi jasné vyjádření aby ani jeden nepochyboval a měl pocit že řekl všechno.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 11:33

Nikdy nikomu, jen sanitku! Protože prababička místo sanitky psala dopis na rozloučenou a doteď jsem jí to neodpustila, protože to byla mladá baba a mohla žít, povedlo se jí napsat docela dlouhý dopis.
Vzbudit v někomu trauma to ani při umírání v nemocnici.

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 28.12.16 11:36
@Kobliha51 píše:
Nevolala bych. Nezvládla bych asi nic říct. Ale napsala bych zprávu: Mám vás ráda a zůstanu pořád s vámi.

Vyhrožovala by jsi do samého konce?! 8) 8) :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >