Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Tak si sem jdu postěžovat, popřípadě se poptat, jak je to u vás. S přítelem vlastní děti ještě nemáme, ale vzhledem k tomu, že oba máme poměrně dost sourozenců, z nichž většina už nějakého toho prcka má, je u nás na hlídání čas od času dětí poměrně dost. Občas je pochopitelně musíme odvézt i dovézt a tady je právě ten kámen úrazu. Přítel je strašně velký punťa, co s týče auta. Je schopný ho klidně i tři hodiny vysávat a čistit interiér. Když někam jedeme, tak se do auta pomalu i přezouvá. Jíst se tam nesmí ani kdyby člověk umíral hlady a prach je schopen utírat pomalu co půl hodiny. Jedno z dětí ještě furt jezdí na sporťáku a ačkoliv je u nás momentálně sucho, tak dneska povolil dát kočárek do kufru až po důkladném očištění (omytí všech koleček v teplé vodě), vyskládání celého kufru novinami, na ně se musel položit igelit a až potom se tam mohl kočárek dát. Budiž, chce mít v autě čisto, mě to příjde ale úplně zbytečný, protože k našemu domu vede nezpevněná polňačka, takže i za sucha stačí jet na nákup a auto je špinavý jak…, takže dle něj nemá venek smysl mýt, protože bude za chvíli špinavý. Já tvrdím, že je nesmysl mít vevnitř auta sterilno, když navenek (a tudíž tak jak ho uvidí ostatní) je totálně zahnojený. Už jsme se kvůli tomu chytli. Jak to máte vy, popřípadě jsou vaši chlapi taky takový magoři?
Ne není. A vám bych doporučovala, aby jsi měla svoje auto kde budou platit tvoje pravidla až budete mít děti.
Já jsem takový magor
ne tak extrémně, ale v mém autě se taky nejí. Kočár teda do kufru dávám, mám tam starý povlečení. A uklizeno. Když si beru partnera auto, to je děs běs. Občas mu to uklidím, vezmu velkou krabici a všechen bordel do ní dám. Jenže on pak klidně tu krabici vozí půl roku v autě ![]()
Ne, není. V autě máme sice uklizeno, ale na auto nejsme ujetý ani jeden.
Jako já to chápu, že chce mít v autě pořádek, ale venek auta vypadá jako by projel tankodromem a ten mýt odmítá.
@pikola píše:
Ne není. A vám bych doporučovala, aby jsi měla svoje auto kde budou platit tvoje pravidla až budete mít děti.
A neni lepsi si najiít partnera, s kterym budou mit stejny pravidla a ne ze kazdy musi mit sve auto a sva pravidla? ![]()
Já miluju čisté a voňavé auto a je mi jedno, jak vypadá zvenčí. U nás je to,, čuně" manžel, uklízím se s autem i tři hodiny a za týden vypadá stejně.
Neřeším drobky od syna, to je hned vysáté. Ale po manželovi je všude všechno a nic si po sobě neuklidí, všechno opatlané. Zrovna minule jsem se vztekala, proč nemůže pod kočár něco dávat do kufru, protože odřel celé boky v kufru. Auto nás stálo dost peněz a nevidím důvod, proč by tam měl být hnojník a jelikož v něm trávíme dost času, chci, aby se tam člověk dobře cítil.
@Jaholos a to se jako lidé mají rozejít kvůli jinému názoru na udržování pořádku v autě? To by příště mohli kvůli barvám zubních kartáčků, ne ![]()
@Aduš8 no to máme asi chlapy z jednoho hnízda
přitom si koupil vysněnou, ne zrovna levnou funglovku. A ten čurbes co tam pořád má…
jak v tom může jezdit..taky to dlouho pucuju a za chvíli je to tam zase
ale teda mě hrozně vadí, když děcka nechávají v autě odpadky, oblečení, hračky.. já u sebe v autě taky nejím. Minimálně a je to výjimka když jo.
To je cvok, tak to počkej, až budete mít své dítě a to vám to auto poblije, ideálně pravidelně, kdykoliv někam vyjedete
z mojich dětí by ho kleplo ![]()
@Petula306 my máme ke vší smůle jen jedno
. Takže já v tom pak musím jezdit. Nejlepší je, když pak jedu narychlo do servisu(bydlím v cizině a na opravy jezdím do Čech) a musím se za ten bordel stydět. Já tedy malého v autě jíst nechávám, protože by mi někdy celou cestu prořval, jsou mu dva a odmala to cestování autem moc nemusí. ![]()
To neznam. Auto je pro me normalni spotrebni vec, nemam potrebu ho oprasovat. Obcas ho necham umyt, obcas vyluxuju, ale nemam problem s jidlem a pitim v aute, vozime v nem i kola, kolobezky, kocky, nakupy vseho mozneho, deti ve spinavych botach atd.
Nekdo to tak ma. Tchan je psycho na auta taky. Schvalne ho pred dovolenou necistim, on mi ho na chalupe pak vycisti, neda to.
Dava si koberecky a hadr pod ruku, kdyz si odklada ruku pri rizeni. Tchyne prijede z nakupu, on ho obejde svym ostrizim zrakem a vysusi plechy hadrem. V aute se nesmi jist, pit samozrejme. Do toho druheho se sam i prezouva. Kdyz jdeme u nas do lesa, tchyne si pak myje boty, aby ji pustil dovnitr.
ale jinak zlatej chlap ![]()
@juni29 píše:
Tak si sem jdu postěžovat, popřípadě se poptat, jak je to u vás. S přítelem vlastní děti ještě nemáme, ale vzhledem k tomu, že oba máme poměrně dost sourozenců, z nichž většina už nějakého toho prcka má, je u nás na hlídání čas od času dětí poměrně dost. Občas je pochopitelně musíme odvézt i dovézt a tady je právě ten kámen úrazu. Přítel je strašně velký punťa, co s týče auta. Je schopný ho klidně i tři hodiny vysávat a čistit interiér. Když někam jedeme, tak se do auta pomalu i přezouvá. Jíst se tam nesmí ani kdyby člověk umíral hlady a prach je schopen utírat pomalu co půl hodiny. Jedno z dětí ještě furt jezdí na sporťáku a ačkoliv je u nás momentálně sucho, tak dneska povolil dát kočárek do kufru až po důkladném očištění (omytí všech koleček v teplé vodě), vyskládání celého kufru novinami, na ně se musel položit igelit a až potom se tam mohl kočárek dát. Budiž, chce mít v autě čisto, mě to příjde ale úplně zbytečný, protože k našemu domu vede nezpevněná polňačka, takže i za sucha stačí jet na nákup a auto je špinavý jak…, takže dle něj nemá venek smysl mýt, protože bude za chvíli špinavý. Já tvrdím, že je nesmysl mít vevnitř auta sterilno, když navenek (a tudíž tak jak ho uvidí ostatní) je totálně zahnojený. Už jsme se kvůli tomu chytli. Jak to máte vy, popřípadě jsou vaši chlapi taky takový magoři?
Nesnáším bordel v autě. I pětileťák tam nesvačí a nají se mimo.