Preventivka a čípky progesteron

Anonymní
10.2.21 13:41

Preventivka a čípky progesteron

Ahoj holky v CARu jsem po inseminaci dostala na 10 dni čípky progesteron besins..poslední davame sobotu vecer..chci se zeptat je vhodne jít na preventivku v úterý rano na gyndu? budou už zbytky čípků z pochvy pryč? Nevadilo napr pro stěr děložního čípku..který mi budou delst..zda to neovlivní vysledky nebo neznenožňuje vůbec tento stěr udělat
Poslední dotaz bude to 13 dnu od inseminace myslite ze gynekolozka napr by videla zlute tělíska na UT pokud by bylo tehotenstvi? Vím ze normalne pokud nedojde k oplodnění zaniká po desátém dni..dekuji za odpoved

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4368
10.2.21 13:56

Já být tebou, tak se na preventivku přeobjednám…nevím, zda máš už nějakou zkušenost s užíváním progesteronu, ale je možné, že pokud nenajdeš //, tak v úterý budeš mít menstruaci a to si myslím, že dr. neudělá stěr (já byla jednou na preventivce ke konci ms, ale ještě jsem trochu špinila a stěr mi dr. udělala ale s tím, že mi sestřička řekla, že kdyby to nešlo vyhodnotit, že mi zavolá a budu muset přijít znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 14:00
@Biton píše:
Já být tebou, tak se na preventivku přeobjednám…nevím, zda máš už nějakou zkušenost s užíváním progesteronu, ale je možné, že pokud nenajdeš //, tak v úterý budeš mít menstruaci a to si myslím, že dr. neudělá stěr (já byla jednou na preventivce ke konci ms, ale ještě jsem trochu špinila a stěr mi dr. udělala ale s tím, že mi sestřička řekla, že kdyby to nešlo vyhodnotit, že mi zavolá a budu muset přijít znovu.

no ja normalne mam MC 33-36..nejkratsi byl jednou 31..a v úterý o preventivku budu 29DC..nevim teda jestli progesteron cyklus nezkrati protoze před MS vždy 10-12 dnu spinim a ted diky cípkum nic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 14:06

@Biton hlavne tehotensky test mandle Dr. udělat za 14 dnu od inseminace tzn den po preventivce na gynde..ale nevim zda to není brzy kdyz dostávám menstruaci o cca tyden později než holky co mají pravidelný cyklus 28 dnu..protoze to budu 30DC..a MS by měla prijit cca za 6 dnu az

• Citovat
  • Nahlásit
4368
10.2.21 14:08
@Anonymní píše:
@Biton hlavne tehotensky test mandle Dr. udělat za 14 dnu od inseminace tzn den po preventivce na gynde..ale nevim zda to není brzy kdyz dostávám menstruaci o cca tyden později než holky co mají pravidelný cyklus 28 dnu..protoze to budu 30DC..a MS by měla prijit cca za 6 dnu az

já brala progesteron 10 dnů a ms jsem dostala za 2-3dny po dobrání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17104
10.2.21 14:11
@Anonymní píše:
@Biton hlavne tehotensky test mandle Dr. udělat za 14 dnu od inseminace tzn den po preventivce na gynde..ale nevim zda to není brzy kdyz dostávám menstruaci o cca tyden později než holky co mají pravidelný cyklus 28 dnu..protoze to budu 30DC..a MS by měla prijit cca za 6 dnu az

Po dobrání progesteronu přichází cca 1-5dni po menzes.. mě celkem pravidelně 2-3den po dobrání… Jinak progesteron sterum nevadi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 14:19
@Bobby píše:
Po dobrání progesteronu přichází cca 1-5dni po menzes.. mě celkem pravidelně 2-3den po dobrání… Jinak progesteron sterum nevadi

tak se asi preobjednam..protoze pokud vezmu poslední v sobotu bude to v úterý třetí den a to je teda pravdepodobnost ze bych to dostala :-/

• Citovat
  • Nahlásit
17104
10.2.21 14:24
@Anonymní píše:
tak se asi preobjednam..protoze pokud vezmu poslední v sobotu bude to v úterý třetí den a to je teda pravdepodobnost ze bych to dostala :-/

Asi by bylo lepší to posunout po menzes…a pokud by bylo těhotenství, asi bych si nenechala hned v počátku seškrábnout stěr z čípku-spini se po tom…treba taky až o něco později :think: (třeba po tom šestém týdnu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4368
10.2.21 14:38
@Bobby píše:
Po dobrání progesteronu přichází cca 1-5dni po menzes.. mě celkem pravidelně 2-3den po dobrání… Jinak progesteron sterum nevadi

mě dr. řekla, že po dobrání ms dorazí za 2-3dny (a taky mi tak dorazila), ale vím, že případná ms může dorazit i déle a na ty stěry progesteron nemá vliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2797
10.2.21 15:24
@Anonymní píše:
no ja normalne mam MC 33-36..nejkratsi byl jednou 31..a v úterý o preventivku budu 29DC..nevim teda jestli progesteron cyklus nezkrati protoze před MS vždy 10-12 dnu spinim a ted diky cípkum nic

Hele, normalne mas cylus 33-36, ale asi proto, ze mas pozdeji ovulaci (nebo vubec). Ted jsi mela ovulaci nacasovanou, takze i MS bude jinak. Termin MS se ridi dnem ovulace a obvyklou delkou lutealni faze. Ten progesteron to vetsinou pozdrzi u kratsi lutealni faze, dokud ho beres, ale jakmileho vysadis a nebudes tehotna, tak prijde MS.
Jinak tehotenstvi fakt nepozna a ani by ti utz nedelala, je to zbytecne, nechat max nacurat a udela test z moci, ale ten si muzes udelat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
10.2.21 15:28

MS může dorazit i přes Utrogestan, někomu ten cyklus vůbec neudrží. Já jsem si teď posledně dala večer poslední dávku, ráno nic a odpoledne už přišla MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:38
@Petra Star píše:
Hele, normalne mas cylus 33-36, ale asi proto, ze mas pozdeji ovulaci (nebo vubec). Ted jsi mela ovulaci nacasovanou, takze i MS bude jinak. Termin MS se ridi dnem ovulace a obvyklou delkou lutealni faze. Ten progesteron to vetsinou pozdrzi u kratsi lutealni faze, dokud ho beres, ale jakmileho vysadis a nebudes tehotna, tak prijde MS.
Jinak tehotenstvi fakt nepozna a ani by ti utz nedelala, je to zbytecne, nechat max nacurat a udela test z moci, ale ten si muzes udelat sama.

ovulaci mam 16DC vetsinou i na gynde dle folikulometrie před ovu i po ovu kdy už byl praskly folikul..resp vždy kolem 14DC byl dominantni folikul bez stimulace..na IUI jsem sla taktéž 16DC jen tedy byl 14DC pichnout ovitrelle..takze nevim proč mam tak dlouhý cyklus..
UT by urcite tak i tak delala skrz kontrolu male cysty zda zmizela z minulého cyklu..na tom jsme domluvene..spis mě zajimalo kdyz už by na vajecnik koukala zda by videla zda na tom právem ovulujicim je zlute tělíska..ne ze by poznala tehotenstvi z dělohy to vim ze je brzy..

Příspěvek upraven 10.02.21 v 16:44

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:39
@Biton píše:
mě dr. řekla, že po dobrání ms dorazí za 2-3dny (a taky mi tak dorazila), ale vím, že případná ms může dorazit i déle a na ty stěry progesteron nemá vliv

No uvidim v pondělí zda budu slozit treba už..v úterý tamním byt už v 8.45

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:41
@Bobby píše:
Asi by bylo lepší to posunout po menzes…a pokud by bylo těhotenství, asi bych si nenechala hned v počátku seškrábnout stěr z čípku-spini se po tom…treba taky až o něco později :think: (třeba po tom šestém týdnu)

No neverim ze u mě by to vyslo na první pokus to IUI..kazdopadne pockam co v pondělí zda budu napr špinit pripadne se preobjednam na další měsíc pac budou mít už pak plno

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 07:50

Tak jsem tu preventivku odložila a jdu 22.3… chci se zeptat jsem 6 dnu po vysazeni progesteron besins.. 16DPO a 32DC…14 DPO byl TT negativni..včera jsem měla hnede spineni které dnes téměř ustalo a je takové lehce bezovo ruzove..cykly mam dlouhe 33-36 dnu..tak pockam do středy.. myslela jsem ze po tom progesteronu přijde MS treba driv..kdyby MS nedorazila do konce příštího tydne mam se už objednat na vyvolavacku? nebo kdy je vhodne to řešit..doufam ze mi to nerozhodilo MS..protoze se tím oddálí pripadne další IUI :-/

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat