Prádlo po vyprání nevoní - čím to může být?

182
6.5.20 21:07

Prádlo po vyprání nevoní - čím to může být?

Zdravím, potřebovala bych poradit.
Máme starší pračku Electrolux, ale funguje jak má. Jenže poslední týden když vyperu, prádlo vůbec nevoní. A to mi vonělo i 4 dny po vyprání.. Strašně mě to štve. S přítelem jsme ji vyčistili, i ze spodu ten odtok. Všimla jsem si, že v tom dávkovači kam dávám prací prášek a aviváž je trochu plíseň. Když jsem to celé vyndala, vevnitř kam odtéká prášek s avivážem byl zaschlý prášek. Může to tam být ucpané? Co s tím? Na tohle jsem antitalent, s pračkou umím maximálně vyprat :D Za každou radu budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13852
6.5.20 21:18

Zkus dát do pračky litr octu a zapnout na vyvářku. To by ji mělo vyčistit. Když to tam naleješ přes dávkovač prášku, mohlo by to trochu pomoct i na to zaschlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
6.5.20 21:22

@nozu To už jsem taky udělala :( dokonce jsem si dnes všimla že z bubnu jde smrad jako z odpadu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
6.5.20 21:25

@HayLin no, to bohužel nevím, víc mě nenapadá. Asi bych se zkusila zeptat v servisu, zda by s tím uměli něco udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
6.5.20 21:31

Ten zaschly prášek odtamtud musíš dostat, klidne ho opatrně odrypej. A zkus si koupit i nějaký dezinfekční čistič na pracku a použit ho, třeba by to trochu pomohlo. Ale to by se mělo dělat pravidelně, alespoň 1× měsíčně. Takže klidne kup několik lahvicek a udělej to několikrát, můžeš prostřídat i s tím octem. Pokud jste pracku dosud necistili vůbec, tak to samozřejmě nepůjde hned, ale postupně by se ty nečistoty mohly vymyt. A používej i změkčovač vody, jestli mate tvrdou.

Příspěvek upraven 06.05.20 v 21:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2995
6.5.20 21:32

Podívej se mezi gumové těsnění a buben. Někdy tam bývá zachyceny bordel a pak to páchne. Mě poslední dobou i zůstává v tom těsnění voda, musím ji vysát hadrem dosucha a pak ještě vyndam celý zásobník na prášek a nechám vyschnout a nechávám pár hodin i dokořán dvířka pračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2606
6.5.20 21:37

Pořádně vyčistit. Zevnitř vystrikej plíseň, do všech 3 kastliku nalej ocet a pračku pust na 90.. Nejdřív teda vycisti vzadu tu trubku, nejlíp i pak ten kastlik a za kastlikem to prostrikej desinfekci. Tu gumu u bubnu taky něčím projed, tam se drzi bordel a smrdí to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3064
6.5.20 21:51

@HayLin nepouzivej na prani kapsle, zasiraj pracku. Dorucuju projet program pouze se savem nebo s octem. Vydrzi tak pul roku, pote nutnop opakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
6.5.20 21:52

Díky moc za rady zítra to udělám :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
6.5.20 21:53

@Hanney Kapsle nepoužívám vůbec, vždy to zůstávalo zaschlé na oblečení :( zkusím ocet a trochu sava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
6.5.20 21:58

Dobré triky do domácnosti najdeš na stránkách carujeme.cz, tak se mrkni. Třeba jak na měkké ručníky, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
6.5.20 22:02

@HayLin Nemíchej savo a ocet, uvolnuje se chlor. Navic ocet na vyvarku dost smrdi, to si ani nemum predstavit :) stejny efekt udela kyselina citronova, ktera nesmrdi. Proste kyselina rozpusti vodni kamen v kombinaci se sodou, ktera rozpusti mastnotu, je to ideal. Muzes pouzit i na jine cisteni.
Vsechny prostredky davane do toho suplicku jednou nedke vytvori sajrajt, ktery jde blbe myt. Ja davam vse primo do bubnu. A pracku pravidelne myju, to je jasne.
Pokud uz chces pouzit savo, tak az jako posleni krok. A s nicim to nemichej (jen s vodou). A na nejhorsi mista primo houbickou koncentrat (rukavice!) a dobre vetrej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7744
6.5.20 22:04

Jeste zkus odpadni hadici. Ja uz sem ji parkrat cistila. Pracka porad nevonela, ocet, jedla soda, vyvarka, tablety do mycky.
A az pak vycisteni ty hadice pomohlo.
Ted to cca 1× za mesic pustim na vyvarku. A bud s jedlou sodou a octem. Nebo 3 tablety do mycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
6.5.20 22:05

Taky může zůstávat voda někde, kde nemá. Tomu by odpovídal zápach z bubnu. Ale to už chce opraváře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3064
6.5.20 22:05
@HayLin píše:
@Hanney Kapsle nepoužívám vůbec, vždy to zůstávalo zaschlé na oblečení :( zkusím ocet a trochu sava

Me prave po kapslich zacala pracka smrdet… cas od casu to projedu savem, octem, pripadne v dmku prodavaji pripravek na cisteni pracky. Vyzkousej to vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama