Pozitivní screening Edwardsův syndrom

94
8.3.21 21:56

Pozitivní screening Edwardsuv syndrom

Dobrý den, prosím o radu… Dneska jsem byla na prvotrimestralnim screeningu, 13+0 a dle ultzv vše vypadalo ok, NT 2.2, jinak vše vypadalo v pořádku.. Tak jsme jeli domů a za dvě hodiny volala dr že vyšlo zvýšené riziko na Edwardsuv syndrom, asi 1:234.. Dle krve.. Jiné výsledky zatím nemam.. Ve středu tam máme jet a dohodnout se, zda chci odběr invazivní nebo neinvazivní odběr krve.. Nevím co dělat.. Je mi 33 a mám doma dva zdravé kluky.. Mam strach ze u invazivniho zákroku poškodim možná zdravé miminko a že neinvazivní vyjde třeba falešne negativní, i když říkala že je přesný na 99,9 %.. Co byste volily vy? Děkuji za každou radu či zkušenost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3545
8.3.21 22:00

Šla bych do neinvazivního. Ta pravděpodobnost, že se u invazivní metody něco stane, je mnohem vyšší, než to, že tvoje dítě ten syndrom fakt má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2161
8.3.21 22:09

Já bych volila neinvazivní. Riziko odběru plodovky bych nepodstupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
8.3.21 22:11

Ahoj u nás první screning ukázkový bohužel triple 1:15 na Down… Na amc jsrm nešla.. Počkala jsem na veljy utz ten dopadl dobře… Strach jsrm měla až do porodu. Naštěstí máme zdravou dceru. Amc je riziko 1:200 že budou komplikace ale zase je to jistota 99,99% pokud by vyšel špatně první screning šla bych do neinvazivního..bohužel pokud neinvazivní vyjde špatně musí se stejně pro potvrzení na amc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3797
8.3.21 22:12

Tak „háček“ u toho neinvazivního je v tom, že je to velice drahé vyšetření, tuším něco kolem 10 tisíc korun. Ale přesné je to též velmi, takže pokud si to můžete dovolit, je rozhodně neinvazivní ta lepší volba, u invazivního je určité riziko potratu (sice velmi malé, ale je).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
8.3.21 22:12

To ještě není tak špatný výsledek. Když jsem byla já na UZ tak to doktor odhalil hned že něco není v pořádku, a měl pravdu. A navíc mě vyšlo 1:2.Odběr plodové vody potvrdí vadu určitě, ale pokud máš obavy tak jdi do neinvazivního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
8.3.21 22:17

Děkuji, zkusim asi tedy neinvazivní odběr krve. Je to sice pálka, ale nějak si peníze sezenu od někoho z rodiny.. Docela mě překvapilo dle proctenych diskuzi kolik maminek u tohoto syndromu mělo ultrzv nález v pořádku.. Doktoři rikali že by bylo zřejme něco vidět i na ultrazvuku.. Ale zkušenosti maminek mluví jinak.. Je to hrůza :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
8.3.21 22:22

@mamule42 tak je pravda že to asi není nejhorší výsledek, ale ani moc dobrý.. Mam z toho nějak od začátku špatný pocit, nevím proč.. Ale ještě je šance ze to dopadne dobře.. Tvého těhotenství je mi líto.. To jsi měla taky tuto vadu u miminka nebo jinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
722
8.3.21 22:23
@lety_l píše:
Dobrý den, prosím o radu… Dneska jsem byla na prvotrimestralnim screeningu, 13+0 a dle ultzv vše vypadalo ok, NT 2.2, jinak vše vypadalo v pořádku.. Tak jsme jeli domů a za dvě hodiny volala dr že vyšlo zvýšené riziko na Edwardsuv syndrom, asi 1:234.. Dle krve.. Jiné výsledky zatím nemam.. Ve středu tam máme jet a dohodnout se, zda chci odběr invazivní nebo neinvazivní odběr krve.. Nevím co dělat.. Je mi 33 a mám doma dva zdravé kluky.. Mam strach ze u invazivniho zákroku poškodim možná zdravé miminko a že neinvazivní vyjde třeba falešne negativní, i když říkala že je přesný na 99,9 %.. Co byste volily vy? Děkuji za každou radu či zkušenost..

Ja jsem mela riziko na Edwardsuv syndrom a Patauuv syndrom. Oboje 1:10 (!!!).
Byl mi doporucen odber plodovky.
Ten jsem podstoupila a vse se vyloucilo 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
8.3.21 22:25

@janikema90 to jsem ráda, že vám to dopadlo dobře.. Snad budeme mít taky to štěstí.. 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
8.3.21 22:26

Edwards jde velice dobře vidět i na ultrazvuku, jsou tam četné deformace, rozštěpy, přidružené choroby. Takže neinvazivní vyšetření plus výborný diagnostik a byla bych klidná. Teda já bych se možná spokojila i jen s ultrazvukem u experta, ale při tomto poměru bych na amnio nešla. Bude to dobré, neboj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2585
8.3.21 22:27

Nám vysel také pozitivní screening na Edwardsuv syndrom. 1:59. Šla jsem na odběr choriovych klku. Nevydržela bych se nervovat dal. Ukázalo se, že je vše ok a dneska je zdravému klukovi 6 let. Zpětně si myslím, že mi odebrali krev o týden jinak a to udělalo ten výsledek. Šla bych na to znovu. Potřebovala bych mít jasno. Každopádně držím palce ať je všechno ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
8.3.21 22:29
@lety_l píše:
@mamule42 tak je pravda že to asi není nejhorší výsledek, ale ani moc dobrý.. Mam z toho nějak od začátku špatný pocit, nevím proč.. Ale ještě je šance ze to dopadne dobře.. Tvého těhotenství je mi líto.. To jsi měla taky tuto vadu u miminka nebo jinou?

Dcerka měla Edwardsův syndrom, ale já ji nechala žít odešla 35 dní po narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
8.3.21 22:30

@pazitka děkuji za podporu, ve středu to budu konzultovat s genetičkou, poprosím je ještě o jeden ultrazvuk pokud ho nedělají automaticky.. Dr říkala že ultzv je v pořádku, ale někde píšou že tyto defekty jdou vidět až od 16 tt.. Ale já tomu moc nerozumim, nikdy jsem to nějak nezkoumala, u obou synů bylo vše v pořadku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
8.3.21 22:31

@Fiialka v kolikatem týdnu ti odebírali krev? Gratuluji ke zdravemu synkovi, je to největší štěstí když jsou děti zdravé a spokojene..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat