Přeháním to ohledně tchýně?

12.4.21 14:23

Přeháním to ohledně tchýně?

Ahoj holky,
jdu se zeptat, jestli přeháním ohledně tchýně. Moje první tchýně se mnou hodně manipulovala, páč jsem s přítelem byla od 16ti do 24. Bylo to tak nesnesitelné, že jsem nakonec zrušila svatbu. Byla moc hodná, ale montovala se nám do života. Jezdila k nám pod záminkami, že chtěla na výlet. Bydlí daleko a na vesnici. Tak si užívala velkoměsta. Jenže pokaždé nám začala uklízet i když uklizeno dávno bylo. Kecala mi do výchovy a starání se o kočky. Kočky milovala. Pak nám je hlídala, když mě přítel měl požádat o ruku na dovči. Vrátíme se a zjistím, že měla s sebou úklidové náčiní, uklízela po uklízené po mě a dokonce přeprala přítelovi všechna trička a pak je znovu vyžehlila podle sebe. To už byla poslední kapka. Nedokázala bych vychovávat děti s takovou tchýni. Přítel s ní byl za jedno. No teď po 5ti letech mám přítele. Čekáme dítě. Tchýně žije v USA (jediné štěstí). Byla špatná matka, děti jí utekly k otci. Znicila si manzelstvi podvadenim. Je bohata a sedi si na zlatem trune sama a znudena. A hodně řeší náš vztah. Píše přítelovi, proč dávám na fb fotky své kočky. Kdy jí dáme pryč. A když neodpoví, tak mu píše, že doufá, že je vše v pořádku. A taky ze začátku byla fajn, chtěla fotky utz a psala jak mi je. Pak ji zacalo dochazet, ze kocku pryc nedam. A prestala mi psat. Jen pise pritelovi a ten me pozadal at si bloknu, at nevidi fotky kocky. A se mnou mlátí hormony. S pritelem jsme se v 7tt malem kvuli kocce rozesli. Protoze ji mam 9 let a nedam ji pryc kvuli nikomu. On vedel do ceho jde. Vím, ze se chovam vic podrazdene. Nemohla jsem na to par dni prestat myslet, ze ji vadi fotky me kocky. Az jsem se jednoho dne nastvala a blokla si ji. A ona to resi, ze proc jsem si ji bloknula. Pak zase ze nam chce koupit luxusni kocarek. Problem je, ze pritel me do toho tlaci. Ja jsem rekla, ze v zadnem pripade. Ze od ni zadny darek nechci. Pak jsem se trochu uklidnila a rekla, ze kdyztak at nam koupi monitor dechu. Ale kocarek ani omylem. Hodne me rozciluje, ze pritel stoji na jeji strane ciste. Ze nemam pravo byt nastvana, ze to vypisovala jemu a ne me a ze je to tim padem v poradku. Nejhorsi je, ze se uplne zbytecne dohadujeme kvuli ni. A to se taky snazi, abychom se tam prestehovali. Jsem moc rada, ze jsem ji poznala driv, nez jsme se tam odstehovali. A uz me to nebavi. Bojim se, ze vylitnu natolik, ze si seberu kufr a kocku. Krotim se, ale neni to na 100% jiste na porad. A vsechno to bude kvuli ni. Pac ja fakt nechci byt ve stresu. Je tu nekdo kdo me chape? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1986
12.4.21 14:31

No, trochu mimo, ale ta věta, že kočky nedáš pryč kvůli nikomu. Co když bude mít dítě alergii, bude astmatik? Já bych si to tak nemalovala zatím :lol: já třeba s kočkou nemůžu přijít ani do kontaktu, jsem alergik a taky jsme měli kočku doma, máma ji nechtěla dát pryč, nakonec jsem skončila na JIP tak musela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21078
12.4.21 14:34

A čemu ta kočka vadí? Tchyně bydlí daleko, tak bych neřešila, když sem tam něco poznamená no. S tebou mlátí hormony a vidíš všechno horší než to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
12.4.21 14:36

No, v tom prvním případě by mi nebylo příjemné, že mi de facto návštěva chodí uklízet již uklizene. Ale pokud to myslela dobře a bavilo jí to, tak bych se na úklid vykašlala a nechala to rovnou na ní… Představa, že si vezmu miminko, jdu se projít s kočárkem a vrátím se do uklizeneho a navoneneho bytu… :smiling_face_with3_hearts: Zvykla bych si a babca by se cítila právem užitečná..
V druhém případě chápu vás obě - lidi, co zvířata nemají, se mohou bát o miminko, kočka ho může třeba zalehnout, skrabnout… Je dobře, že sis kočku nechala, až bude mít mimčo rok a víc, tak babca uvidí, že je kočka bezpečná a zvykne si… Ty jsi nyní taková citlivější, tak ji raději neřeš a komunikační nechej na příteli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
12.4.21 14:38
@alena1995 píše:
No, trochu mimo, ale ta věta, že kočky nedáš pryč kvůli nikomu. Co když bude mít dítě alergii, bude astmatik? Já bych si to tak nemalovala zatím :lol: já třeba s kočkou nemůžu přijít ani do kontaktu, jsem alergik a taky jsme měli kočku doma, máma ji nechtěla dát pryč, nakonec jsem skončila na JIP tak musela.

Tak to nějak udělá… Pro dítě je naopak dobré být od malička v kontaktu se zvířaty, budují si tak lepší imunitu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3382
12.4.21 14:38

A ví to tvůj přítel, že minulý vztah skončil hlavně kvůli tchýni? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
12.4.21 14:46

@Beckyttine5 Jo? :lol: Já byla se zvířaty a stále jsem od narození, koně, psi, kočky, atd… A kočky prostě nemůžu dodnes, takže tohle pravidlo nevím kde si slyšela, ale astmatikovi se silnou alergií těžko pomůže kočka doma. To není však předmětem diskuze, já tím jen chtěla říct, že jsou to moc silné řeči, že kočku nikdy kvůli nikomu pryč nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31404
12.4.21 14:47
@alena1995 píše:

To je ale dost extrémní případ…
V reálu je alergie dost často výmluva, proč dát pryč zvíře, které mě nebaví a za pár měsíců se v rodiěn objeví nová kočka, mladá roztomilá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
12.4.21 14:49

@Bábrdl Nevím, nikoho takového v okolí nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21162
12.4.21 14:52

Milá ženo, celý tvůj popis mi přijde jako od malého vzpurného a ufňukaného děcka. Nejdřív si vyřeš problémy sama se sebou. Nechápu, jak můžeš mít problém s někým, kdo žije na druhé straně zeměkoule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21162
12.4.21 14:53

Jo a pro pořádek. Žádnou tchyni jsi neměla a ani nemáš. Je to matka toho pána, s kterým žiješ. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
12.4.21 14:56

Tak kočka samozřejmě ničemu nevadí, až na extrémní případy astmatiků, silných alergiků a jinak nemocných tvorů :) a pak ještě když je to mrňavej žárlivej psychotik. Což se všechno pozná po nástupu mimina na scénu (a je to menšina případů) a zbavovat se kočky preventivně celkem vzato nedává smysl.

Takováhle tchýně naopak vadí ve většině případů, ale ráda je na to jediná: mít to co nejvíc na salámu a omezit množství kontaktů… Vybudovat si hranice a držet. Já to s tou svojí nacvičuju už celou řádku let, průběžně se zlepšuju, ale je to maraton :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
642
12.4.21 15:15

Tyhlety výkřiky k ničemu, to mi připomíná tchána,,Budeme mít miminko",,A co budete dělat se psama?"

Nějakého gratuluju jsme se vlastně nikdy nedočkali, ale nebylo to horší než:,,Jsme zasnoubení„,,Ty si debil, doufám, že budete mít předmanželskou smlouvu“

:mrgreen:

Ne navážno, řešíš srance a asi jen proto, že máš špatné zkušenosti z minula a bojíš se, že bude i tenhle přítel stát při své matce. Na její blbé otázky ji odpovídej taky otázkou a ne uražením se, na FB dávej co chceš (ono je stejně lepší tam nedávat nic :D ) a trošku se uklidni, jde o nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
12.4.21 15:16

@AnezkaKristynka
Ano, přeháníš to. Jestli to je její první vnouče, nediv se, ze se stará a chce mu něco dát. Kočku pryč kvůli ní dávat nemusíš. Snad jsi velká holka a obhájíš si ji, když už ji máš takovou dobu.

Jestli nechceš být samoživitelka, přestaň se s ním dohadovat. Jsou opravdu horší věci na světě než tchýně, co chce koupit kočárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13987
12.4.21 15:25

Jako obvykle bych řekla, že není problém v tchyni, ale v příteli. S přítelem se domluvte na kočce, kočárku a všem ostatním… Když budete zajedno vy, může se tchyně postavit na hlavu. Pokud zajedno nejste, je to o dost větší průser, než že paní v USA komentuje Tvoje kočky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat