Pracuje váš manžel v rodinné firmě?

Anonymní
29.7.20 00:09

pracuje váš manžel v rodinné firmě?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda váš manžel pracuje v rodinné firmě, můj ano a přemýšlím, zda to má nějaké výhody, ale za mně to teda žádné výhody nemá. Mzda nic moc, dovolená skoro žádná, nějaké dřívější odchody neexistují, peníze a benefity jako příspěvek na vánoce, dovolenou, stravenky atd. žádné. Doma se věčně řeší s rodinou práce, jiné téma nemají. Jak to vidíte vy? Za mně je to práce za trest. Snažím se přesvědčit aby si manžel našel jinou práci, ale bezúspěchu… díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.7.20 02:46

Ahoj, muj tede dela v rodinne firme co patri jeho „kamaradovi“ a jeho otci. Vyhody nejake ma (auto, ntb, stravenky), penize celkem slusny, ale jinak mi prijde jako otrok, jezdi jim treba s autama do servisu, pisknou si v noci, ze musi byt nejaka lejstra rano v rakousku, ze to stihne rychleji nez kuryr…lita po svete a ja se to dozvim par hodim pred, ze bude tyden v rusku nebo skandinavii, a nase plany jdou do kopru a ja na druhou kolej. Volno nema skoro zadna, jsem rada ze si ho urvu na prodlouzeny vikend, ale on? Bohuzel se citi, ze na nem firma stoji, tak nechava sebou orat a furt sliby, sliby. Zacinam toho mit dost. Kdybych tp vedela pred manzelstvim tak bych ho asi poslala do kopru…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.20 06:13

Jo, a je to hrozný, už se těšíme oba až vypadne. Táta je zároveň šéf, takže tyto dvě věci nerozlisuje mi přijde a ještě když s ním třeba mluvím já, tak nevím jestli s tchanem a nebo se šéfem. Ke všemu dělá s níma švagr a to je ještě to horší, protože můj chlap je trochu bohem, prostě i v práci na pohodu, ale švagr je maco, chodí do práce o 15 minut dřív a pak to vypadá že můj chlap je pomalej, prostě trochu intrikar ale chlap to chce vydržet a nerozhadat si rodinu, takže ještě maximálně rok, já bych radši tak max dva měsíce, ale stavíme 60 km daleko.
Jinak můj táta taky pracoval s bratrem, na živnostenský list oba, a bylo to taky zlo a rozhadali se, prostě do práce se tahají rodinné věci a domů furt práce…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.20 08:24

Rodina přítele má velmi úspěšnou firmu. Jeho reakce na mou otázku, proč tam nepracuje, byla „Nejsem blázen.“ A má naprostou pravdu.

Rodina mého strýce má firmu, dělá tam teta, bratranec a můj táta. A děs běs…Přesně jak píšeš. Peníze nic moc, pořád v práci, problém si i zajít k lékaři…

• Nahlásit
  • Citovat
16910
29.7.20 08:40

Ne. Ale máme v okolí. A je to náročné. Všichni členové rodiny si myslí, že firma stojí na nich a jsou nedocenění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.20 12:47

Děkuji za reakce. Bohužel mne to utvrzuje v tom, že rodinná firma je horší práce, než jakákoliv jiná. Máme 2 malé děti, ale čekám jestli nám rodinná firma nedodela manželství úplně, to co je normální u jiného zaměstnavatele jako třeba obyčejná propustka, když jdu já k lékaři, je ze strany rodinné firmy problem, několikrát ruším, protože se nehodí aby manžel nebyl v práci a hlídal děti, nebo narážky od příbuzných manžela, že si mám vzít děti sebou. A perla když už si doktora prosadim, poslouchám další den, že nebyl kvůli mému doktorovi v praví a flakal se doma s dětmi. Občas mám pocit, že už je jednodušší se rozvést. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama