Nutriční poradna (3-18 let)
Michaela Boukalová Tomešová DiS.
Zdravím mamky,
zajímalo by mne čemu vy dáváte přednost? ![]()
Je to spíš i takové informační pro mne jelikož se chystám na eshop zařadit právě přírodní kosmetiku vyráběnou na slovensku. Tak jestli to má vůbec nějaký smysl.
Děkujííí
@Luciet2
Já už kupuji pro sebe a pro děti pouze přírodní kosmetiku, manžel se přesvědčit nedal, je mu to šumák.
Nejraději mám to nejjednodušší, přírodní oleje, bambucké máslo…
Ja uz jedu v prirodni kosmetice nekolik let. Nicmene nakupuji jen v eshopech, ktere jsou na prirodni kosmetiku zamerene celkove. Maji lepsi prehled o tom, co opravdu prirodni je a celkove lepsi sortiment.
@tartaletka ano to chápu, právě od techto eshopů budu mít produkty
Děkuji za informace
@tartaletka
To je pravda, třeba na biooo.cz je super ten jejich graf a detailní složení, že člověk hned vidí z kolika procent je ten daný produkt skutečně přírodní. ![]()
@Tichošlápek píše:
Mne je to úplně fuk
Teda, že se nestydíš!!!
![]()
Já přírodní kosmetiku používám ráda, po zahození klasických sprchových gelů mi přestala šupinatět a praskat kůže, ale na druhou stranu jako celkem silný alergik moc neexperimentuji a používám jednu značku, dokud mi vyhovuje, když se objeví problémy teprve potom zase experimentuju než najdu další, co vyhovuje.
Já s dětmi kupuji přírodní kosmetiku, používám již jen tu přírodní. Manžela jsem ještě nepřesvědčila…
Já třeba na vlasy přírodní šampon bez parabenů a střídám s propolisovým a paráda. Kokosový olej, mandlový olej, měsíčková mast.
A vyrábím si vlastní ústní vodu, ta je top. ![]()
@aiwwa píše:
Já třeba na vlasy přírodní šampon bez parabenů a střídám s propolisovým a paráda. Kokosový olej, mandlový olej, měsíčková mast.
Avyrábím si vlastní ústní vodu, ta je top.
jak, dáš se recept?
@pe-terka píše:
jak, dáš se recept?
velmi jednoduché, vezmi 20 ks hřebíčku, 1 celou skořici, asi dvacet listů šalvěje, stejné množství máty, nacpat do sklenice a zalít půl litrem lihu, nechat aspoň týden, lépe 2 týdny louhovat v pokojové teplotě, lepší nechat ve tmě. Přecedit a před vyplachováním ředím asi tak 1:5 až 1:10 vodou, ale vždy si naředím do kelímku jen na to aktuální vypláchnutí. Když mě bolí dáseň, tak ředím 1:1 a dávám přímo na bolavé místo.
Jinak bylinky se tam určitě dají dát i jiné, mě voní tahle kombinace.
@aiwwa píše:
velmi jednoduché, vezmi 20 ks hřebíčku, 1 celou skořici, asi dvacet listů šalvěje, stejné množství máty, nacpat do sklenice a zalít půl litrem lihu, nechat aspoň týden, lépe 2 týdny louhovat v pokojové teplotě, lepší nechat ve tmě. Přecedit a před vyplachováním ředím asi tak 1:5 až 1:10 vodou, ale vždy si naředím do kelímku jen na to aktuální vypláchnutí. Když mě bolí dáseň, tak ředím 1:1 a dávám přímo na bolavé místo.
Jinak bylinky se tam určitě dají dát i jiné, mě voní tahle kombinace.
dá se přidat levandule, ale já jsem ji neměla, tak jsem dělala tuhle kombinaci.
Já se z finančních důvodů zaměřuju na Alverde v DM. Ale hlavně čím méně, tím lépe. Dekorativní mám teda takovou tu klasiku, ale maluju se 1× za měsíc ![]()
@aiwwa děkuju
Všechno mám na zahrádce, kromě lihu a hřebíčku teda ![]()