Požáry v Indonésii

428
17.11.15 10:26

požáry v Indonésii

Všude se píše o uprchlících a útocích ve Francii. V Indonésii jsou od začátku října rozsáhlé požáry. V tuto dobu bývají každý rok, ale letos jsou horší vlivem většího sucha. Vypálená půda vyhovuje nadnárodním firmám. Pěstují tam pak palmu olejnou. (na palmový olej-je tuším i v čokoládě).
Založila jsem tohle téma, abyste věděly, co se děje. Je jasné, že to není tak „důležité“ jako dění v Evropě. Ale možná to bude mít za následek zhoršení klimatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
17.11.15 10:30

Podobné téma tu bylo před pár dny… v názvu byl palmový olej, ale taky se řešili opičky a hořící pralesy… nekupovat nic s palmovým olejem(mimochodem třeba palmolive mýdla mají používání palmovýho oleje v názvu) a mluvit o tom proč… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2325
17.11.15 10:36

Palmovy olej v mydlech a v jidlech je jen kapkou v mori. Biopaliva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.11.15 10:39

@Gosi Aha, to jsem nevěděla. Hledala jsem téma požáry v Indonésii a nic mi to nenašlo. Tak se omlouvám za opakující se téma. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9007
17.11.15 10:39
@Dana066 píše:
Všude se píše o uprchlících a útocích ve Francii. V Indonésii jsou od začátku října rozsáhlé požáry. V tuto dobu bývají každý rok, ale letos jsou horší vlivem většího sucha. Vypálená půda vyhovuje nadnárodním firmám. Pěstují tam pak palmu olejnou. (na palmový olej-je tuším i v čokoládě).
Založila jsem tohle téma, abyste věděly, co se děje. Je jasné, že to není tak „důležité“ jako dění v Evropě. Ale možná to bude mít za následek zhoršení klimatu.

Já myslím, že kdo má zájem, určitě se k informací z celého světa dostane. Ale je jasné, že více nás ovlivňují problémy, které se dějí v okolí nás (v Evropě), než co se děje na druhém konci, tím ale v žádném případě netvrdím, že to není důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
17.11.15 10:44

No mě teda moc nezajímá co se děje v Indonézii a jestli si kupovat Palmolive nebo ne…
To, co nás čeká tady ve spojení s Islámem x Francií, je pro mě daleko důležitější proto vyhledávám ty informace..
Tato diskuze je podle mě zbytečná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
428
17.11.15 10:44

@Kotatko03 já právě myslím, že je to stejně důležité. Jen to není vidět jako zvětšující se množství muslimů. Ale zhorší se vzduch, urychlí se změna klimatu. Já jen, že samí uprchlíci a o tomhle (zdánlivě) nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 10:45

Hlavně se palmový olej skrývá i v jiných názvech, tak se můžete podívat, jestli to neobsahuje vaše kosmetika doma :roll:.
http://m.greenpeace.org/…e-vyrobcich/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9007
17.11.15 10:53
@Dana066 píše:
@Kotatko03 já právě myslím, že je to stejně důležité. Jen to není vidět jako zvětšující se množství muslimů. Ale zhorší se vzduch, urychlí se změna klimatu. Já jen, že samí uprchlíci a o tomhle (zdánlivě) nic.

Tak jsem teď jen tak na rychlo dala do vyhledavače požáry v Indonésii a vyskočilo na mě velké množství informací (aktuálních) takže myslím, že možnost, kde se o tom informovat je velká :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.11.15 10:57

@Kotatko03 myslím, že lidé se o tom nebaví. Je to daleko, následky nejsou hned vidět. Ale myslím, že je to docela pr.ser

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
17.11.15 10:59
@Nafrněná píše:
No mě teda moc nezajímá co se děje v Indonézii a jestli si kupovat Palmolive nebo ne…
To, co nás čeká tady ve spojení s Islámem x Francií, je pro mě daleko důležitější proto vyhledávám ty informace..
Tato diskuze je podle mě zbytečná :nevim:

množství francouzů na kvalitu nášeho života zas takový vliv nemá, množství kyslíku v atmosféře docela jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
17.11.15 11:06
@Gosi píše:
množství francouzů na kvalitu nášeho života zas takový vliv nemá, množství kyslíku v atmosféře docela jo…

a co mám dělat? vyhodit všechnu kosmetiku? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
5812
17.11.15 11:07
@Nafrněná píše:
a co mám dělat? vyhodit všechnu kosmetiku? :lol:

klidně… jsou alternativy bez palmového oleje, tak kupovat je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.11.15 11:36
@Nafrněná píše:
Tato diskuze je podle mě zbytečná :nevim:

Nezajímá tě, jestli budou mít tvoje děti co dýchat? :think: Ale zase je fakt, že bez deštných pralesů pojde i IS :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.11.15 11:36
@Gosi píše:
množství francouzů na kvalitu nášeho života zas takový vliv nemá, množství kyslíku v atmosféře docela jo…
:potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama