Příklad z ekonomie - VŠ

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slečna97
Kecalka 117 příspěvků 12.03.18 21:26
Příklad z ekonomie - vš

Dobrý den. vůbec, ale vůbec nechápu zadání tohoto příkladu z vš, a už vůbec nevím, co s ním dělat, naleznu zde někoho, kdo mi byl ochotný pomoci? Prosím, nemluvte, že je to diskusní forum pro maminky, to vím také Děkuji všem za pomoc, :)
V excelu ma udelat prijmy a vydaje kapitálové potřeby. na OM
b) situace, kdy by se nejednalo o prodej velkoodberatele, ale klasickou lekarnu (platba primo).

Příspěvek upraven 12.03.18 v 22:10

Reklama

Reakce:

Myssicka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 12.03.18 21:38

Je to hodně rozostřené, neprectu to, nevypadá to jako ekonomický příklad, spíš jako rozvaha z nauky o podniku nebo tak nějak, vypočítat cash flow, třeba. Ale nedá se to přečíst.

Kelsey
Hvězda diskuse 43494 příspěvků 12.03.18 21:56

V excelu ma udelat prijmy a vydaje hap.potr.na OM (lustim).
b) situace, kdy by se nejednalo o prodej velkoodberatele, ale klasickou lekarnu (platba primo).
Prvni fotka mi nejde rozkliknout.

Kelsey
Hvězda diskuse 43494 příspěvků 12.03.18 21:58

Musis lip vyfotit ty cisla.

slečna97
Kecalka 117 příspěvků 12.03.18 22:12

Jinak to nejde bohuzel vlozit

slečna97
Kecalka 117 příspěvků 12.03.18 22:24

@Kelsey fotka upravena pod tématem @Myssicka - mělo by to možná bejt ohledne cash flow, ale já vůbec, ale vůbec nevím jak na to :/ :( :oops: :oops:

Kelsey
Hvězda diskuse 43494 příspěvků 12.03.18 22:29

.

Myssicka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 12.03.18 23:02

No co s tím máš dělat - nahoře máš vzoreček, počítáš OCP - obratový cyklus peněz. DOZ bude doba obratu zásob, DIP pohledávek, DOP pasiv (závazky). Vím, že DOZ by mělo být rovno závazky krátkodobé krát 360 (dní v roce) to celé děleno trzby. Zbytek ale z hlavy asi nedám, to si nejsem moc jistá, zkus google

slečna97
Kecalka 117 příspěvků 14.03.18 20:07

@Myssicka ocp mám spočítané takto :) ale nevím co z příjmy a výdaje a kapitálovou potřebou na om :(

ocp= 10 dnů
kapitálová potřeba : 357 000

Myssicka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 14.03.18 20:31

No máš tam vzoreček. 2, tedy KP na OM = OCP x JN (jednodenní náklady na prodané zboží)

JN = celkové náklady/360

Možná mi uniká, na co se ptáš. Musíš počítat ještě něco jiného než OCP a KP na OM?

Myssicka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 14.03.18 20:38

Našla jsem ti toto, jsou tam i příklady https://www.oalib.cz/…nt/index.php?…

slečna97
Kecalka 117 příspěvků 15.03.18 07:35

@Myssicka diky, mam pocitar prijmy a vydaje z toho :)

Myssicka
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 15.03.18 11:10

Třeba tady https://www.oalib.cz/…nt/index.php?…

N a V by se měly po sečtení rovnat nule. Máš zřejmě udělat rozvahu - výsledovku, v členění příjmů a výdajů, tj dva sloupce, v jednom příjmy, ve druhém výdaje, dole pod sloupci vždy soucet. Ty jsi v prváku na VS?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama