Přepis vozidla a pojistka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 09:17
Přepis vozidla a pojistka

Vím, že by to sem úplně nemělo patřit. Ale potřebovala bych vědět, jestli si můžu dojít přepsat auto, když pojistka je na bývalého majitele? A po přepisu si udělat svoji pojistku. Děkuju za rady :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Medisek
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 14.03.18 09:18

@terezkakol svoji pojistku si můžeš udělat už před přepisem.

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 09:19

@Medisek ano, to vím. Ale chtěla bych vědět, jestli si můžu jít udělat přepis, když pojistka bývalého majitele je do 24. 3. a není ještě na mě. Jestli mě nevyhodí z úřadu :D

Marketticka346
Kecalka 209 příspěvků 14.03.18 09:24

@terezkakol no byvali majitel pojistu mohl zrusit ale to by ti mel rict…

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 09:25
@Marketticka346 píše:
@terezkakol no byvali majitel pojistu mohl zrusit ale to by ti mel rict…
říct to nemusí, nový majitel má povinnost si do 8 dní zařídit přepis a pojistku novou. Mmchdm, přepisem pojistka ztrácí platnost, takže asi tak :think: bez pojistky Ti auto nepřepíšou

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 09:34

Tak děkuju za rady :kytka:

Ivana 85
Závislačka 2889 příspěvků 14.03.18 09:36

@terezkakol pred 14 dny jsem to resila, pri prepisu musi byt uz nova pojistka.

Marketticka346
Kecalka 209 příspěvků 14.03.18 09:36

První krok kupujícího – nechá si vozidlo pojistit. Tím získá zelenou kartu. Pokud je předmětem prodeje ojeté auto, je potřeba, aby vůz absolvoval evidenční prohlídku. Ta se nově nedělá „na osobu“, nýbrž na vozidlo. Takže ji může realizovat jak kupující, tak prodávající.

Co bude nový majitel na dopravním inspektorátu potřebovat?
zelenou kartu
technický průkaz
doklad o STK
vyplněnou žádost o registraci vozidla
v případě, že je nový majitel vlastníkem průkazu ZTP, tak i ten
Na dopravním inspektorátu zaplatí nový majitel poplatky za přehlášení vozidla. A to 800,– Kč za samotný převod auta a poté ekodaň, pokud auto spadá pod normu EURO 0, 1, 2. Ekodaň se platí u každého automobilu pouze jednou. Pokud je tedy v technickém průkazu zaznamenáno, že ekodaň byla zaplacena, nebude ji nový majitel platit. Pozor, držitelé průkazu ZTP jsou od ekodaně osvobozeni. Ekodaň se může platit až do výše 10 000,– Kč.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 09:43

@Marketticka346 mi se to nechtělo vypisovat.. je to 3 týdny, co jsem koupila auto. Jinak ta evidenční prohlídka je fakt vtipná :think:

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 09:47

A ještě - u toho formuláře - Přihláška k registraci vozidla
do registru silničních vozidel - kdo je pod písmenem B? Chápu, že pod písmenem A jsem já, pod C je bývalý vlastník, ale to B mi nejde do hlavy :think:

Uživatel je onlineKikulele
Kecalka 495 příspěvků 14.03.18 09:58

@terezkakol neni pod pismenem B -provozovatel vozidla. Nemusi byt stejne jako majitel pokud treba majitel auto vlastni ale nema ŘP, tak nesmi byt provozovatel. A v technicaku je napsano majitel a provizovatel nemuze byt to B ten provozovatel? Ale nevim :nevim:

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 10:01

Písmeno A - vlastník, písmeno B - podepsaný provozovatel, písmeno C - dřívější vlastník vozidla.
Vlastník tedy pochopitelně já, dřívější majitel je také jasný, ale kdo je podepsaný provozovatel? :oops:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 10:03

@terezkakol nikdo, to je u podnikatelů a pod.

Uživatel je onlineKikulele
Kecalka 495 příspěvků 14.03.18 10:06

@terezkakol pokid mas ŘP a auto bude psane ne tebe budes automaticky provozovatel ty.

terezkakol
Kecalka 248 příspěvků 14.03.18 10:07

Takže chápu správně, že vyplňuji jen písmeno A a C? :think: :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Opilý nesmí za dcerou! Andrea Pomeje promluvila o těžké situaci s Jiřím a naznačila naději

Opilý k dceři nesmí! Jiří Pomeje (53) má podle své manželky Andrey (29)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama