Reklama

Práce při RD - pokračovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 09:42
Práce při RD - pokračovat?

Ahoj holky, jdu si pro radu. V červnu jsem dostala možnost pracovat v oboru, tři hodiny denně víceméně z domu, váhala jsem (mám dvě malé děti, jedno nyní 3,5r., druhé 1,5 roku), nemám stabilní hlídání, chtěla jsem dělat po večerech, když děti spí. Nakonec jsem do toho šla, že to zkusím, protože ta práce mě baví. Teď, po třech měsících, nevím, co dál. Jsem vyřízená, unavená, představovala jsem si to jednodušeji, asi jsem to nedomyslela. Práce mě baví, tam je vše ok, ráda bych pokračovala, jenže se k tomu pořád něco nabaluje - jedno dítě nemocné, pak druhé, pak já, pak není hlídání vůbec, pak je manžel pracovně třeba 14 dní pryč a já vše táhnu, teď řešíme něco s právníky, potřebuji se soustředit na víc věcí… výsledek je, že nemám vůbec žádný čas pro sebe, minimálně uklízím, děckám se teda věnuji dost, ale cítím na sobě únavu, začínám být podrážděná… nemám čas na manžela, nevím, kdy jsme spolu naposledy třeba jen koukali na film. Nemám čas na nic. Jen práce, úklid, vaření, praní, provoz kolem dětí a hraní si s nimi.
V práci mě hrozně chválí, chtěli by, ať pak u nich zůstanu, ale to je ještě otázka třeba roku práce při RD (mladší má rok a půl, ještě s ním chci být rok doma). Nevím, jestli to zvládnu, jestli to tempo vůbec chci, jestli se to už nyní nepromítá do mého chování k dětem a muži… jestli to za to stojí… peníze se hodí, ale přežijeme i bez nich, není to tak velká suma, abych třeba platila hlídání.
Babička hlídá, když jedu do kanclu, což je jednou za 14 dní, jinak dělám vše při dětech a fakt víceméně po večerech, popř. když je starší ve školce a mladší spí. Navíc mladší se v noci budí třeba i 2×, někdy i starší a ten spánek (když už spím) je nekvalitní, přerušovaný.
Manžel hodně uklízí, podporuje mě, ale děcka na mě prostě visí a doma klid nemám, i když je hlídá on.
Dokud jsem tu práci neměla, tak jsem cvičila, četla, v klidu uklidila, napekla, děcka si fakt užívala, vymýšlela výlety… teď mám pocit, že jedu nonstop na plný plyn, ale přitom na nic není čas, pořád mám v hlavě, co ještě musím. Objemově mám práci dle dohody, tj. tři hodiny denně, jak jsem chtěla, ale je to asi moc, asi jsem se přecenila a teď už to tělo i psychika volá po pauze. Jen nevím, jestli to stopnout úplně a prostě za rok se uvidí, co za práci najdu a nebo bojovat dál s vidinou, že bych tady měla hezké místo (je to blízko k bydlišti, fajn benefity, baví mě ta práce, fajn kolegové…) - mám strach se toho vzdát.

Reklama

Reakce:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 17.09.18 10:21

Tři hodiny denně při dvou malých dětech je docela dost. Nemůžeš se domluvit na menším objemu práce?
Chápu, jak se cítíš, teď zrovna dodělávám větší projekt, takže z víceméně nárazové práce je práce pravidelná a totálně nestíhám. Ale mám před sebou světlo na konci tunelu, že až to bude hotové, tak bude zase klid. Jinak bych to nezvládla.
Další z věcí - co paní na úklid, která uleví povinnostem?

Bábrdl
Generální žvanilka 21139 příspěvků 17.09.18 10:36

@řeřicha Jedině hlídání. Já jsem taky pracovala a měla jsem hlídání (většinou u nás doma, ve vedlejším pokoji, ale i to pomohlo hodně). Později miniškolka.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 10:40

Ahojky, píšeš, že vaříš a uklízíš…já plánuji při mateřské a rodičovské pracovat, jsem teprve před porodem, ale už teď jsem si najela na režim: uklízí paní na úklid, jídlo mi denně vozí z jedné jídelný v místě mého bydliště. Nežehlím a ani s tím nebudu na mateřské začínat.

Nemůžeš taky takhle něco osekat? Člověk nemůže dělat vše a pro mě je třeba důležitější nevyjít z oboru a cejtit se pracovně uspokojená (mám kreativní práci), než uklízet, žehlit a vařit.

Plus teda samozřejmě hlídání, naštěstí moje paní na úklid má 4 děti, takže jí důvěřuju. Buď bude hlídat u nás doma(máme velký byt) nebo jí vypravím dítě ven v kočárku.

Tichošlápek
Extra třída :D 10057 příspěvků 17.09.18 11:02

Vykaslala bych se na to. Pokud ti to nezaplatí ani hlídání nebo hospodyni, tak budeš rok padat na usta k prdu.

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 11:03

@Elenloth To je přesně ono, světlo na konci tunelu by mi hrozně pomohlo, ale tady je vidina roku, pak rovnou plný pracovní proces a k tomu všechny povinnosti. Nevím, jestli jsem prostě neměla rok počkat, ještě si užít klid a dětí, pak do toho skočit.
Budu to v tomto týdnu řešit s nadřízenou, ale nejdřív si musím sama ujasnit, co chci - jestli méně hodin, nebo to jinak doma organizovat nebo to pustit úplně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 11:05

ja bych se te prace urcite nevzdavala, pokud te bavi, je fajn a mas vidinu, ze tam za rok budes moct treba na part time nastoupit. radsi bych se smirila s tim, ze to rok bude sul-nul a zaplatila za to, co vydelam hlidani a pani na uklid.

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 11:07

@Bábrdl Hm, jsme na vesnici, hlídání nebo miniškolka tu moc není. Jedině víc namotivovat babičku, ale už má taky svůj věk a odvařená z toho není, asi ji stačí těch pár hodin 1× za 14 dní.

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 11:10

@Petra_z_Nuslí Jídlo bych mohla takto řešit, ale zas malej má 1,5 roku a to je prostě ještě na batolecí stravě. Možná za půl roku už bych do toho reálně šla.
Větší úklid dělá manžel, já dělám průběžný přes den - i tak s malým děckem třeba 2× za den zametám, vysávám, opereme, pověsíme prádlo atd. V tomto se člověk nezastaví moc, pořád se někde něco válí, všude drobinky, denně pereme atd.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 17.09.18 11:17

@řeřicha No, tak předně bych asi polevila v dokonalém úklidu. Se dvěma dětma se prostě bude pořád něco někde válet, něco bude opatlané a na zemi drobky. Smiř se s tím, nebo se udřeš.
Druhak bych zkusila domluvit menší úvazek a rozhodně bych neslibovala plný úvazek po skončení rodičáku, děti ve školce budou nemocné a budeš mít problémy. Pokud ty peníze nepotřebujete, tak to podle mého názoru nestojí za to. Pracovat ano, nač se ničit, pokud to není nutné.

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 11:18
@Tichošlápek píše:
Vykaslala bych se na to. Pokud ti to nezaplatí ani hlídání nebo hospodyni, tak budeš rok padat na usta k prdu.

Tak hlídání bych tím asi pokryla, ale vyšlo by to opravdu pak na nulu, ale hlavně jsem si to v hlavě „nastavila“ tak, že to budu zvládat, nebudu šidit děcka, jen sebe oberu o volný čas. Takže se mě úplně nechce jít touto cestou, i když jde o pár hodin, tak z toho mám blbý pocit - prostě nejsem třeba doktor, abych měla „poslání“ a tím si to v sobě obhájila, dělám normální práci, jen mě to baví, ale přežili by tam i beze mě, zato pro děcka jsem v hlavní roli, oba jsou relativně malí a mají asi právo na můj čas a plnou pozornost.
Nepočítala jsem s tím, že prostě nemůžu jak křeček lítat pořád v jednom kole, byla jsem naivní a myslela si, jak to pěkně skloubím a všichni budeme happy. No a teď mě dohání realita.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 11:18

@řeřicha asi ty moje řešení jsou moc drahá (např. pro batole skleničky, prádlo já mám raz dva, protože to prostě jen šoupnu do pračky a pak přešoupnu do sušičky, nežehlím ani nijak pečlivě neskládám). Záleží taky kolik si vyděláš - mně se to třeba vyplatí pracovat, protože mám stanovenou 500Kč/hod. Ale kdybych měla třeba 200 Kč/hod, tak to vidím asi zase jinak.

řeřicha
Kecalka 285 příspěvků 17.09.18 12:21
@Petra_z_Nuslí píše:
@řeřicha asi ty moje řešení jsou moc drahá (např. pro batole skleničky, prádlo já mám raz dva, protože to prostě jen šoupnu do pračky a pak přešoupnu do sušičky, nežehlím ani nijak pečlivě neskládám). Záleží taky kolik si vyděláš - mně se to třeba vyplatí pracovat, protože mám stanovenou 500Kč/hod. Ale kdybych měla třeba 200 Kč/hod, tak to vidím asi zase jinak.

Mám na dohodu 150/hod, právě motivací nejsou ani tak peníze, jak spíš zůstat v oboru. Bydlíme na vesnici, ta práce by pro mě do budoucna byla super, i na dojíždění (cesta cca 15 minut), možnosti homeofficu, pěkné benefity, plat bych čekala taky větší po nástupu… Tak buď se budu muset kousnout a s vidinou tohoto to vydržet a nebo hledat jiná řešení. Jen bych nerada „vyhořela“ ještě dřív než mi skončí RD. :mrgreen:
Já tu práci ani nehledala, měla jsem za cíl teď ty děti a sebe (zamakat na sobě, cvičení, jazyky i se mi to cca půl roku dařilo, byla jsem spokojená). Pak přišla nabídka, já si řekla, že to zkusím a možná to byl unáhlený krok, protože spokojenost mizí, honím se jak fretka, dlouhodobě to takto nechci a asi ani nedám. Jenže vzdát se práce úplně nechci, zas den má jen 24 hodin, někdy musím taky spát - musím si to nějak v sobě uzavřít, co teda teď dál.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 14:28

@řeřicha Zkuste si sepsat onen obligátní seznam PRO a PROTI…ona životní spokojenost a harmonie je úplně nejvíc a pokud teď není, tak to není dobré…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >