Předčasné vyčerpaní rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paty Rose
Povídálka 31 příspěvků 12.02.19 12:21
Předčasné vyčerpaní Rodičáku

Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost. Dcerka se narodila 2016 a automaticky jsem začala pobírat rodičák na 4 roky. Roku 2018 jsem si to mohla zkrátit na 3roky a zvednout částu z 3800 na 7600. Teď mi přišlo oznámení že mi zvyšují Rodičák na 14800,– co mi zbývá z celkových 220 000. Je možné že to bude jen jednorázová částka a že mi ukončí rodičovský příspěvek o 5 měsíců dřív když má dcerka 3 roky až v červenci? Děkuji předem za zkušenosti…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 12.02.19 12:24
@Paty Rose píše:
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost. Dcerka se narodila 2016 a automaticky jsem začala pobírat rodičák na 4 roky. Roku 2018 jsem si to mohla zkrátit na 3roky a zvednout částu z 3800 na 7600. Teď mi přišlo oznámení že mi zvyšují Rodičák na 14800,– co mi zbývá z celkových 220 000. Je možné že to bude jen jednorázová částka a že mi ukončí rodičovský příspěvek o 5 měsíců dřív když má dcerka 3 roky až v červenci? Děkuji předem za zkušenosti…

no máš tam rodičák na necelé dva měsíce, rozhodně ne na 5, to sis špatně vypočetla když jsi to šla měnit…
proto, ti to smrskli v jeden, pokud se ti to nelíbí, tak tam upaluj a těch 14 tisíc si rozděl mezi zbývající měsíce

ka2ka
Extra třída :D 13771 příspěvků 12.02.19 12:25

tak vyčerpáš 220 000 takže už nic pobírat nebudeš

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27855 příspěvků 12.02.19 12:25

@Paty Rose tak v prvni rade sis ty sama tuhle dobu vybrala, kdyz sis zvedla castku rodicaku…

Heivka
Závislačka 3625 příspěvků 12.02.19 12:26

@Paty Rose tak jste si ho špatně spočítalaposlední dvě výplaty se spojují aby pak nemuseli posílat menší částku. Nevím jestli to stihnete, ale částka jde snížit aby vám pokryla celé období do tří let. Když tak to chce to co nejdřív vyřídit

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 12.02.19 12:31

Co je na „předčasném“ vyčerpání rodičovského příspěvku špatného? Naopak jsou matky, které se snaží vyčerpat RP co nejdříve. Znáte to přísloví: co je doma, to se počítá?

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 12.02.19 12:33
@Paty Rose píše:

Nemám zkušenosti, ale je to možné.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 12.02.19 12:33
@Luboš P píše:
Co je na „předčasném“ vyčerpání rodičovského příspěvku špatného? Naopak jsou matky, které se snaží vyčerpat RP co nejdříve. Znáte to přísloví: co je doma, to se počítá?

bože :roll:

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 12.02.19 12:35

Proste sis to blbe spocitala a nemas to do 3 let, vybrala sis to rychleji.

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 12.02.19 12:35
@eumedon píše:
Nemám zkušenosti, ale je to možné.

Neni. Spojuji se jen posledni 2 davky.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 12.02.19 12:37
@rozand píše:
Neni. Spojuji se jen posledni 2 davky.

taky nechápu proč radí někdo, kdo o tom evidentně nic neví

Bábrdl
Generální žvanilka 22414 příspěvků 12.02.19 12:37
@Paty Rose píše:

Dneska už se nebere „na tři roky“, „na dva roky“ atd.
Prostě dokud nevyčerpáš 220 tisíc. :nevim:

To by pak přeci dělal každý, že by si vyčerpal 220 tisíc a chtěl platit ještě do tří let věku. :lol:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 12.02.19 12:39
@Bábrdl píše:
Dneska už se nebere „na tři roky“, „na dva roky“ atd.
Prostě dokud nevyčerpáš 220 tisíc. :nevim:To by pak přeci dělal každý, že by si vyčerpal 220 tisíc a chtěl platit ještě do tří let věku. :lol:

Ano, co je ale na tom špatně vybrat těch 220.000 Kč dříve než za 3 roky?

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 12.02.19 12:39
@Luboš P píše:

Záleží na okolnostech: Pokud je současně na rodičovské dovolené a je možné, že znova otěhotní, tak platí „co je doma, to se počítá“. Při opakovaném otěhotnění bude nevyčerpaný RP (který pak nevyčerpá nikdy) co nejmenší, nebo žádný.

Naopak, pokud nevyčerpaného RP zbývá velmi málo nebo žádný a rodič, který jej pobírá, není zaměstnán, tak je lepší si jej snížit na minimálních 50 Kč měsíčně, aby rodič byl příjemcem RP co nejdéle. Jako příjemce RP je totiž státním pojištěncem zdravotního pojištění, aniž by byl omezován co do docházky dětí do předškolních zařízení apod.

Příspěvek upraven 12.02.19 v 12:40

Tichošlápek
Extra třída :D 12274 příspěvků 12.02.19 12:40

Taky mi to teď přišlo - zbývaly dvě poslední dávky a spojili je do jedné ;) proste jsi vyčerpala celých 220k

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >